Таг: ЦУК

1 2 3 4 5 7 30 / 61 НАПИСИ
АКТИВЕН Е ПОЖАРОТ НА КРИВОЛАК, ОД ЦУК ВЕЛАТ ДЕКА ВОЕНИТЕ МАГАЦИНИ СЕ БЕЗБЕДНИ

АКТИВЕН Е ПОЖАРОТ НА КРИВОЛАК, ОД ЦУК ВЕЛАТ ДЕКА ВОЕНИТЕ МАГАЦИНИ СЕ БЕЗБЕДНИ

Со армиски и полициски хеликоптер се гаси пожарот на полигонот Криволак кој изби вчера. Како што соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК), тој е ...
ПОЖАР МЕЃУ ГЕВГЕЛИЈА И БОГДАНЦИ, СЕ ДВИЖИ КОН КУЌИТЕ ВО СЕЛО ЃАВОТО

ПОЖАР МЕЃУ ГЕВГЕЛИЈА И БОГДАНЦИ, СЕ ДВИЖИ КОН КУЌИТЕ ВО СЕЛО ЃАВОТО

Денеска попладне изби пожар во шума на место Погана помеѓу Гевгелија и Богданци. Центарот за управување со кризи (ЦУК) соопшти дека  и покрај интервен ...
ПОЖАРОТ ВО БЕРОВСКО СЀ УШТЕ Е АКТИВЕН, НО Е ПОД КОНТРОЛА, ВЕЛАТ ОД ЦУК

ПОЖАРОТ ВО БЕРОВСКО СЀ УШТЕ Е АКТИВЕН, НО Е ПОД КОНТРОЛА, ВЕЛАТ ОД ЦУК

Пожарот во Берово на просторот во планските ридови меѓу селата Митрашинци и Будинарци е сè уште активен. Како што соопшти Центарот за управување со кр ...
ЗАТВОРЕН ПАТОТ РОСОМАН-ПРИЛЕП ПОРАДИ ОДРОН, ФИРМАТА „СИНОХИДРО“ КОЈА ЈА ГРАДИ НОВАТА ДЕЛНИЦА РАБОТИ НА РАСЧИСТУВАЊЕ

ЗАТВОРЕН ПАТОТ РОСОМАН-ПРИЛЕП ПОРАДИ ОДРОН, ФИРМАТА „СИНОХИДРО“ КОЈА ЈА ГРАДИ НОВАТА ДЕЛНИЦА РАБОТИ НА РАСЧИСТУВАЊЕ

Денска околу 6 часот одрон предизвикан од големи наноси на вода го поплавија регионалниот пат Росоман-Прилеп. Одронот е предизвикан поради обилните вр ...
НА МАТКА ИМА ДВЕ НЕСТАБИЛНИ КАРПИ, АКО ГИ УРНЕМЕ НЕ СЕ ЗНАЕ КАДЕ МОЖЕ ДА ПАДНАТ, КАЖА АНГЕЛОВ

НА МАТКА ИМА ДВЕ НЕСТАБИЛНИ КАРПИ, АКО ГИ УРНЕМЕ НЕ СЕ ЗНАЕ КАДЕ МОЖЕ ДА ПАДНАТ, КАЖА АНГЕЛОВ

На кањонот Матка постојат две нестабилни карпи, кои од Комисијата за брани се оценети како загрижувачки, кажа директорот на Центарот за управување и к ...
ГОРИ МАГАЦИН ВО ДВОРОТ НА ПОРАНЕШНАТА ФАБРИКА „ТРЕСКА“ ВО СКОПЈЕ

ГОРИ МАГАЦИН ВО ДВОРОТ НА ПОРАНЕШНАТА ФАБРИКА „ТРЕСКА“ ВО СКОПЈЕ

Пожар изби во дворот на поранешната фабрика „Треска“ во скопската општина Центар. Како што изјавија за САКАМДАКАЖАМ.МК од Центарот за управување со кр ...
ПОСТОИ ОПАСНОСТ ДА СЕ СРУШИ НАСИПОТ НА БРАНАТА ЛИПА ВО НЕГОТИНСКО, НЕ СЕ ЗНАЕ ЧИЈА Е, ВЕЛИ ЦУК

ПОСТОИ ОПАСНОСТ ДА СЕ СРУШИ НАСИПОТ НА БРАНАТА ЛИПА ВО НЕГОТИНСКО, НЕ СЕ ЗНАЕ ЧИЈА Е, ВЕЛИ ЦУК

Оштетената брана Липа во Неготинско протекува од многу места и има опасност од рушење на дел од насипот, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК) ...
ЗА ТРИ ДЕНА НАД 1.100 ПОВИЦИ ЗА ПОМОШ НА БРОЈОТ ЗА ИТНИ СЛУЧАИ 112

ЗА ТРИ ДЕНА НАД 1.100 ПОВИЦИ ЗА ПОМОШ НА БРОЈОТ ЗА ИТНИ СЛУЧАИ 112

За три дена откако е пуштен во употреба единствениот број за итни случаи 112 ,на него помош побарале над 1.100 граѓани. Како што соопшти Центарот за у ...
КОНЕЧНО ПРОРАБОТИ ЕДИНСТВЕНИОТ БРОЈ ЗА ИТНИ СЛУЧАИ 112, ЗА ПОЧЕТОК САМО ВО СКОПЈЕ

КОНЕЧНО ПРОРАБОТИ ЕДИНСТВЕНИОТ БРОЈ ЗА ИТНИ СЛУЧАИ 112, ЗА ПОЧЕТОК САМО ВО СКОПЈЕ

Од денеска, конечно функционира единствениот број за итни случаи 112. Со тоа, сега помош може да се добие само со вртење на бројот 112, наместо да се ...
ПОСТОИ ОПАСНОСТ ОД ПАД НА КАРПАТА ШТО ВИСИ НАД БРАНАТА „МАТКА“, НО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕДВИДИ КОГА БИ СЕ СЛУЧИЛ, ВЕЛИ КОМИСИЈАТА ЗА БРАНИ

ПОСТОИ ОПАСНОСТ ОД ПАД НА КАРПАТА ШТО ВИСИ НАД БРАНАТА „МАТКА“, НО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕДВИДИ КОГА БИ СЕ СЛУЧИЛ, ВЕЛИ КОМИСИЈАТА ЗА БРАНИ

Комисијата за брани при Министерството за животна средина утврдила дека постои очигледна опасност од одрон на 20 тони тешката карпа што се надвиснува ...
1 2 3 4 5 7 30 / 61 НАПИСИ