Таг: свадба

1 2 3 20 / 23 НАПИСИ
ИСЕЛЕНИЦИ ОД ГЕРМАНИЈА ПО ПОЛА ВЕК ЈА ВРАТИЈА ТРАДИЦИОНАЛНАТА СВАДБА ВО ПИПЕРОВО  

ИСЕЛЕНИЦИ ОД ГЕРМАНИЈА ПО ПОЛА ВЕК ЈА ВРАТИЈА ТРАДИЦИОНАЛНАТА СВАДБА ВО ПИПЕРОВО  

Во подножјето на планината Серта каде се наоѓа селото Пиперово, вчера и денеска зурли и тапани ечат и се вие оро. Општонародната веселба се случува по ...
ЃУБРЕ ОД ТЕТОВО ПОДАРОК ЗА МЛАДОЖЕНЕЦОТ И НЕВЕСТАТА НА ЕКО СВАДБА

ЃУБРЕ ОД ТЕТОВО ПОДАРОК ЗА МЛАДОЖЕНЕЦОТ И НЕВЕСТАТА НА ЕКО СВАДБА

Необична „свадба“ се случуваше на градскиот плоштад во Тетово, ечеа зурли и тапани, се виеја ора, многу свадбари, дојдени од сите страни, им посакуваа ...
ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ СЕ ЖЕНИ НА ПРОЛЕТ

ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ СЕ ЖЕНИ НА ПРОЛЕТ

Британското кралско семејство го очекува нова свадба во 2018 година, откако принцот Хари објави дека ќе се жени. Како што беше објавено од кралскат ...
СЕРЕНА ВИЛИЈАМС ПРАВЕШЕ СВАДБА ВО ЊУ ОРЛЕАНС

СЕРЕНА ВИЛИЈАМС ПРАВЕШЕ СВАДБА ВО ЊУ ОРЛЕАНС

Тениската супер ѕвезда Серена Вилијамс (36) се омажи со соосновачот на Редит Алексис Оханиан (34) во четвртокот вечер на приватна свадбена церемонија ...
КРИВИЧНА ЗА КОМАНДИРОТ ШТО МУ ПОЗАЈМИ ПОЖАРНА НА КОЛЕГА ДА ОДИ ПО НЕВЕСТАТА

КРИВИЧНА ЗА КОМАНДИРОТ ШТО МУ ПОЗАЈМИ ПОЖАРНА НА КОЛЕГА ДА ОДИ ПО НЕВЕСТАТА

За минатонеделното користење противпожарно возило во Радовиш за свадбена церемонија, струмичката полиција преку надворешната канцеларија во Радовиш по ...
ОТИДЕ ПО НЕВЕСТА ВО РАДОВИШ СО ПОЖАРНА ПОДАРОК ОД БРИТАНИЈА

ОТИДЕ ПО НЕВЕСТА ВО РАДОВИШ СО ПОЖАРНА ПОДАРОК ОД БРИТАНИЈА

Заменик командирот на радовишката противпожарна единица Александар Кулашик вчера правел свадба, а по невестата заминал со противпожарно возило марка „ ...
УБИЕНО МОМЧЕ НА СВАДБА ВО ЛИПКОВО

УБИЕНО МОМЧЕ НА СВАДБА ВО ЛИПКОВО

Деветнесетгодишниот Б.Х. е убиен синоќа на семејна веселба во селото Липково. Трагедијата се случила околу 23 часот во дворот на куќата каде што се од ...
МЕСИ СЕ ОЖЕНИ СО ЉУБОВТА ОД ДЕТСТВОТО АНТОНЕЛА РОКУЦО

МЕСИ СЕ ОЖЕНИ СО ЉУБОВТА ОД ДЕТСТВОТО АНТОНЕЛА РОКУЦО

Суперѕвездата на „Барселона“ и Аргентина Лионел Меси синоќа се ожени со неговата љубов од детството Антонела Рокуцо, во неговиот роден град Росарио. Н ...
ЏАБЕ ПАНИКА, СВАДБИ ЌЕ ИМА И БЕЗ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ

ЏАБЕ ПАНИКА, СВАДБИ ЌЕ ИМА И БЕЗ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ

Матичните служби ќе склучуваат бракови и по 15 мај кога истекува мандатот на советниците и покрај вчерашното предупредување од скопскиот градоначалник ...
АНА ИВАНОВИЌ НЕМА ПОБЕДА ОТКАКО СЕ ОМАЖИ ЗА ШВАЈНШТАЈГЕР

АНА ИВАНОВИЌ НЕМА ПОБЕДА ОТКАКО СЕ ОМАЖИ ЗА ШВАЈНШТАЈГЕР

Српската тенисерка Ана Ивановиќ претрпе пораз во првото коло на Ју-Ес Опен од Дениса Алертова, но настојува дека нема да се повлече од тенисот. Таа ин ...
1 2 3 20 / 23 НАПИСИ