Таг: светски рекорд

ОЛИМПИСКАТА ШАМПИОНКА ЈЕПЧИРЧИР ПОСТАВИ НОВ СВЕТСКИ РЕКОРД ЗА ЖЕНИ НА МАРАТОНОТ ВО ЛОНДОН

ОЛИМПИСКАТА ШАМПИОНКА ЈЕПЧИРЧИР ПОСТАВИ НОВ СВЕТСКИ РЕКОРД ЗА ЖЕНИ НА МАРАТОНОТ ВО ЛОНДОН

Олимписката шампионка Перес Јепчирчир постави нов светски рекорд за жени на маратонот во Лондон со време од два часа 16 минути и 16 секунди. Светската ...
КЕНИЕЦОТ КИПТУМ ПОСТАВИ НОВ СВЕТСКИ РЕКОРД ВО МАРАТОН

КЕНИЕЦОТ КИПТУМ ПОСТАВИ НОВ СВЕТСКИ РЕКОРД ВО МАРАТОН

Кениецот Келвин Киптум постави нов светски рекорд во маратон, победувајќи на престижната трка во Чикаго. Дваесет и тригодишниот Киптум оствари време о ...
ВО ХАМБУРГ СОБОРЕН СВЕТСКИ РЕКОРД ЗА НАЈМНОГУ ЛИЦА ОБЛЕЧЕНИ КАКО ХАРИ ПОТЕР

ВО ХАМБУРГ СОБОРЕН СВЕТСКИ РЕКОРД ЗА НАЈМНОГУ ЛИЦА ОБЛЕЧЕНИ КАКО ХАРИ ПОТЕР

Стотици обожаватели на Хари Потер облечени како момчето волшебник се собраа во германскиот град Хамбург во саботата и го соборија светскиот рекорд на ...
КИПЧОГЕ ГО ИСТРЧА НАЈБРЗИОТ МАРАТОН ВО ИСТОРИЈАТА ВО БЕРЛИН

КИПЧОГЕ ГО ИСТРЧА НАЈБРЗИОТ МАРАТОН ВО ИСТОРИЈАТА ВО БЕРЛИН

Двократниот олимписки првак Елиуд Кипчоге постави нов светски рекорд во маратон на денешната трка во Берлин. Триесет и седумгодишниот Кениец стигна на ...
ВЕНЕЦУЕЛКАТА РОХАС ОСВОИ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ТРИСКОК, СОБОРУВАЈЌИ СВЕТСКИ РЕКОРД СТАР 26 ГОДИНИ

ВЕНЕЦУЕЛКАТА РОХАС ОСВОИ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ТРИСКОК, СОБОРУВАЈЌИ СВЕТСКИ РЕКОРД СТАР 26 ГОДИНИ

Венецуелката Јулимар Рохас собори долготраен светски рекорд во трискок и го освои златниот медал од Олимпијадата во Токио. Рохас скокна 15,67 метри во ...
КЕНИЕЦОТ КИПЧОГЕ ИСТРЧА НОВ СВЕТСКИ РЕКОРД ВО МАРАТОН, 2:01:39

КЕНИЕЦОТ КИПЧОГЕ ИСТРЧА НОВ СВЕТСКИ РЕКОРД ВО МАРАТОН, 2:01:39

Кенискиот маратонец Елиуд Кипчоге постави нов светски рекорд во маратон, 2 часа, една минута и 39 секунди, во Берлин. 33-годишниот тркач го надмина до ...
ХОТЕЛОТ „РИЦ ПАРИЗ“  СО ЗАРАБОТКА ОД 7,3 МИЛИОНИ ЕВРА СРУШИ СВЕТСКИ РЕКОРД ОД ПРОДАЖБА НА ЛУКСУЗНИТЕ ПАРЧИЊА МЕБЕЛ

ХОТЕЛОТ „РИЦ ПАРИЗ“ СО ЗАРАБОТКА ОД 7,3 МИЛИОНИ ЕВРА СРУШИ СВЕТСКИ РЕКОРД ОД ПРОДАЖБА НА ЛУКСУЗНИТЕ ПАРЧИЊА МЕБЕЛ

Луксузните парчиња мебел на аукцијата на легендарниот хотел „Риц Париз“ се продадоа за 7,3 милиони евра, што е светски рекорд во овој сектор, објави а ...
НЕЈМАР ПЛАТИ 222 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА СИ ЗАМИНЕ ОД БАРСЕЛОНА, ПОТВРДИ ШПАНСКИОТ КЛУБ

НЕЈМАР ПЛАТИ 222 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА СИ ЗАМИНЕ ОД БАРСЕЛОНА, ПОТВРДИ ШПАНСКИОТ КЛУБ

Барселона соопшти дека Нејмар платил 222 милиони евра, колку што изнесува клаузулата за раскин на договорот, расчистувајќи го патот за бразилскиот фуд ...
8 / 8 НАПИСИ