Таг: ЦСУ

ГЕРМАНСКИ ПРАТЕНИК ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ ЗЕМАЛ ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ПРОМОЦИЈА НА ГРУЕВСКИ

ГЕРМАНСКИ ПРАТЕНИК ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ ЗЕМАЛ ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ПРОМОЦИЈА НА ГРУЕВСКИ

Германскиот пратеник Тобијас Цех поднесе оставка во четврток вечер откако магазинот „Шпигел“ објави дека земал кеш за да лобира за ВМРО-ДПМНЕ и Никола ...
СОЈУЗНИКОТ НА МЕРКЕЛ ВО БАВАРИЈА ПРЕТРПЕ ГОЛЕМИ ЗАГУБИ НА РЕГИОНАЛНИТЕ ИЗБОРИ, СПОРЕД ИЗЛЕЗНИТЕ АНКЕТИ

СОЈУЗНИКОТ НА МЕРКЕЛ ВО БАВАРИЈА ПРЕТРПЕ ГОЛЕМИ ЗАГУБИ НА РЕГИОНАЛНИТЕ ИЗБОРИ, СПОРЕД ИЗЛЕЗНИТЕ АНКЕТИ

Сестринската партија на Ангела Меркел претрпе големи загуби на денешните регионални избори во Баварија, што претставува тежок удар за германската канц ...
2 / 2 НАПИСИ