Таг: Театар „Комедија“

1 2 10 / 12 НАПИСИ
„РЕВИЗОР“ Е ПРЕТСТАВА ЗА РАСИПАНОСТА НА ОБОЖАВАТЕЛИТЕ НА ВЛАСТА, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ ЦВЕТАНОВСКИ ЗА ПРЕМИЕРАТА ВО КОМЕДИЈА

„РЕВИЗОР“ Е ПРЕТСТАВА ЗА РАСИПАНОСТА НА ОБОЖАВАТЕЛИТЕ НА ВЛАСТА, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ ЦВЕТАНОВСКИ ЗА ПРЕМИЕРАТА ВО КОМЕДИЈА

Претставата „Ревизор“ од Гогољ, во режија и адаптација на Андреј Цветановски, премиерно ќе се изведе вечерва во 20 часот во Театар Комедија. Според ...
ПРАИЗВЕДБА НА „ВЕЌЕ НЕ Е НИ СМЕШНО“ ОД КОКАЛАНОВ, ВО РЕЖИЈА НА ЈАНИЌИЈЕВИЌ ВО ТЕАТАР КОМЕДИЈА

ПРАИЗВЕДБА НА „ВЕЌЕ НЕ Е НИ СМЕШНО“ ОД КОКАЛАНОВ, ВО РЕЖИЈА НА ЈАНИЌИЈЕВИЌ ВО ТЕАТАР КОМЕДИЈА

Пиесата „Веќе не е ни смешно“ на Сашо Кокаланов, во режија на Срѓан Јаниќијевиќ, ќе има праизведба вечерва во 20 часот во Театар Комедија. Комедија ...
ИМАМ ЉУБОВ КОН ТЕАТАРОТ, НО МНОГУ СЕ ДАДОВ И ТОА ИСЦРПУВА,  ВЕЛИ ДАРКО ЈАН СПАСОВ ЗА ОСТАВКАТА ОД ДИРЕКТОР НА ТЕАТАР КОМЕДИЈА

ИМАМ ЉУБОВ КОН ТЕАТАРОТ, НО МНОГУ СЕ ДАДОВ И ТОА ИСЦРПУВА, ВЕЛИ ДАРКО ЈАН СПАСОВ ЗА ОСТАВКАТА ОД ДИРЕКТОР НА ТЕАТАР КОМЕДИЈА

Директорот на Театар Комедија Дарко Јан Спасов си поднесе оставка од функцијата после година и два месеца, потврди тој за САКАМДАКАЖАМ.МК. „Поднесо ...
СТЕФОСКА ЈА РАЗРЕШИ В. Д. ДИРЕКТОРКАТА НА ТЕАТАР КОМЕДИЈА МАГДАЛЕНА РИЗОВА-ЧЕРНИХ

СТЕФОСКА ЈА РАЗРЕШИ В. Д. ДИРЕКТОРКАТА НА ТЕАТАР КОМЕДИЈА МАГДАЛЕНА РИЗОВА-ЧЕРНИХ

Министерката за култура Ирена Стефоска денска ја разреши Магдалена Ризова-Черних како в. д. директорка на Театар Комедија, како што соопшти Министерст ...
РИЗОВА-ЧЕРНИХ Е В. Д. ДИРЕКТОРКА НА ТЕАТАР КОМЕДИЈА, А ДАРКО ЈАН СПАСОВ УМЕТНИЧКИ РАКОВОДИТЕЛ, СЕ ДОГОВОРИЈА СТЕФОСКА И ГЛУМЦИТЕ

РИЗОВА-ЧЕРНИХ Е В. Д. ДИРЕКТОРКА НА ТЕАТАР КОМЕДИЈА, А ДАРКО ЈАН СПАСОВ УМЕТНИЧКИ РАКОВОДИТЕЛ, СЕ ДОГОВОРИЈА СТЕФОСКА И ГЛУМЦИТЕ

Актерката Магдалена Ризова-Черних ќе биде в. д. директорка на Театар Комедија, а драматургот Дарко Јан Спасов ќе биде уметнички раководител, се догово ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО ТЕАТАР КОМЕДИЈА БАРААТ ДАРКО СПАСОВ ДА БИДЕ В. Д. ДИРЕКТОР ПОСЛЕ НОРА ШАЌИРИ, А НЕ МАГДАЛЕНА РИЗОВА-ЧЕРНИХ

ВРАБОТЕНИТЕ ВО ТЕАТАР КОМЕДИЈА БАРААТ ДАРКО СПАСОВ ДА БИДЕ В. Д. ДИРЕКТОР ПОСЛЕ НОРА ШАЌИРИ, А НЕ МАГДАЛЕНА РИЗОВА-ЧЕРНИХ

Вработените во Театар Комедија преку видео на Фејсбук реагираат оти не се согласуваат со одлуката на Министерството за култура за разрешување на в. д. ...
НОРА ШАЌИРИ РАЗРЕШЕНА ОД ТЕАТАР КОМЕДИЈА, СТЕФОСКА ЈА НАЗНАЧИ МАГДАЛЕНА РИЗОВА-ЧЕРНИХ ЗА В. Д. ДИРЕКТОРКА

НОРА ШАЌИРИ РАЗРЕШЕНА ОД ТЕАТАР КОМЕДИЈА, СТЕФОСКА ЈА НАЗНАЧИ МАГДАЛЕНА РИЗОВА-ЧЕРНИХ ЗА В. Д. ДИРЕКТОРКА

Министерката за култура, Ирена Стефоска ја разреши в. д. директорката на Театар Комедија, Нора Шаќири-Марковиќ, соопшти Министерството за култура, дод ...
НОРА ШАЌИРИ-МАРКОВИЌ Е  В. Д. ДИРЕКТОРКА НА КОМЕДИЈА, РИСТОВСКИ РАЗРЕШЕН ПОРАДИ НЕПРАВИЛНО РАБОТЕЊЕ

НОРА ШАЌИРИ-МАРКОВИЌ Е В. Д. ДИРЕКТОРКА НА КОМЕДИЈА, РИСТОВСКИ РАЗРЕШЕН ПОРАДИ НЕПРАВИЛНО РАБОТЕЊЕ

Поранешната новинарка и вработена во маркетинг секторот во Театар Комедија Нора Шаќири-Марковиќ  е назначена за в. д. директорка на Театарот, откако м ...
НАЦИОНАЛНИОТ ТЕАТАР ОД ПРИШТИНА ГО ОТВОРА 13. СКУПИ ФЕСТИВАЛ

НАЦИОНАЛНИОТ ТЕАТАР ОД ПРИШТИНА ГО ОТВОРА 13. СКУПИ ФЕСТИВАЛ

Националниот театар од Приштина со преставата „Карневалите на Корча“ на 21 октомври ќе го отвори 13. Меѓународен театарски фестивал Скупи во Театар Ко ...
АЛАЃОЗОВСКИ ГИ РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРИТЕ ДИМИТРОВ И ЖУЃИЌ

АЛАЃОЗОВСКИ ГИ РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРИТЕ ДИМИТРОВ И ЖУЃИЌ

Министерот за култура Роберт Алаѓозовски денеска ги разреши директорите на Театар за деца и младинци Братислав Димитров,  и на  Театар Комедија Јелена ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ