Таг: свештеници

ГРЧКИ СВЕШТЕНИК ФРЛИ КИСЕЛИНА ВРЗ СВЕШТЕНИЦИ КОИ САКАЛЕ ДА ГО ИСКЛУЧАТ ОД ЦРКВАТА ОТКАКО БИЛ ФАТЕН СО КОКАИН

ГРЧКИ СВЕШТЕНИК ФРЛИ КИСЕЛИНА ВРЗ СВЕШТЕНИЦИ КОИ САКАЛЕ ДА ГО ИСКЛУЧАТ ОД ЦРКВАТА ОТКАКО БИЛ ФАТЕН СО КОКАИН

Седуммина високи членови на Грчката православна црква и уште три лица се примени во болница со изгореници откако биле испрскани со киселина од свештен ...
ГЕРМАНСКИ КАЛУЃЕРКИ ДВЕ ДЕЦЕНИИ ИЗНАЈМУВАЛЕ ДЕЦА ЗА ОРГИИ И ГРУПЕН СЕКС СО БИЗНИСМЕНИ И СВЕШТЕНИЦИ, СЕ ВЕЛИ ВО ИЗВЕШТАЈОТ ШТО ЦРКВАТА ОДБИВА ДА ГО ОБЈАВИ

ГЕРМАНСКИ КАЛУЃЕРКИ ДВЕ ДЕЦЕНИИ ИЗНАЈМУВАЛЕ ДЕЦА ЗА ОРГИИ И ГРУПЕН СЕКС СО БИЗНИСМЕНИ И СВЕШТЕНИЦИ, СЕ ВЕЛИ ВО ИЗВЕШТАЈОТ ШТО ЦРКВАТА ОДБИВА ДА ГО ОБЈАВИ

Детали од извештај кој укажува на неколкудецениско сексуално злоставување деца од страна на перверзни калуѓерки и свештеници од Надбискупијата на Келн ...
ЕГИПЕТ ОТКРИ 59 КОВЧЕЗИ НА СВЕШТЕНИЦИ ОД ПРЕД 2.500 ГОДИНИ

ЕГИПЕТ ОТКРИ 59 КОВЧЕЗИ НА СВЕШТЕНИЦИ ОД ПРЕД 2.500 ГОДИНИ

Египет претстави во јавност 59 ковчези кои им припаѓале на свештеници и црковни службеници од 26. династија од пред 2.500 години. Археолозите велат де ...
РАЗОЧАРАН СУМ, МАСОВНИОТ СОБИР ВО СТРУГА Е НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

РАЗОЧАРАН СУМ, МАСОВНИОТ СОБИР ВО СТРУГА Е НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Она што денеска се случи во Струга е целосно непочитување на здравствените работници кои деноноќно работат за да ја надминеме кризата, напиша на Фејсб ...
МАСОВЕН ВЕРСКИ СОБИР БЕЗ МАСКИ ВО СТРУГА, МПЦ ГО НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ БИДЕ БЕЗ ВЕРНИЦИ

МАСОВЕН ВЕРСКИ СОБИР БЕЗ МАСКИ ВО СТРУГА, МПЦ ГО НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ БИДЕ БЕЗ ВЕРНИЦИ

Неколку стотици жители на Струга денеска и покрај пандемијата на КОВИД-19 учествуваа во традиционален верски собир без да носат маски и без да одржува ...
МЕСТО ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ, ГИ НАПУШТИВМЕ ДЕЦАТА, ВЕЛИ ПАПАТА ФРАЊО ЗА СЕКСУАЛНИТЕ ЗЛОУПОТРЕБИ ВО ЦРКВАТА

МЕСТО ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ, ГИ НАПУШТИВМЕ ДЕЦАТА, ВЕЛИ ПАПАТА ФРАЊО ЗА СЕКСУАЛНИТЕ ЗЛОУПОТРЕБИ ВО ЦРКВАТА

Папата Фрањо со писмо им се обрати на католиците низ целиот свет, во кое ги осуди сексуалните злоупотреби на деца од свештеници и прикривањето на вакв ...
6 / 6 НАПИСИ