Таг: текстилни фабрики

КОРОНАВИРУСОТ СЕ ШИРИ ВО ШТИП ЗАШТО ГАЗДИТЕ НА ТЕКСТИЛНИТЕ ФАБРИКИ ШТЕДАТ НА ЗАШТИТНИ МЕРКИ, ВЕЛИ „ГЛАСЕН ТЕКСТИЛЕЦ“

КОРОНАВИРУСОТ СЕ ШИРИ ВО ШТИП ЗАШТО ГАЗДИТЕ НА ТЕКСТИЛНИТЕ ФАБРИКИ ШТЕДАТ НА ЗАШТИТНИ МЕРКИ, ВЕЛИ „ГЛАСЕН ТЕКСТИЛЕЦ“

Денеска во Штип има 25 новозаразени со коронавирус, а вчера беа 18. Двоцифрен број на новозаразени, од 15 до 60 како пред една недела, во Штип има веќ ...
ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ГИ ОТПУШТА ПОЛЕСНИТЕ КОВИД-ПАЦИЕНТИ ЗА ДА ГИ ПРИМА ПОТЕШКИТЕ СЛУЧАИ

ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ГИ ОТПУШТА ПОЛЕСНИТЕ КОВИД-ПАЦИЕНТИ ЗА ДА ГИ ПРИМА ПОТЕШКИТЕ СЛУЧАИ

Од петокот и викендов, пред Инфективното одделение во Штип повеќе пациенти кои имале симптоми на коронавирус и упати од матичните доктори чекаат да би ...
2 / 2 НАПИСИ