Таг: Светско првенство во Катар

1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ
АРГЕНТИНА ПРОГЛАСИ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК ЗА ДА СЕ СЛАВИ СВЕТСКАТА ТИТУЛА

АРГЕНТИНА ПРОГЛАСИ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК ЗА ДА СЕ СЛАВИ СВЕТСКАТА ТИТУЛА

Трофејот на Светското првенство пристигна во Аргентина по 36 години пауза откако Лео Меси и друштвото утрово се вратија дома. Тие беа пречекани од воо ...
ЌЕ ЧУВАМЕ МЕСТО ВО ТИМОТ ЗА МЕСИ И ЗА СЛЕДНИОТ МУНДИЈАЛ, КАЖА СЕЛЕКТОРОТ НА АРГЕНТИНА, СКАЛОНИ

ЌЕ ЧУВАМЕ МЕСТО ВО ТИМОТ ЗА МЕСИ И ЗА СЛЕДНИОТ МУНДИЈАЛ, КАЖА СЕЛЕКТОРОТ НА АРГЕНТИНА, СКАЛОНИ

Лео Меси не планира веднаш да заврши со репрезентативниот фудбал откако ја круниса својата исклучителна кариера со триумфот на Аргентина на Светското ...
АРГЕНТИНА ТРЕТПАТ СВЕТСКИ ШАМПИОН, МЕСИ ГО ДОСТИГНА МАРАДОНА

АРГЕНТИНА ТРЕТПАТ СВЕТСКИ ШАМПИОН, МЕСИ ГО ДОСТИГНА МАРАДОНА

Аргентина по третпат стана светски шампион откако во спектакуларното финале на Мундијалот во Катар ја совлада Франција по подоброто изведување пенали, ...
СЛЕДНИОТ МУНДИЈАЛ ЌЕ БИДЕ НАЈГОЛЕМИОТ ДОСЕГА, ФИФА ЌЕ МОРА ДА НАЈДЕ УШТЕ 16 КВАЛИТЕТНИ СЕЛЕКЦИИ

СЛЕДНИОТ МУНДИЈАЛ ЌЕ БИДЕ НАЈГОЛЕМИОТ ДОСЕГА, ФИФА ЌЕ МОРА ДА НАЈДЕ УШТЕ 16 КВАЛИТЕТНИ СЕЛЕКЦИИ

Следното светско првенство, што ќе се игра во 2026 година во САД, Канада и Мексико, ќе биде најголемото досега, зашто бројот на учесниците ќе се проши ...
КАТАР ЌЕ ГО РАЗМОНТИРА СТАДИОНОТ „974“ И ЌЕ МОЖЕ ДА ГО ПОДАРИ НА ДРУГА ЗЕМЈА

КАТАР ЌЕ ГО РАЗМОНТИРА СТАДИОНОТ „974“ И ЌЕ МОЖЕ ДА ГО ПОДАРИ НА ДРУГА ЗЕМЈА

Од седумте стадиони што Катар ги изгради за Светското првенство, еден имаше привремен карактер и ќе исчезне по неговото завршување. Стадионот „974“ ја ...
ВТОРА БРОНЗА ЗА ХРВАТСКА НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

ВТОРА БРОНЗА ЗА ХРВАТСКА НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

Хрватска по вторпат се закити со бронза, а Мароко не успеа да стане првата африканска селекција која освоила медал на светските првенства. На мечот за ...
ПРВПАТ ДОСЕГА, НЕМАШЕ УАПСЕНИ БРИТАНСКИ НАВИВАЧИ НА ЕДНО СВЕТСКО ПРВЕНСТВО

ПРВПАТ ДОСЕГА, НЕМАШЕ УАПСЕНИ БРИТАНСКИ НАВИВАЧИ НА ЕДНО СВЕТСКО ПРВЕНСТВО

Британските фудбалски фанови се однесувале пристојно во Катар и ниеден не бил уапсен за време на Светското првенство, објави британската полиција. „О ...
„АДИДАС“ СЕ СООЧУВА СО НЕДОСТИГ НА АРГЕНТИНСКИ ДРЕСОВИ ПРЕД УТРЕШНОТО ФИНАЛЕ ВО КАТАР

„АДИДАС“ СЕ СООЧУВА СО НЕДОСТИГ НА АРГЕНТИНСКИ ДРЕСОВИ ПРЕД УТРЕШНОТО ФИНАЛЕ ВО КАТАР

Додека Лео Меси е на чекор до остварување на сонот да стане светски шампион, неговите фанови се мачат да дојдат до дрес на Аргентина, откако „Адидас“ ...
ФИФА МОЖЕБИ ЌЕ ГО ЗАДРЖИ СЕГАШНИОТ ФОРМАТ СО 4 ЕКИПИ ВО ГРУПА НА СЛЕДНИОТ МУНДИЈАЛ

ФИФА МОЖЕБИ ЌЕ ГО ЗАДРЖИ СЕГАШНИОТ ФОРМАТ СО 4 ЕКИПИ ВО ГРУПА НА СЛЕДНИОТ МУНДИЈАЛ

ФИФА размислува да го задржи сегашниот формат, наместо променетиот, на следното Светско првенство, што ќе се игра во 2026 година во САД, Канада и Мекс ...
ФРАНЦИЈА ПРОТИВ АРГЕНТИНА ВО ФИНАЛЕТО НА МУНДИЈАЛОТ ВО КАТАР

ФРАНЦИЈА ПРОТИВ АРГЕНТИНА ВО ФИНАЛЕТО НА МУНДИЈАЛОТ ВО КАТАР

Франција ќе ја брани титулата во финалето на Светското првенство во Катар откако го совлада Мароко со 2:0 на вториот полуфинален дуел. Мароко, пак, ќе ...
1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ