Таг: ЦУК

1 3 4 5 6 7 50 / 61 НАПИСИ
ПОЖАР КАЈ ПЕХЧЕВО, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАРА ПОМОШ ОД НАСЕЛЕНИЕТО, АНГЕЛОВ ВЕЛИ СЕ ГАСИ СО 2 НАШИ И 3 СРПСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ

ПОЖАР КАЈ ПЕХЧЕВО, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАРА ПОМОШ ОД НАСЕЛЕНИЕТО, АНГЕЛОВ ВЕЛИ СЕ ГАСИ СО 2 НАШИ И 3 СРПСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ

Голем пожар попладнево го зафати Пехчево. Гори шумата над градот, а како што велат граѓани, се шири кон Берово. Градоначалникот на Берово Звонко Пекев ...
ПОЖАРОТ КАЈ КОЧАНИ Е ПОД КОНТРОЛА, ГО ГАСАТ 400 ЛУЃЕ И ХЕЛИКОПТЕР НА АРМИЈАТА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ

ПОЖАРОТ КАЈ КОЧАНИ Е ПОД КОНТРОЛА, ГО ГАСАТ 400 ЛУЃЕ И ХЕЛИКОПТЕР НА АРМИЈАТА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ

Пожарот кој веќе неколку дена гори на Осоговски планини над Кочани не е локализиран, но е под контрола и нема опасност за куќите, вели директорот на Ц ...
ПОЖАР НАД ГАЛИЧНИК, ЌЕ СЕ ГАСИ СО АРМИСКИ ХЕЛИКОПТЕР

ПОЖАР НАД ГАЛИЧНИК, ЌЕ СЕ ГАСИ СО АРМИСКИ ХЕЛИКОПТЕР

Хеликоптер на АРМ ќе помогне во гаснењето на пожарот на непристапен терен над селото Галичник, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Засега, ...
15 ГОДИНИ НИТУ ЕДНА ВЛАСТ НЕ УСПЕА ДА ГО ВОВЕДЕ БРОЈОТ ЗА ИТНИ СЛУЧАИ 112, СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ ВЕЛИ ЌЕ ПРОРАБОТИ ВО ЈУНИ

15 ГОДИНИ НИТУ ЕДНА ВЛАСТ НЕ УСПЕА ДА ГО ВОВЕДЕ БРОЈОТ ЗА ИТНИ СЛУЧАИ 112, СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ ВЕЛИ ЌЕ ПРОРАБОТИ ВО ЈУНИ

Ниту една власт изминативе 15 години не успеа го воведе единствениот број за пријавување несреќи, пожари, ризици и опасности – 112. За сегашната власт ...
ЦЕНТАРОТ ЗА УПРАВУВАЊЕ СО КРИЗИ ДОБИ МОБИЛЕН ГЛАВЕН ШТАБ ЗА КООРДИНАЦИЈА ПРИ ПРИРОДНИ КАТАСТРОФИ

ЦЕНТАРОТ ЗА УПРАВУВАЊЕ СО КРИЗИ ДОБИ МОБИЛЕН ГЛАВЕН ШТАБ ЗА КООРДИНАЦИЈА ПРИ ПРИРОДНИ КАТАСТРОФИ

Центарот за управување со кризи доби команден комуникациски центар за справување со елементарни непогоди, што го набави Центарот за развој на Југоисто ...
БРОЈОТ 112 ЗА ИТНИ СЛУЧАИ МАКЕДОНИЈА ГО ВОВЕДУВА 15 ГОДИНИ, ОД ЦУК СЕ НАДЕВААТ ДЕКА ДОГОДИНА ЌЕ ПРОРАБОТИ

БРОЈОТ 112 ЗА ИТНИ СЛУЧАИ МАКЕДОНИЈА ГО ВОВЕДУВА 15 ГОДИНИ, ОД ЦУК СЕ НАДЕВААТ ДЕКА ДОГОДИНА ЌЕ ПРОРАБОТИ

Македонија сè уште нема единствен број за пријавување несреќи, пожари, ризици и опасности - 112. Сите земји членки на Европската унија имаат единствен ...
ГРАД СКОПЈЕ УТРЕ ЌЕ ПРСКА ПРОТИВ КОМАРЦИ

ГРАД СКОПЈЕ УТРЕ ЌЕ ПРСКА ПРОТИВ КОМАРЦИ

Центарот за управување со кризи соопшти дека Град Скопје утре во раните утрински часови ќе прска против комарци. „Од Град Скопје известуваат дека у ...
ГОЛЕМ ПОЖАР НА СКОПСКА ЦРНА ГОРА, АВИОНИТЕ НЕ ГАСАТ ОТИ НЕ МОЖЕЛЕ ДА ИНТЕРВЕНИРААТ НАВЕЧЕР

ГОЛЕМ ПОЖАР НА СКОПСКА ЦРНА ГОРА, АВИОНИТЕ НЕ ГАСАТ ОТИ НЕ МОЖЕЛЕ ДА ИНТЕРВЕНИРААТ НАВЕЧЕР

Гори сува трева и ниска вегетација на Скопска Црна Гора. Пожарот кој околу 12 часот денеска избувна во кумановскиот дел на планината сега се шири од с ...
ЈАПОНЦИ ЌЕ ГИ ПОШУМУВААТ ВОДНО, ВЕЛЕС И РАДОВИШ ЗА ДА СПРЕЧАТ СВЛЕЧИШТА И ПОПЛАВИ

ЈАПОНЦИ ЌЕ ГИ ПОШУМУВААТ ВОДНО, ВЕЛЕС И РАДОВИШ ЗА ДА СПРЕЧАТ СВЛЕЧИШТА И ПОПЛАВИ

Со пари и стручен тим од Агенцијата за меѓународна поддршка на Јапонија ќе се пошумуваат Водно, Радовиш и Велес, за да се намалат ризиците од поплави ...
КАНЕО И ЖЕНСКА ПЛАЖА НАЈМНОГУ НАСТРАДАА ВО НЕВРЕМЕТО ВО ОХРИД И СТРУГА

КАНЕО И ЖЕНСКА ПЛАЖА НАЈМНОГУ НАСТРАДАА ВО НЕВРЕМЕТО ВО ОХРИД И СТРУГА

По невремето кое што синоќа го зафати Охридско-Струшкиот Регион, состојбата е нормализирана. Најпогодена беше крајбежната линија на потегот од населба ...
1 3 4 5 6 7 50 / 61 НАПИСИ