Таг: свеченост

МЕРКЕЛ ИСПРАТЕНА СО НАЈВИСОКАТА ВОЕНА ПОЧЕСТ И ХИТ НА ГЕРМАНСКАТА ПАНК ИКОНА НИНА ХАГЕН

МЕРКЕЛ ИСПРАТЕНА СО НАЈВИСОКАТА ВОЕНА ПОЧЕСТ И ХИТ НА ГЕРМАНСКАТА ПАНК ИКОНА НИНА ХАГЕН

Ангела Меркел следната недела ја напушта канцеларската функција на која помина 16 години и по тој повод, синоќа ѝ беше оддадена највисоката воена поче ...
ДЕЦАТА СЕ ДЕНЕС ГЛАВНИ, НИЕ ВОЗРАСНИТЕ ЌЕ СЛУШАМЕ – ОДБЕЛЕЖАН СВЕТСКИОТ ДЕН НА ДЕТЕТО

ДЕЦАТА СЕ ДЕНЕС ГЛАВНИ, НИЕ ВОЗРАСНИТЕ ЌЕ СЛУШАМЕ – ОДБЕЛЕЖАН СВЕТСКИОТ ДЕН НА ДЕТЕТО

Деца од повеќе градинки и училишта денес, на Светскиот ден на детето, на претседателот на Собранитето Талат Џафери му го прочитаа и предадоа „Барањето ...
ОД ВТОРНИК ЌЕ ЗБОРИМЕ ЗА СЈО, ДЕНЕС СЛАВИМЕ ПРАЗНИК НА НЕЗАВИСНОСТА, РЕКОА ФЕТАИ И РИСТОСКА НА ПРОСЛАВАТА НА 8 СЕПТЕМВРИ

ОД ВТОРНИК ЌЕ ЗБОРИМЕ ЗА СЈО, ДЕНЕС СЛАВИМЕ ПРАЗНИК НА НЕЗАВИСНОСТА, РЕКОА ФЕТАИ И РИСТОСКА НА ПРОСЛАВАТА НА 8 СЕПТЕМВРИ

Обвинителките на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска го претставуваат ова обвинителство на денешната централна свечен ...
ОД ВМРО-ДПМНЕ НЕ ДОЈДОА ДА СИ ГИ ПОДИГНАТ УВЕРЕНИЈАТА ЗА СОВЕТНИЦИ НА СВЕЧЕНОСТА ВО БИТОЛА

ОД ВМРО-ДПМНЕ НЕ ДОЈДОА ДА СИ ГИ ПОДИГНАТ УВЕРЕНИЈАТА ЗА СОВЕТНИЦИ НА СВЕЧЕНОСТА ВО БИТОЛА

Новоизбраните советници од опозициската ВМРО-ДПМНЕ денес не се појавија на свечената церемонија на доделувањето на уверенијата за градоначалник и сове ...
ЗАЕВ И ИВАНОВ ЕДЕН ДО ДРУГ НА ПРОСЛАВАТА НА МАНУ

ЗАЕВ И ИВАНОВ ЕДЕН ДО ДРУГ НА ПРОСЛАВАТА НА МАНУ

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов и премиерот Зоран Заев седеа еден до друг на свеченоста по повод 50 години од основањето на Македонската акад ...
5 / 5 НАПИСИ