Таг: Тетово

1 2 3 42 10 / 420 НАПИСИ
ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕН ИНТЕРЕС, ВАКЦИНАЛНИОТ ПУНКТ ВО ТЕТОВО ДЕНЕСКА ЌЕ РАБОТИ ВО ДВЕ СМЕНИ

ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕН ИНТЕРЕС, ВАКЦИНАЛНИОТ ПУНКТ ВО ТЕТОВО ДЕНЕСКА ЌЕ РАБОТИ ВО ДВЕ СМЕНИ

Расте интересот за вакцинирање против ковид-19 во Тетово. Од Здравствениот дом велат дека денеска се пријавиле повеќе лица, па пунктот за вакцинирање ...
МОДУЛАРНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО СЀ УШТЕ НЕ Е СТАВЕНА ВО ФУНКЦИЈА ОТКАКО БИЛЕ УТВРДЕНИ ГРЕШКИ ВО ИЗГРАДБАТА

МОДУЛАРНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО СЀ УШТЕ НЕ Е СТАВЕНА ВО ФУНКЦИЈА ОТКАКО БИЛЕ УТВРДЕНИ ГРЕШКИ ВО ИЗГРАДБАТА

Модуларната ковид болница која се наоѓа во кругот на тетовската Клиничка болница сѐ уште не е предадена во употреба. Објектот е изграден, но при примо ...
НА АВТОПАТОТ ТЕТОВО-ГОСТИВАР СЕ ВОЗИ ПРЕБРЗО И ПОКРАЈ ЛОШИТЕ УСЛОВИ, А ПОРАДИ СКИНАТА ЗАШТИТНА МРЕЖА ЧЕСТО ИСТРЧУВААТ ДИВИ ЖИВОТНИ

НА АВТОПАТОТ ТЕТОВО-ГОСТИВАР СЕ ВОЗИ ПРЕБРЗО И ПОКРАЈ ЛОШИТЕ УСЛОВИ, А ПОРАДИ СКИНАТА ЗАШТИТНА МРЕЖА ЧЕСТО ИСТРЧУВААТ ДИВИ ЖИВОТНИ

Рамен пат, тесен коловоз, многу крпеници, ударни дупки и нерамнини и голем број возила, тоа е денешната слика на автопатот Тетово-Гостивар. Но, и пок ...
AКТИВИСТ ОД АЗЕРБЕЈЏАН ВО ТЕТОВО НАЦРТА МУРАЛИ ПРОТИВ ДИСКРИМИНАЦИЈАТА НА ЖЕНИТЕ И ТРАНСРОДОВИТЕ ЛИЦА

AКТИВИСТ ОД АЗЕРБЕЈЏАН ВО ТЕТОВО НАЦРТА МУРАЛИ ПРОТИВ ДИСКРИМИНАЦИЈАТА НА ЖЕНИТЕ И ТРАНСРОДОВИТЕ ЛИЦА

Младиот активист за човекови права од Азербејџан Сејмоур Назаров, патува низ земјите и црта мурали со кои се бори против дискриминацијата во неговата ...
ДПА ПОВТОРНО ГО ПРЕДЛАГА САДИ БЕЏЕТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО ЗА ПРЕСТОЈНИТЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ

ДПА ПОВТОРНО ГО ПРЕДЛАГА САДИ БЕЏЕТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО ЗА ПРЕСТОЈНИТЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ

Сади Беџети, кој беше градоначалник на Општина Тетово во периодот од 2009 до 2013, повторно е предложен за оваа функција за престојните локални избори ...
ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ ДВОЈНО Е ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ ВО ТЕТОВО, МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА УШТЕ НЕ Е ВО УПОТРЕБА

ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ ДВОЈНО Е ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ ВО ТЕТОВО, МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА УШТЕ НЕ Е ВО УПОТРЕБА

Бројот на заболени од ковид-19 забрзано се зголемува и во Тетовско и за две недели има двојно повеќе хоспитализирани. Во тетовската Клиничка болница з ...
ЗАПОЧНА ВАКЦИНИРАЊЕТО ВО ТЕТОВО, ДНЕВНО ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ДО 160 ЛИЦА

ЗАПОЧНА ВАКЦИНИРАЊЕТО ВО ТЕТОВО, ДНЕВНО ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ДО 160 ЛИЦА

Вакцинирањето против ковид-19 од утрово започна и во Тетово, со вакцинација на два пункта во Здравствениот дом. „За денеска имаме закажано 80 терми ...
ОПШТИНА ТЕТОВО ЈА ЗАВРШИ 2020 СО ДЕФИЦИТ ОД РЕЧИСИ ДВА МИЛИОНА ЕВРА

ОПШТИНА ТЕТОВО ЈА ЗАВРШИ 2020 СО ДЕФИЦИТ ОД РЕЧИСИ ДВА МИЛИОНА ЕВРА

Тетово и понатаму останува една од најзадолжените општини во државата. На денешната седница на Советот, на која се усвои завршната сметка за 2020 годи ...
СО 5.200 ПРИЈАВЕНИ ВАКЦИНАЦИЈАТА ПРОТИВ КОВИД-19 ВО ТЕТОВО ПОЧНУВА В ПЕТОК

СО 5.200 ПРИЈАВЕНИ ВАКЦИНАЦИЈАТА ПРОТИВ КОВИД-19 ВО ТЕТОВО ПОЧНУВА В ПЕТОК

Вакцинирањето против ковид-19 в петок започнува и во Тетово, во Здравствениот дом. Од оваа здравствена установа велат дека се направени сите подготовк ...
ВО ТЕТОВО ВРЕМЕНО ЗАПЛЕНЕТО И ПОРШЕ КОЕ СОПСТВЕНИКОТ ГО ВОЗЕЛ НЕРЕГИСТРИРАНО ПОВЕЌЕ ОД ШЕСТ МЕСЕЦИ

ВО ТЕТОВО ВРЕМЕНО ЗАПЛЕНЕТО И ПОРШЕ КОЕ СОПСТВЕНИКОТ ГО ВОЗЕЛ НЕРЕГИСТРИРАНО ПОВЕЌЕ ОД ШЕСТ МЕСЕЦИ

Мерцедеси, БМВ-а, едно Порше, се само дел од четириесетте времено запленети возила кои им се одземени на сопствениците во Тетово, бидејќи при сообраќа ...
1 2 3 42 10 / 420 НАПИСИ