Таг: Тетово

1 2 3 4 5 6 75 40 / 745 НАПИСИ
ЕЛЕКТРИЧНАТА ИНСТАЛАЦИЈА ОД ПОЧЕТОК ДО КРАЈ НЕ Е ИЗВЕДЕНА СОГЛАСНО ПРОПИСИТЕ, КАЖА ВЕШТАКОТ ИРФАН ШАЌИРИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКАТА КОВИД БОЛНИЦА

ЕЛЕКТРИЧНАТА ИНСТАЛАЦИЈА ОД ПОЧЕТОК ДО КРАЈ НЕ Е ИЗВЕДЕНА СОГЛАСНО ПРОПИСИТЕ, КАЖА ВЕШТАКОТ ИРФАН ШАЌИРИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКАТА КОВИД БОЛНИЦА

Во Основниот суд во Тетово продолжи судењето за пожарот во модуларната ковид болница во септември 2021, во кој загинаа 14 лица. На денешното рочиште, ...
КРШЕВМЕ ВРАТИ И ГИ ИЗВЛЕКУВАВМЕ НАЈБЛИСКИТЕ ПРЕКУ ПРОЗОРЦИ ЗА ДА ГИ СПАСИМЕ ОД ОГНОТ, КАЖАА НА СУДЕЊЕТО ЗА ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКАТА КОВИД БОЛНИЦА

КРШЕВМЕ ВРАТИ И ГИ ИЗВЛЕКУВАВМЕ НАЈБЛИСКИТЕ ПРЕКУ ПРОЗОРЦИ ЗА ДА ГИ СПАСИМЕ ОД ОГНОТ, КАЖАА НА СУДЕЊЕТО ЗА ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКАТА КОВИД БОЛНИЦА

Со сослушувањето на сведоци на обвинителството, во Основниот суд во Тетово продолжи главната расправа за пожарот во модуларната ковид болница во Тетов ...
ДВЕ НЕДЕЛИ СЕ БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ СЕЛАТА ФАЛИШЕ И САРАЌИНО ПОРАДИ ДЕФЕКТ НА ЦЕВКОВОДОТ, СПАС СЕ БАРА ВО КОПАЊЕ БУНАР

ДВЕ НЕДЕЛИ СЕ БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ СЕЛАТА ФАЛИШЕ И САРАЌИНО ПОРАДИ ДЕФЕКТ НА ЦЕВКОВОДОТ, СПАС СЕ БАРА ВО КОПАЊЕ БУНАР

Две недели во тетовските села Фалише и Сараќино нема вода за пиење. Од Јавното комунално претпријатие „Тетово“ сите овие денови работат, но сé уште не ...
„ЉУБОВТА ОПРАВДУВА МНОГУ НЕШТА, НО НЕ И ЗАГРОЗУВАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСТА ВО СООБРАЌАЈОТ“, ВЕЛИ КАМПАЊАТА НА ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ДЕНОТ НА ЉУБОВТА И ВИНОТО

„ЉУБОВТА ОПРАВДУВА МНОГУ НЕШТА, НО НЕ И ЗАГРОЗУВАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСТА ВО СООБРАЌАЈОТ“, ВЕЛИ КАМПАЊАТА НА ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ДЕНОТ НА ЉУБОВТА И ВИНОТО

Тетовската полиција денеска, по повод 14 февруари што се слави како ден на лозарите Св. Трифун и ден на вљубените Св. Валентин, на возачите им делеше ...
ВЧЕРА ТЕТОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ИЗВЛЕКЛЕ ПРЕЖИВЕАНА ЖЕНА, А ДЕНЕС 20 МРТВИ ПОД УРНАТА ЗГРАДА ВО АДИЈАМАН ВО ТУРЦИЈА

ВЧЕРА ТЕТОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ИЗВЛЕКЛЕ ПРЕЖИВЕАНА ЖЕНА, А ДЕНЕС 20 МРТВИ ПОД УРНАТА ЗГРАДА ВО АДИЈАМАН ВО ТУРЦИЈА

Тетовските пожарникари неколку дена напорно работат на пронаоѓање на преживеани жители во градот Адијаман кој се наоѓа во југоисточниот дел на Турција ...
ВО ТЕТОВО ОТВОРЕНИ ДВА ПУНКТА ЗА СОБИРАЊЕ ПОМОШ ЗА НАСТРАДАНИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА

ВО ТЕТОВО ОТВОРЕНИ ДВА ПУНКТА ЗА СОБИРАЊЕ ПОМОШ ЗА НАСТРАДАНИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА

Во Тетово денеска се отворени два пункта на кои граѓаните ќе можат да донираат облека, храна и други производи како помош за Турција и Сирија по катас ...
ТЕТОВСКИ ПОЖАРНИКАРИ ЗАМИНАА ЗА ТУРЦИЈА ДА ПОМОГНАТ ВО СПРАВУВАЊЕТО СО ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ

ТЕТОВСКИ ПОЖАРНИКАРИ ЗАМИНАА ЗА ТУРЦИЈА ДА ПОМОГНАТ ВО СПРАВУВАЊЕТО СО ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ

Општина Тетово и Територијалната противпожарна единица испратија специјализирана екипа пожарникари во Турција. Тетовските пожарникари, кои се обучени ...
ЗА ДА МОЖЕ ДИРЕКТНО ДА СЕ ПРЕГОВАРА СО ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА ЛЕКОТ ЗА ЦИСТИЧНА ФИБРОЗА ТРЕБА ДА СЕ ПРОМЕНАТ ТРИ ЗАКОНИ, РЕЧЕ САЛИ

ЗА ДА МОЖЕ ДИРЕКТНО ДА СЕ ПРЕГОВАРА СО ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА ЛЕКОТ ЗА ЦИСТИЧНА ФИБРОЗА ТРЕБА ДА СЕ ПРОМЕНАТ ТРИ ЗАКОНИ, РЕЧЕ САЛИ

Министерот за здравство Беким Сали, при денешната посета на Клиничката болница во Тетово, повтори дека Министерството ќе го обезбеди лекот „трикафта“ ...
ЗА ДА НЕ БИДЕ УКРАДЕНО, ЦРКОВНОТО ЅВОНО ВО „СВ. АТАНАСИЈ“ СЕ НОСИ И СЕ ВРАЌА НАЗАД ВО ТЕТОВО НА ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК

ЗА ДА НЕ БИДЕ УКРАДЕНО, ЦРКОВНОТО ЅВОНО ВО „СВ. АТАНАСИЈ“ СЕ НОСИ И СЕ ВРАЌА НАЗАД ВО ТЕТОВО НА ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК

Секоја црква си има камбанарија со црковно ѕвоно, а единствено тетовската црква „Св. Атанасиј“, која се наоѓа на врвот на тетовското Кале, има мобилна ...
ТЕТОВО НАЈЛОШ ГРАД ЗА ЖИВЕЕЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА, СПОРЕД НЕФОРМАЛЕН ИЗБОР НА ТИКТОК

ТЕТОВО НАЈЛОШ ГРАД ЗА ЖИВЕЕЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА, СПОРЕД НЕФОРМАЛЕН ИЗБОР НА ТИКТОК

На социјалната мрежа ТикТок деновиве се појави видео во кое се мапирани градови кои, како што се вели, биле најлоши за живеење. Како такви се наведува ...
1 2 3 4 5 6 75 40 / 745 НАПИСИ