Таг: трговија

НЕМА ЛАЖИРАЊЕ СМРТ НА НОВОРОДЕНЧИЊА И ПРОДАВАЊЕ ЗА ПОСВОЈУВАЊЕ, УТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

НЕМА ЛАЖИРАЊЕ СМРТ НА НОВОРОДЕНЧИЊА И ПРОДАВАЊЕ ЗА ПОСВОЈУВАЊЕ, УТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Државното Јавното обвинителство, по предистрагата отворена по допрен глас дека се тргува со здрави новороденчиња, соопшти дека нема место за отворање ...
СОБРАНИЕТО ОДЛУЧИ АЛКОХОЛ ДА МОЖЕ ДА СЕ КУПУВА ПО 19 ЧАСОТ, ЗАБРАНАТА ОСТАНУВА ЗА БЕНЗИНСКИТЕ ПУМПИ

СОБРАНИЕТО ОДЛУЧИ АЛКОХОЛ ДА МОЖЕ ДА СЕ КУПУВА ПО 19 ЧАСОТ, ЗАБРАНАТА ОСТАНУВА ЗА БЕНЗИНСКИТЕ ПУМПИ

Собранието со 62 гласа „за“ ги изгласа измените на Законот за трговија со кои се укина забраната за продажба на алкохол по 19 часот. Со измените, с ...
ТРАМП ЈА ИСПОФАЛИ КИНА, ПА ЈА ОБВИНИ ДЕКА ИМ ОДЗЕМА РАБОТНИ МЕСТА НА САД

ТРАМП ЈА ИСПОФАЛИ КИНА, ПА ЈА ОБВИНИ ДЕКА ИМ ОДЗЕМА РАБОТНИ МЕСТА НА САД

Доналд Трамп заврши со дипломатската учтивост што ги следеше првите неколку дена од неговата турнеја по Азија и ги обвини Кина и други земји од регион ...
3 / 3 НАПИСИ