Таг: ЦУК

1 2 3 4 7 20 / 61 НАПИСИ
ОД НЕВРЕМЕТО ПОПЛАВЕНИ ПОДРУМСКИТЕ ПРОСТОРИИ СО САЛИТЕ ЗА ИНТЕРВЕНЦИИ НА КЛИНИКАТА ЗА КАРДИОЛОГИЈА ВО СКОПЈЕ

ОД НЕВРЕМЕТО ПОПЛАВЕНИ ПОДРУМСКИТЕ ПРОСТОРИИ СО САЛИТЕ ЗА ИНТЕРВЕНЦИИ НА КЛИНИКАТА ЗА КАРДИОЛОГИЈА ВО СКОПЈЕ

На Клиниката за кардиологија се поплавени подрумските простории, каде што се салите за интервенција, по силното невреме со пороен дожд, грмежи и ветер ...
„МАКЕДОНИЈА ПАТ“ ПОЧНА ДА ЈА ОТСТРАНУВА ОПАСНАТА КАРПА КОЈА НАДВИСНУВА НАД АВТОПАТ НА ВЛЕЗОТ ВО ВЕЛЕС, ПО РЕАКЦИЈАТА НА ЦУК

„МАКЕДОНИЈА ПАТ“ ПОЧНА ДА ЈА ОТСТРАНУВА ОПАСНАТА КАРПА КОЈА НАДВИСНУВА НАД АВТОПАТ НА ВЛЕЗОТ ВО ВЕЛЕС, ПО РЕАКЦИЈАТА НА ЦУК

До крајот на денов,  карпата која виси над делницата од автопатот Скопје- Велес ќе биде отстранета. Откако алармираше Центарот за управување со кризи ...
ЗА 2,5 ГОДИНИ ИМАШЕ 90 СООБРАЌАЈЌИ СО ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ, СО НИВНОТО ИЗНАЈМУВАЊЕ МОЖЕ ДА НАСТАНЕ УШТЕ ПОГОЛЕМ ХАОС, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК, АНГЕЛОВ

ЗА 2,5 ГОДИНИ ИМАШЕ 90 СООБРАЌАЈЌИ СО ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ, СО НИВНОТО ИЗНАЈМУВАЊЕ МОЖЕ ДА НАСТАНЕ УШТЕ ПОГОЛЕМ ХАОС, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК, АНГЕЛОВ

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, предупреди дека воведувањето на опцијата за изнајмување електричен тротинет може да д ...
ГУЖВИ ОД БИТ ПАЗАР ДО „ЏАМБО“ ОТКАКО МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“ Е ЗАТВОРЕН, МЕСТО ДА ГО ДОГРАДИ, АРСОВСКА ГО ОСТАВИ НОВИОТ МОСТ ВО АЕРОДРОМ ЗА ЛОВЕЊЕ РИБА

ГУЖВИ ОД БИТ ПАЗАР ДО „ЏАМБО“ ОТКАКО МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“ Е ЗАТВОРЕН, МЕСТО ДА ГО ДОГРАДИ, АРСОВСКА ГО ОСТАВИ НОВИОТ МОСТ ВО АЕРОДРОМ ЗА ЛОВЕЊЕ РИБА

Колони возила и гужви се создаваат од Бит Пазар до комплексот банки во Скопје, откако мостот „Беласица“ од петокот е затворен за сообраќај по пожарот ...
МОСТОТ КАЈ СКОПСКА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ДОДЕКА НЕ СЕ САНИРА, А НЕ ВЕРУВАМ ДЕКА САНАЦИЈА Е МОЖНА, ВЕЛИ АНГЕЛОВ

МОСТОТ КАЈ СКОПСКА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ДОДЕКА НЕ СЕ САНИРА, А НЕ ВЕРУВАМ ДЕКА САНАЦИЈА Е МОЖНА, ВЕЛИ АНГЕЛОВ

Мостот „Беласица“ од скопската Железничка станица до ТЦ „Ист гејт“ е затворен целосно и ќе биде пуштен откако Град Скопје ќе ја утврди состојбата во к ...
СИНОЌА СЕ ЗАПАЛИ МОСТОТ КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ, ЗАТВОРЕН Е ЗА СООБРАЌАЈ

СИНОЌА СЕ ЗАПАЛИ МОСТОТ КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ, ЗАТВОРЕН Е ЗА СООБРАЌАЈ

Синоќа се запали мостот „Белесица“ кај Железничката станица во Скопје. Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) велат дека на бројот 112 околу полноќ ...
ПРОВАЛИЈАТА ДЛАБОКА 30 МЕТРИ ПОЛА ГОДИНА СТОИ НЕОГРАДЕНА НА КЕЈОТ ВО АЕРОДРОМ ВО СКОПЈЕ, ВЕЛИ АНГЕЛОВ

ПРОВАЛИЈАТА ДЛАБОКА 30 МЕТРИ ПОЛА ГОДИНА СТОИ НЕОГРАДЕНА НА КЕЈОТ ВО АЕРОДРОМ ВО СКОПЈЕ, ВЕЛИ АНГЕЛОВ

Провалија длабока над 30 метри на кејот во Аеродром во Скопје пола година стои незаштитена, предупреди денеска директорот на Центарот за управување со ...
ВИСАТ ПАРЧИЊА БЕТОН ОД НАДВОЗНИКОТ ВО ВИЗБЕГОВО, СО МЕСЕЦИ НИЕДНА ИНСТИТУЦИЈА НЕ РЕАГИРА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК АНГЕЛОВ

ВИСАТ ПАРЧИЊА БЕТОН ОД НАДВОЗНИКОТ ВО ВИЗБЕГОВО, СО МЕСЕЦИ НИЕДНА ИНСТИТУЦИЈА НЕ РЕАГИРА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК АНГЕЛОВ

Шест месеци институциите не реагираат за мостот надвозник кај Визбегово, Скопско, кој може да убие човек, апелираше денеска директорот на Центарот за ...
ЕДЕН ПЛАНИНАР ПОЧИНА, А ДРУГ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ПРИ ПАД ВО ПРОВАЛИЈА НА ТИТОВ ВРВ, ПРИ СПАСУВАЊЕТО ПОВРЕДЕН И КОМАНДИРОТ ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ЕДИНИЦА НА МВР

ЕДЕН ПЛАНИНАР ПОЧИНА, А ДРУГ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ПРИ ПАД ВО ПРОВАЛИЈА НА ТИТОВ ВРВ, ПРИ СПАСУВАЊЕТО ПОВРЕДЕН И КОМАНДИРОТ ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ЕДИНИЦА НА МВР

Двајца планинари кои во текот на вчерашниот се водеа како исчезнати во реонот на Титов Врв на Шар Планина се пронајдени. Едниот планинар починал при п ...
ПОЖАР БЛИЗУ РАМПА ВО СКОПЈЕ, ГОРАТ БАРАКИ

ПОЖАР БЛИЗУ РАМПА ВО СКОПЈЕ, ГОРАТ БАРАКИ

Неколку бараки се зафатени од пожар во близина на Рампа во центарот на Скопје. Во моментов на терен интервенира Бригадата за противпожарна заштита, а ...
1 2 3 4 7 20 / 61 НАПИСИ