Таг: Тетово

1 2 3 4 78 20 / 777 НАПИСИ
ТЕТОВО И ГОСТИВАР СЕ ДАВАТ ВО ГУСТ ЧАД ОД ЗАПАЛЕНА ДЕПОНИЈА СРЕДE ПОЛОШКОТО ПОЛЕ

ТЕТОВО И ГОСТИВАР СЕ ДАВАТ ВО ГУСТ ЧАД ОД ЗАПАЛЕНА ДЕПОНИЈА СРЕДE ПОЛОШКОТО ПОЛЕ

Тетово и Гостивар од ноќеска се дават во чад и смрдеа на изгорено. Нешто после еден часот по полноќ избил пожар на депонија сместена сред поле во атар ...
ТЕТЕКС И ЉУБОТЕН НЕ СМЕАТ ДА ГИ КОРИСТАТ ДВАТА СТАДИОНА ВО ТЕТОВО, ОД ОПШТИНАТА ВЕЛАТ ДЕКА ТИЕ БИЛЕ САМО ЗА КЛУБОВИТЕ ОД ПРВАТА ЛИГА

ТЕТЕКС И ЉУБОТЕН НЕ СМЕАТ ДА ГИ КОРИСТАТ ДВАТА СТАДИОНА ВО ТЕТОВО, ОД ОПШТИНАТА ВЕЛАТ ДЕКА ТИЕ БИЛЕ САМО ЗА КЛУБОВИТЕ ОД ПРВАТА ЛИГА

Раководството на ФК Тетекс ја обвинува општинската власт на Тетово дека не им дозволува на неговите фудбалери да го користат главниот стадион за првен ...
САЈЛИТЕ ОД ЖИЧНИЦАТА КОН ПОПОВА ШАПКА СЕ ОШТЕТЕНИ И ВИСАТ НАД ПАТОТ, НИКОЈ НЕ ГИ ОДРЖУВА ПОВЕЌЕ ОД 20 ГОДИНИ

САЈЛИТЕ ОД ЖИЧНИЦАТА КОН ПОПОВА ШАПКА СЕ ОШТЕТЕНИ И ВИСАТ НАД ПАТОТ, НИКОЈ НЕ ГИ ОДРЖУВА ПОВЕЌЕ ОД 20 ГОДИНИ

Сајлите од жичницата која од Тетово оди за Попова Шапка на неколку места се оштетени и надвиснати над самиот пат. Опасноста сајлата да се скине или да ...
ЗА 5 ГОДИНИ ИМАВМЕ 4 ТРАГЕДИИ СО 97 ЖРТВИ И 0 ДЕНА ЗАТВОР – ТЕТОВЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ СУДСКАТА ВЛАСТ

ЗА 5 ГОДИНИ ИМАВМЕ 4 ТРАГЕДИИ СО 97 ЖРТВИ И 0 ДЕНА ЗАТВОР – ТЕТОВЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ СУДСКАТА ВЛАСТ

Стотина граѓани со протест пред Основниот суд и Јавното обвинителство во Тетово го изразија своето незадоволство од судската власт и јавниот обвинител ...
ИЗГОРЕА НЕКОЛКУ ШТАНДОВИ СО КНИГИ ПРЕД ЦЕНТАРОТ ЗА КУЛТУРА ВО ТЕТОВО

ИЗГОРЕА НЕКОЛКУ ШТАНДОВИ СО КНИГИ ПРЕД ЦЕНТАРОТ ЗА КУЛТУРА ВО ТЕТОВО

Во пожар кој изби попладнево целосно се изгорени неколку штандови со книги кои беа лоцирани на платото пред Центарот за култура во Тетово. Засега нема ...
ИАКО ГРАД СКОПЈЕ ГО СМЕНИ ВО 2021, ПЕНДАРОВСКИ БАРА ИНСПЕКЦИЈАТА ВО ЧАИР ДА ПРОВЕРИ ДАЛИ Е ЗАКОНСКИ СМЕНЕТО ИМЕТО НА УЛИЦАТА „ВТОРА МАКЕДОНСКА УДАРНА БРИГАДА“ ВО „АДЕМ ДЕМАЧИ“

ИАКО ГРАД СКОПЈЕ ГО СМЕНИ ВО 2021, ПЕНДАРОВСКИ БАРА ИНСПЕКЦИЈАТА ВО ЧАИР ДА ПРОВЕРИ ДАЛИ Е ЗАКОНСКИ СМЕНЕТО ИМЕТО НА УЛИЦАТА „ВТОРА МАКЕДОНСКА УДАРНА БРИГАДА“ ВО „АДЕМ ДЕМАЧИ“

Претседателот Стево Пендаровски бара инспекциските служби на Општина Чаир да проверат дали е законски донесена одлуката за преименувањето на улицата В ...
ЗНАМЕ СО КАРТА НА ГОЛЕМА АЛБАНИЈА НА КОНЦЕРТОТ ЗА КОСОВСКИОТ ПРЕМИЕР КУРТИ НА ПЛОШТАДОТ ВО ТЕТОВО, ТОЈ ПОБАРА МАКЕДОНИЈА ДА СЕ ДИСТАНЦИРА ОД СРБИЈА

ЗНАМЕ СО КАРТА НА ГОЛЕМА АЛБАНИЈА НА КОНЦЕРТОТ ЗА КОСОВСКИОТ ПРЕМИЕР КУРТИ НА ПЛОШТАДОТ ВО ТЕТОВО, ТОЈ ПОБАРА МАКЕДОНИЈА ДА СЕ ДИСТАНЦИРА ОД СРБИЈА

Меѓу големиот број знамиња на Република Албанија, за време на концертот организиран по повод посетата на косовскиот премиер Албин Курти на плоштадот в ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА САКА ДА ЈА ДИСЛОЦИРА БИБЛИОТЕКАТА ВО ТЕТОВО, А ПРОСТОРОТ ДА Ѝ ГО ДАДЕ НА ДЕЛЕГАЦИЈАТА НА ЕУ

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА САКА ДА ЈА ДИСЛОЦИРА БИБЛИОТЕКАТА ВО ТЕТОВО, А ПРОСТОРОТ ДА Ѝ ГО ДАДЕ НА ДЕЛЕГАЦИЈАТА НА ЕУ

Министерството за култура сака да ја дислоцира библиотеката во Тетово и да ја премести во помали простории од тие кои сега ги користи библиотеката. Ов ...
И ТЕТОВСКИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ БАРААТ ЛИНЕАРНО ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЕНЗИИТЕ

И ТЕТОВСКИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ БАРААТ ЛИНЕАРНО ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЕНЗИИТЕ

Триесетина пензионери од Тетово денес се собраа пред седиштето на Здружението на пензионерите и побараа линеарно зголемување на пензиите за 3.000 дена ...
ТЕТОВСКОТО СЕЛО САРАЌИНО ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ ДОБИ СОВРЕМЕНА ПУМПНА СТАНИЦА, НО ПАК НЕМА ДОВОЛНО ВОДА ЗА ПИЕЊЕ

ТЕТОВСКОТО СЕЛО САРАЌИНО ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ ДОБИ СОВРЕМЕНА ПУМПНА СТАНИЦА, НО ПАК НЕМА ДОВОЛНО ВОДА ЗА ПИЕЊЕ

Не помина ниту еден месец откако жителите на тетовското село Сараќино добија современа пумпна станица за снабдување со вода за пиење, a тие повторно и ...
1 2 3 4 78 20 / 777 НАПИСИ