Таг: татко

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ПРИТВОР ДОБИ И ТАТКОТО НА УБИЕНАТА ВАЊА, АЛЕКСАНДАР ЃОРЧЕВСКИ

ПРИТВОР ДОБИ И ТАТКОТО НА УБИЕНАТА ВАЊА, АЛЕКСАНДАР ЃОРЧЕВСКИ

Вечерва притвор доби и приведениот Александар Ѓорчевски, татко на убиеното 14-годишно девојче Вања Ѓорчевска од Скопје, потврди Основниот кривичен суд ...
ОБВИНЕТ ЗА СЕКСУАЛНА ЗЛОУПОТРЕБА ТАТКОТО НА ДЕЦАТА КОИ ЈА ПРЕЖИВЕАЈА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО АМАЗОНСКАТА ЏУНГЛА

ОБВИНЕТ ЗА СЕКСУАЛНА ЗЛОУПОТРЕБА ТАТКОТО НА ДЕЦАТА КОИ ЈА ПРЕЖИВЕАЈА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО АМАЗОНСКАТА ЏУНГЛА

Колумбиското обвинителство вчера поднесе обвинение за сексуална злоупотреба против таткото на две од четирите домородни деца кои во мај преживеаја ави ...
АЛ ПАЧИНО ГО ДОБИ ЧЕТВРТОТО ДЕТЕ НА 83 ГОДИНИ

АЛ ПАЧИНО ГО ДОБИ ЧЕТВРТОТО ДЕТЕ НА 83 ГОДИНИ

Ал Пачино го доби четвртото дете на 83 години, потврди неговиот публицист Стен Розенфилд. Тоа е неговото прво дете во врската со 29-годишната продуцен ...
РОБЕРТ ДЕ НИРО ГО ДОБИ СЕДМОТО ДЕТЕ НА 79 ГОДИНИ

РОБЕРТ ДЕ НИРО ГО ДОБИ СЕДМОТО ДЕТЕ НА 79 ГОДИНИ

Актерската легенда Роберт де Ниро го доби седмото дете на 79 години. Веста ја потврди и неговиот публицист, додавајќи дека нема да се објавуваат други ...
46-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ ТРИПАТИ МУ ЗАБИЛ НОЖ НА СИНОТ ЗА ДА НАУЧЕЛ ДЕКА ТРЕБА ДА ГО ПОЧИТУВА, ИЗБОДЕНОТО МОМЧЕ Е ВО БОЛНИЦА

46-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ ТРИПАТИ МУ ЗАБИЛ НОЖ НА СИНОТ ЗА ДА НАУЧЕЛ ДЕКА ТРЕБА ДА ГО ПОЧИТУВА, ИЗБОДЕНОТО МОМЧЕ Е ВО БОЛНИЦА

Тешко семејно насилство од 46-годишен татко врз синот кој бил на околу 20-ина години се случило завчера во Скопје. Незадоволен што не го почитувал, та ...
ТАТКО СИ ГИ ЗАДАВИЛ ТРИТЕ ДЕЦА ВО ЗАГРЕБ И СЕ ОБИДЕЛ ДА СЕ САМОУБИЕ

ТАТКО СИ ГИ ЗАДАВИЛ ТРИТЕ ДЕЦА ВО ЗАГРЕБ И СЕ ОБИДЕЛ ДА СЕ САМОУБИЕ

Три деца, момче и девојче близнаци и уште еден син вчера беа задавени од нивниот 56-годишен татко во нивниот стан во Загреб, по што и тој се обидел да ...
АКО ГРУЕВСКИ БИЛ ТАТКО НА ДВЕ МАЛОЛЕТНИ ДЕЦА, ЗОШТО ГИ ОСТАВИ И ПОБЕГНА, РЕАГИРА ВО ЖАЛБАТА ФАТИМЕ ФЕТАИ ПРОТИВ ПРЕСУДАТА ОД 1,5 ГОДИНА ЗАТВОР ЗА НАСИЛСТВО ВО ЦЕНТАР

АКО ГРУЕВСКИ БИЛ ТАТКО НА ДВЕ МАЛОЛЕТНИ ДЕЦА, ЗОШТО ГИ ОСТАВИ И ПОБЕГНА, РЕАГИРА ВО ЖАЛБАТА ФАТИМЕ ФЕТАИ ПРОТИВ ПРЕСУДАТА ОД 1,5 ГОДИНА ЗАТВОР ЗА НАСИЛСТВО ВО ЦЕНТАР

Обвинителката Фатиме Фетаи, незадоволна од изречената затворска казна од 1 година и 6 месеци затвор за избеганиот нарачател и поттикнувач на насилства ...
ТАТКОТО И 8-ГОДИШНИОТ СИН БИЛЕ СВИРЕПО УБИЕНИ СО КУРШУМИ ОДБЛИЗУ ВО СЛУПЧАНЕ

ТАТКОТО И 8-ГОДИШНИОТ СИН БИЛЕ СВИРЕПО УБИЕНИ СО КУРШУМИ ОДБЛИЗУ ВО СЛУПЧАНЕ

Таткото и 8-годишниот син биле убиени со повеќе куршуми при синоќешниот напад во месноста Слупчански бунар, над селото Слупчане, покажала истрагата. Т ...
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ТАТКОТО НА РЕЖИСЕРОТ БОЈАЏИ И ЗА 13-МИНА ЗА ШВЕРЦ СО АРТЕФАКТИ, СЛЕДЕНИ СЕ ЕДНА ГОДИНА, МВР ОТФРЛА КАКВА БИЛО ПОВРЗАНОСТ СО „РУГАЊЕ СО ХРИСТОС“

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ТАТКОТО НА РЕЖИСЕРОТ БОЈАЏИ И ЗА 13-МИНА ЗА ШВЕРЦ СО АРТЕФАКТИ, СЛЕДЕНИ СЕ ЕДНА ГОДИНА, МВР ОТФРЛА КАКВА БИЛО ПОВРЗАНОСТ СО „РУГАЊЕ СО ХРИСТОС“

Министерството за внатрешни работи (МВР) отфрла какви било поврзаности со случувањата со филмот на режисерот Јани Бојаџи „Ругање со Христос“, против ч ...
ТАТКОТО НА РЕЖИСЕРОТ ЈАНИ БОЈАЏИ Е МЕЃУ 13-МИНА ПРИВЕДЕНИ ЗА КРИУМЧАРЕЊЕ АРТЕФАКТИ, ВЕЛИ МВР

ТАТКОТО НА РЕЖИСЕРОТ ЈАНИ БОЈАЏИ Е МЕЃУ 13-МИНА ПРИВЕДЕНИ ЗА КРИУМЧАРЕЊЕ АРТЕФАКТИ, ВЕЛИ МВР

Таткото на режисерот Јани Бојаџи денеска е приведен во рамки на акција за сузбивање криминална група за криумчарење артефакти, во која се уапсени 13 л ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ