Таг: цртеж

ВО ИНДОНЕЗИЈА ПРОНАЈДЕН НАЈСТАРИОТ ПЕШТЕРСКИ ЦРТЕЖ НА СВЕТОТ, КОЈ ПОТЕКНУВА ОД ПРЕД 51.200 ГОДИНИ

ВО ИНДОНЕЗИЈА ПРОНАЈДЕН НАЈСТАРИОТ ПЕШТЕРСКИ ЦРТЕЖ НА СВЕТОТ, КОЈ ПОТЕКНУВА ОД ПРЕД 51.200 ГОДИНИ

Најстариот пештерски раскажувачки цртеж на светот е откриен на индонезискиот остров Сулавеси. Цртежот кој прикажува свиња и три фигури налик на луѓе е ...
РУСИН ДОБИ ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОР ОТКАКО МУ ЈА ОДЗЕДОА 13-ГОДИШНАТА ЌЕРКА ЗАШТО НАЦРТАЛА АНТИВОЕН ЦРТЕЖ

РУСИН ДОБИ ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОР ОТКАКО МУ ЈА ОДЗЕДОА 13-ГОДИШНАТА ЌЕРКА ЗАШТО НАЦРТАЛА АНТИВОЕН ЦРТЕЖ

Рускиот самохран татко чија ќерка беше пријавена на властите поради антивоен цртеж е осуден на две години затвор поради дискредитирање на армијата. Се ...
ПАПАТА ИЗЛОЖИ ЦРТЕЖ НА 13-ГОДИШНАТА ШТИПЈАНКА ЈОВАНА КОЦЕВА ВО КАНЦЕЛАРИЈАТА ВО ВАТИКАН

ПАПАТА ИЗЛОЖИ ЦРТЕЖ НА 13-ГОДИШНАТА ШТИПЈАНКА ЈОВАНА КОЦЕВА ВО КАНЦЕЛАРИЈАТА ВО ВАТИКАН

Штипјанката Јована Коцева, 13-годишна ученичка во основното училиште „Димитар Влахов“, е авторка на цртежот што папата Фрањо го избрал за да го изложи ...
БАРАТЕ КОРЕКТНОСТ, А ОД ДРУГА СТРАНА ПОДМЕТНУВАТЕ И САМИ СИ РЕПЛИЦИРАТЕ, МУ РЕЧЕ ЏАФЕРИ НА ДИМОВСКИ ВО НОЌНАТА РАСПРАВА

БАРАТЕ КОРЕКТНОСТ, А ОД ДРУГА СТРАНА ПОДМЕТНУВАТЕ И САМИ СИ РЕПЛИЦИРАТЕ, МУ РЕЧЕ ЏАФЕРИ НА ДИМОВСКИ ВО НОЌНАТА РАСПРАВА

Собранието денеска во 13 часот ќе ја продолжи расправата за предлог- завршната сметка на Буџетот за 2016 година, откако седницата беше прекината ноќес ...
4 / 4 НАПИСИ