Таг: Театар за деца и младинци

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ПРЕМИЕРА НА „КАКО ЌЕ ГО ДЕЛИМЕ МАЧОРОТ“ ВО ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ, ПРЕТСТАВАТА ЗА РАЗВОДОТ Е ЗА ПУБЛИКА НАД 12 ГОДИНИ

ПРЕМИЕРА НА „КАКО ЌЕ ГО ДЕЛИМЕ МАЧОРОТ“ ВО ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ, ПРЕТСТАВАТА ЗА РАЗВОДОТ Е ЗА ПУБЛИКА НАД 12 ГОДИНИ

„Како ќе го делиме мачорот“ е новата претстава на Театарот за деца и младинци (ТДМ) во Скопје, која премиерно ќе се изведе вечерва во 20 часот. Тексто ...
ОСУМ ПРЕТСТАВИ ОД МАКЕДОНИЈА, ХРВАТСКА, СЛОВЕНИЈА И СРБИЈА НА 2. ФЕСТИВАЛ НА ДЕТСКИ ТЕАТРИ „ИГОР МАЏИРОВ“

ОСУМ ПРЕТСТАВИ ОД МАКЕДОНИЈА, ХРВАТСКА, СЛОВЕНИЈА И СРБИЈА НА 2. ФЕСТИВАЛ НА ДЕТСКИ ТЕАТРИ „ИГОР МАЏИРОВ“

Осум претстави ќе се изведат на 2. Интернационален фестивал на детски театри „Игор Маџиров“, кој ќе се одржи од 27 до 30 септември во Скопје. Фестивал ...
КОЈ И ШТО МОЖЕ ДА БИДЕ ЧУДОВИШТЕ Е ТЕМАТА НА „ФРАНКЕШТАЈН“, ВЕЛИ ЕКИПАТА ОД ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ ПРЕД ПРЕМИЕРАТА

КОЈ И ШТО МОЖЕ ДА БИДЕ ЧУДОВИШТЕ Е ТЕМАТА НА „ФРАНКЕШТАЈН“, ВЕЛИ ЕКИПАТА ОД ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ ПРЕД ПРЕМИЕРАТА

Кој сѐ и што сѐ може да биде чудовиште е темата на „Франкенштајн“, новата претстава на Театарот за деца и младинци, чија премиера е утре, 6 јули, во 2 ...
ИЗВИСИ НОВАТА СЦЕНА ЗА ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ ОТИ НЕ СЕ РЕНОВИРА УНИВЕРЗАЛНА САЛА

ИЗВИСИ НОВАТА СЦЕНА ЗА ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ ОТИ НЕ СЕ РЕНОВИРА УНИВЕРЗАЛНА САЛА

Со нереновирањето на Универзалната сала, виси и шансата на Театарот за деца и младинци (ТДМ) конечно да добие нов простор. Триесет и две години ентузи ...
„РОЊА, ЌЕРКАТА НА ОГРАБУВАЧОТ“ ПРЕМИЕРНО В ПОНЕДЕЛНИК ВО ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

„РОЊА, ЌЕРКАТА НА ОГРАБУВАЧОТ“ ПРЕМИЕРНО В ПОНЕДЕЛНИК ВО ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

Чешкиот режисер Јакуб Максимов во Театарот за деца и младинци (ТДМ) во Скопје ја постави претставата „Роња, ќерката на ограбувачот“, чија премиера е н ...
ДЕВЕТ ПРЕТСТАВИ ОД ПЕТ ЗЕМЈИ НА ПРВОТО ИЗДАНИЕ НА ФЕСТИВАЛОТ НА ДЕТСКИ ТЕАТРИ „ИГОР МАЏИРОВ“

ДЕВЕТ ПРЕТСТАВИ ОД ПЕТ ЗЕМЈИ НА ПРВОТО ИЗДАНИЕ НА ФЕСТИВАЛОТ НА ДЕТСКИ ТЕАТРИ „ИГОР МАЏИРОВ“

Првото издание на Интернационалниот фестивал на детски театри „Игор Маџиров“ ќе се одржува од 30 септември до 4 октомври, во организација на Театарот ...
ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ, КАДЕ Е НАЈВАЖЕН МАЛИОТ ГЛЕДАЧ, ПРОСЛАВИ 30 ГОДИНИ ОД ОСНОВАЊЕТО

ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ, КАДЕ Е НАЈВАЖЕН МАЛИОТ ГЛЕДАЧ, ПРОСЛАВИ 30 ГОДИНИ ОД ОСНОВАЊЕТО

Со промоција на монографијата „Сон што трае“, Театарот за деца и младинци (ТДМ) денес на отворено зад Музејот на современа уметност (МСУ) ја прослави ...
ПРЕТСТАВА ЗА БЕБИЊА И КУКЛЕН ПРОЕКТ ЗА ВОЗРАСНИ, НАЈАВУВА ЗА ГОДИНАВА ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

ПРЕТСТАВА ЗА БЕБИЊА И КУКЛЕН ПРОЕКТ ЗА ВОЗРАСНИ, НАЈАВУВА ЗА ГОДИНАВА ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

Претстава за бебиња и куклена претстава за возрасни се новитетите кои ги планира Театарот за деца и младинци (ТДМ) за годинава, вели директорката Ката ...
ПО ЦЕНА НА КАРИЕРИТЕ ЌЕ ЈА БРАНИМЕ МЛАДИНСКАТА СЦЕНА, ВЕЛАТ АКТЕРИТЕ ОД ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

ПО ЦЕНА НА КАРИЕРИТЕ ЌЕ ЈА БРАНИМЕ МЛАДИНСКАТА СЦЕНА, ВЕЛАТ АКТЕРИТЕ ОД ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

По безмалку три години, в среда во Театарот за деца и младинци (ТДМ) ќе има премиера на младинска претстава, „Еднаш свет изградив“ по текст и режија н ...
„СНЕЖНАТА КРАЛИЦА“ ПРЕМИЕРНО ВО ТЕАТАР ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

„СНЕЖНАТА КРАЛИЦА“ ПРЕМИЕРНО ВО ТЕАТАР ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

„Снежната кралица“ според мотивите на Ханс Кристијан Андересен, по текст на Билјана Крајчевска и режија на Драгана Милошевски- Попова, е новата претст ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ