Таг: централен одбор

1 2 10 / 13 НАПИСИ
СДСМ ЗАСТАНА ЗАД СИТЕ ПРЕДЛОЗИ НА МАНДАТАРОТ КОВАЧЕВСКИ, ТОЈ КАЖА ДЕКА СПАСОВСКИ, МАРИЧИЌ И НИКОЛОВСКИ ПРОДОЛЖУВААТ ВО НОВАТА ВЛАДА

СДСМ ЗАСТАНА ЗАД СИТЕ ПРЕДЛОЗИ НА МАНДАТАРОТ КОВАЧЕВСКИ, ТОЈ КАЖА ДЕКА СПАСОВСКИ, МАРИЧИЌ И НИКОЛОВСКИ ПРОДОЛЖУВААТ ВО НОВАТА ВЛАДА

Централниот комитет на владејачкиот СДСМ од чии редови е новиот мандатар за влада Димитар Ковачевски, вечерва ги прифати неговите предлози од СДСМ за ...
КОГА ГИ ДАДОВ ОСТАВКИТЕ РЕКОВ ДЕКА ЌЕ ОСТАНАМ ЗА ДА СЕ ОДРЖИ И ДА СЕ ЗГОЛЕМИ ДЕМОКРАТСКОТО ПАРЛАМЕНТАРНО МНОЗИНСТВО, РЕЧЕ ЗАЕВ

КОГА ГИ ДАДОВ ОСТАВКИТЕ РЕКОВ ДЕКА ЌЕ ОСТАНАМ ЗА ДА СЕ ОДРЖИ И ДА СЕ ЗГОЛЕМИ ДЕМОКРАТСКОТО ПАРЛАМЕНТАРНО МНОЗИНСТВО, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев потврди дека останува на функциите за да помогне да се одржи парламентарното мнозинство со намера тоа и да се зго ...
ЗАЕВ ДА ЈА ОДЛОЖИ ОСТАВКАТА ПОРАДИ СОСТОЈБАТА ВО ДРЖАВАТА, ОДЛУЧИ ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР НА СДСМ

ЗАЕВ ДА ЈА ОДЛОЖИ ОСТАВКАТА ПОРАДИ СОСТОЈБАТА ВО ДРЖАВАТА, ОДЛУЧИ ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР НА СДСМ

Централниот одбор на СДСМ денеска предложил и донесе одлука претседателот на партијата и премиер Зоран Заев да не поднесува оставка од функцијата доде ...
АЛИ АХМЕТИ ДОБИ ОДВРЗАНИ РАЦЕ ДА ПРЕГОВАРА СО СИТЕ КОНСТРУКТИВНИ ПАРТИИ ОД ДВАТА БЛОКА И МОЖНИ СЕ СИТЕ ОПЦИИ, ЗАКЛУЧИ ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР НА ДУИ

АЛИ АХМЕТИ ДОБИ ОДВРЗАНИ РАЦЕ ДА ПРЕГОВАРА СО СИТЕ КОНСТРУКТИВНИ ПАРТИИ ОД ДВАТА БЛОКА И МОЖНИ СЕ СИТЕ ОПЦИИ, ЗАКЛУЧИ ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР НА ДУИ

Централниот одбор на ДУИ, највисокиот орган на партијата помеѓу два конгреса, му даде одврзани раце на лидерот Али Ахмети да преговара со сите политич ...
РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ВЛАДАТА ДО КРАЈОТ НА ЈУНИ И СМЕНА НА 20-ТИНА ДИРЕКТОРИ ОД КОАЛИЦИЈАТА, НАЈАВИ ЗАЕВ

РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ВЛАДАТА ДО КРАЈОТ НА ЈУНИ И СМЕНА НА 20-ТИНА ДИРЕКТОРИ ОД КОАЛИЦИЈАТА, НАЈАВИ ЗАЕВ

Вкупно 8 министри, исто толку заменици и 20-тина директори на јавни претпријатија ќе бидат сменети до крајот на јуни, најави денеска од седницата на Ц ...
ТРЕТИНА ОД МИНИСТРИТЕ ЌЕ БИДАТ СМЕНЕТИ, ЌЕ ОДИМЕ СО ИЗБОР НА НОВА ВЛАДА, РЕЧЕ ЗАЕВ ОТКАКО ГИ СМЕНИ СИТЕ ШЕСТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ НА СДСМ

ТРЕТИНА ОД МИНИСТРИТЕ ЌЕ БИДАТ СМЕНЕТИ, ЌЕ ОДИМЕ СО ИЗБОР НА НОВА ВЛАДА, РЕЧЕ ЗАЕВ ОТКАКО ГИ СМЕНИ СИТЕ ШЕСТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ НА СДСМ

Откако ги смени шестемина потпретседатели и генералниот секретар Александар Кирацовски, лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев вечерва доцна по завршува ...
ЗАЕВ ГИ СМЕНИ СИТЕ ШЕСТМИНА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ НА СДСМ, НОВИТЕ ЌЕ ГИ ПРЕДЛОЖИ ВО ЈУНИ

ЗАЕВ ГИ СМЕНИ СИТЕ ШЕСТМИНА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ НА СДСМ, НОВИТЕ ЌЕ ГИ ПРЕДЛОЖИ ВО ЈУНИ

Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев на вечерашниот Централен одбор побарал оставка од сите шест потпретседатели на партијата: Оливер Спасовски, ...
СО ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ЌЕ СЕ ИЗГУБИ ДВОТРЕТИНСКОТО  МНОЗИНСТВО ВО СОБРАНИЕТО, КЛУЧНО ЗА РЕФОРМИТЕ, ВЕЛАТ ИЗВОРИ ОД СДСМ

СО ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ЌЕ СЕ ИЗГУБИ ДВОТРЕТИНСКОТО МНОЗИНСТВО ВО СОБРАНИЕТО, КЛУЧНО ЗА РЕФОРМИТЕ, ВЕЛАТ ИЗВОРИ ОД СДСМ

СДСМ не донесе одлука дали заедно со претседателските избори напролет ќе се одржат и предвремени парламентарни избори. На вчерашната седница на Центра ...
СДСМ ГИ ЗАЈАКНА ПАРТИСКИТЕ КАПАЦИТЕТИ СО ЖЕРНОВСКИ ОД ЛДП И САЗДОВСКИ ОД ГРОМ

СДСМ ГИ ЗАЈАКНА ПАРТИСКИТЕ КАПАЦИТЕТИ СО ЖЕРНОВСКИ ОД ЛДП И САЗДОВСКИ ОД ГРОМ

Поранешниот лидер на Либералдемократската партија (ЛДП) Андреј Жерновски и Чедомир Саздовски, поранешен пратеник на ГРОМ на Стевчо Јакимовски, се нови ...
НОВИОТ ДИРЕКТОР НА МОБ ИЛИЈА РАЈКОВСКИ ТВРДИ ДЕКА НЕ Е ЧЛЕН НА ГРОМ, БЕЗ ПРАШАЊЕ ГО СТАВИЛЕ ВО ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР НА ПАРТИЈАТА НА СТЕВЧО

НОВИОТ ДИРЕКТОР НА МОБ ИЛИЈА РАЈКОВСКИ ТВРДИ ДЕКА НЕ Е ЧЛЕН НА ГРОМ, БЕЗ ПРАШАЊЕ ГО СТАВИЛЕ ВО ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР НА ПАРТИЈАТА НА СТЕВЧО

  Новиот директор на Македонската опера и балет (МОБ) Илија Рајковски вели дека не е член на партијата Граѓанска опција за Македонија (ГРОМ) н ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ