Таг: Тетово

1 2 3 4 5 85 30 / 843 НАПИСИ
ФИРМА ОД АВСТРИЈА ЌЕ ГО СОБИРА СМЕТОТ ВО ОПШТИНА ТЕТОВО

ФИРМА ОД АВСТРИЈА ЌЕ ГО СОБИРА СМЕТОТ ВО ОПШТИНА ТЕТОВО

Со нови контејнери, нови униформи, од денеска и официјално започна работата на австриската фирма „Заубермахер“ со која Општина Тетово потпиша договор ...
СРЕДЕ ЗИМА ГОРАТ ДВА ПОЖАРА НА ШАР ПЛАНИНА, СО ХЕЛИКОПТЕР СЕ ГАСНЕШЕ ОГНОТ НА ПЛАНИНАТА ЖЕДЕН

СРЕДЕ ЗИМА ГОРАТ ДВА ПОЖАРА НА ШАР ПЛАНИНА, СО ХЕЛИКОПТЕР СЕ ГАСНЕШЕ ОГНОТ НА ПЛАНИНАТА ЖЕДЕН

Во регионот на Националниот парк Шар Планина активни се два пожара, од кои тој меѓу селата Бозовце и Вешала е од поголем размер. Во гаснењето се вклуч ...
ВОЗДУХОТ ВО ТЕТОВО ПОВТОРНО ЗАГАДЕН НАД ДОЗВОЛЕНИТЕ ГРАНИЦИ, ОПШТИНАТА НЕ КАЖУВА КАКВИ МЕРКИ ЌЕ ПРЕЗЕМЕ

ВОЗДУХОТ ВО ТЕТОВО ПОВТОРНО ЗАГАДЕН НАД ДОЗВОЛЕНИТЕ ГРАНИЦИ, ОПШТИНАТА НЕ КАЖУВА КАКВИ МЕРКИ ЌЕ ПРЕЗЕМЕ

Во изминативе два дена воздухот во Тетово повторно е загаден, а вредноста на ПМ10 честичките бил над дозволеното ниво. Поради ова, од Општина Тетово а ...
СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО ПО ВТОРПАТ НЕ ДАДЕ СОГЛАСНОСТ ЗА КАНДИДАТИТЕ НА МВР ЗА КОМАНДИР НА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА 

СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО ПО ВТОРПАТ НЕ ДАДЕ СОГЛАСНОСТ ЗА КАНДИДАТИТЕ НА МВР ЗА КОМАНДИР НА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА 

Мнозинството од советниците во Советот на Општина Тетово по вторпат гласаше против предложените кандидати од  МВР за командир на полициската станица з ...
ОД ОВОЈ ВИКЕНД СЕ ВОВЕДУВА АВТОБУСКА ЛИНИЈА ОД ТЕТОВО ДО ПОПОВА ШАПКА

ОД ОВОЈ ВИКЕНД СЕ ВОВЕДУВА АВТОБУСКА ЛИНИЈА ОД ТЕТОВО ДО ПОПОВА ШАПКА

За да се избегне хроничниот недостаток на паркинг места на Попова Шапка во екот на зимската сезона, јавното претпријатие „Тетово транспорт“ од 27 јану ...
ЗА ДВА ДЕНА 29 ТЕТОВЦИ СКРШИЛЕ РАКА ИЛИ НОГА ОД ЛИЗГАЊЕ НА МРАЗ

ЗА ДВА ДЕНА 29 ТЕТОВЦИ СКРШИЛЕ РАКА ИЛИ НОГА ОД ЛИЗГАЊЕ НА МРАЗ

По снегот што падна во саботата и студениот бран што го зафати Тетово вчера, замрзнаа тетовските улици и тротоари и за 24 часа, на 22 жители им била у ...
СО ОДЛУКА НА УПРАВНИОТ СУД, ОПШТИНА ТЕТОВО СИ ГИ ВРАТИ ИНГЕРЕНЦИИТЕ ВРЗ ГИМНАЗИЈАТА „КИРИЛ ПЕЈЧИНОВИЌ“

СО ОДЛУКА НА УПРАВНИОТ СУД, ОПШТИНА ТЕТОВО СИ ГИ ВРАТИ ИНГЕРЕНЦИИТЕ ВРЗ ГИМНАЗИЈАТА „КИРИЛ ПЕЈЧИНОВИЌ“

Тетовската гимназија „Кирил Пејчиновиќ“ минатата година беше место на чести судири помеѓу централната и локалната власт. Првин Општина Тетово ја разре ...
ОД ФЕВРУАРИ ЌЕ СЕ ПРИМЕНУВА НОВ НАЧИН НА ПРЕСМЕТКА ЗА СОБИРАЊЕ НА СМЕТОТ ВО ТЕТОВО, ЌЕ СЕ НАПЛАЌА СПОРЕД ГОЛЕМИНАТА НА СТАНБЕНИОТ ПРОСТОР

ОД ФЕВРУАРИ ЌЕ СЕ ПРИМЕНУВА НОВ НАЧИН НА ПРЕСМЕТКА ЗА СОБИРАЊЕ НА СМЕТОТ ВО ТЕТОВО, ЌЕ СЕ НАПЛАЌА СПОРЕД ГОЛЕМИНАТА НА СТАНБЕНИОТ ПРОСТОР

Преполни контејнери, дел од нив делумно или целосно искршени, а сметот расфрлан насекаде наоколу, ваквата секојдневна глетка по тетовските улици наско ...
ПРИВЕДЕНИ 4 ЛИЦА, А УШТЕ ПО ЕДНО СЕ ТРАГА ПО СИНОЌЕШНАТА ОРУЖЕНА ПРЕСМЕТКА ПРЕД ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА

ПРИВЕДЕНИ 4 ЛИЦА, А УШТЕ ПО ЕДНО СЕ ТРАГА ПО СИНОЌЕШНАТА ОРУЖЕНА ПРЕСМЕТКА ПРЕД ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА

Tетовската полиција доцна синоќа ги лишила од слобода четворицата учесници во оружената престрелка пред Ургентното одделение на Клиничката болница во ...
ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО ПЕТМИНА ЗА ПУКАЊЕТО ПРЕД ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА СО ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ

ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО ПЕТМИНА ЗА ПУКАЊЕТО ПРЕД ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА СО ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ

Две лица се ранети од огнено оружје пред Ургентниот центар на Клиничката болница во Тетово. Засега полицијата соопшти дека се трага по пет лица кои се ...
1 2 3 4 5 85 30 / 843 НАПИСИ