Таг: Талески

МВР  ПОТРОШИЛО 50 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ВЕСНИЦИ, ТАЛЕСКИ И БЕЈТА ЗА МЕДИУМСКИ РЕКЛАМИ ДАЛЕ 110 ИЛЈАДИ ЕВРА

МВР ПОТРОШИЛО 50 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ВЕСНИЦИ, ТАЛЕСКИ И БЕЈТА ЗА МЕДИУМСКИ РЕКЛАМИ ДАЛЕ 110 ИЛЈАДИ ЕВРА

И покрај формалниот мораториум за владини реклами од мај, 2015 година, јавните институции по разни основи продолжуваат да трошат сериозни средства за ...
БИТОЛА БАШКА ДРЖАВА, НИКОЈ НЕ СЕЧЕ ЛЕНТА НА НОВИОТ ПАТ ЗА РЕСЕН

БИТОЛА БАШКА ДРЖАВА, НИКОЈ НЕ СЕЧЕ ЛЕНТА НА НОВИОТ ПАТ ЗА РЕСЕН

Без помпи и присуства на министери денес во употреба беше пуштена реконструираната делница од магистралниот пат од Битола за Ресен. Битолчани се изнен ...
ГРУЕВСКИ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА НАРОДОТ ВРИЕ, А ТОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО ДРЖИ ПОД КОНТРОЛА

ГРУЕВСКИ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА НАРОДОТ ВРИЕ, А ТОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО ДРЖИ ПОД КОНТРОЛА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва изјави дека е под притисок на илјадници граѓани кои бараат поддршка од него за „поодлучна народна акција ...
БИТОЛЧАНИ МУ ПОРАЧАА НА ТАЛЕСКИ: АКО СИ МАЖ ИЗЛЕЗИ ПРЕД КАТИЦА

БИТОЛЧАНИ МУ ПОРАЧАА НА ТАЛЕСКИ: АКО СИ МАЖ ИЗЛЕЗИ ПРЕД КАТИЦА

Битолскиот градоначалник Владимир Талески денес бил на работа во Општина Битола, додека СЈО го чекало да се појави на распит во Скопје,  дознаваме од ...
ДЕНЕС НЕМА ПРОТЕСТИ, ДЕМОНСТРАЦИИ УТРЕ

ДЕНЕС НЕМА ПРОТЕСТИ, ДЕМОНСТРАЦИИ УТРЕ

Денеска нема протести во Скопје, демонстрациите ќе продолжат утре во 18 часот пред СЈО, објави утринава организаторот, граѓанската иницијатива Протест ...
5 / 5 НАПИСИ