Таг: убиен

КУМАНОВЕЦ ЗАГИНА НА ЛОВ ЗАСТРЕЛАН ОД ПРИЈАТЕЛ ЛОВЏИЈА

КУМАНОВЕЦ ЗАГИНА НА ЛОВ ЗАСТРЕЛАН ОД ПРИЈАТЕЛ ЛОВЏИЈА

Шеесет и седумгодишен кумановец утринава загина додека бил на лов во кумановското село Гарбеш. Ловџијата го застрелал негов пријател со кого заедно за ...
ИЗБОДЕН ДО СМРТ ПОЛИЦАЕЦ ОД ВЕЛЕС, ПРИВЕДЕНА ПАРТНЕРКАТА СО КОЈА ЖИВЕЕЛ 

ИЗБОДЕН ДО СМРТ ПОЛИЦАЕЦ ОД ВЕЛЕС, ПРИВЕДЕНА ПАРТНЕРКАТА СО КОЈА ЖИВЕЕЛ 

Ноќеска околу 2.15 часот во Велес убиен е полицаец А.Р  откако бил прободен со нож. Убиство се случило во домот на неговата партнерка со која живеел в ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ХАИТИ УБИЕН ВО НЕГОВИОТ ДОМ

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ХАИТИ УБИЕН ВО НЕГОВИОТ ДОМ

Претседателот на Хаити Жовенел Моисе е убиен откако група неидентификувани лица ја нападнаа неговата приватна резиденција, изјави привремениот премиер ...
УБИЕН МАЖ КАЈ СКОПСКО РАШЧЕ

УБИЕН МАЖ КАЈ СКОПСКО РАШЧЕ

Попладнево е убиен возрасен маж кај скопското село Рашче. Неофицијално дознаваме дека се работи за Шеваљ Дика, кој по истрели од огнено оружје што се ...
НАПАЃАЧОТ ОД БЕРЛИН УБИЕН ВО МИЛАНО

НАПАЃАЧОТ ОД БЕРЛИН УБИЕН ВО МИЛАНО

Осомничениот за нападот со камион на божикниот панаѓур во Берлин денеска е убиен во престрелка во предградието на северниот италијански град Милано, и ...
ЕДЕН УБИЕН, ДВАЈЦА РАНЕТИ ВО ПРЕСМЕТКА МЕЃУ ДИЛЕРИ НА ДРОГА ВО МАЛА РЕЧИЦА

ЕДЕН УБИЕН, ДВАЈЦА РАНЕТИ ВО ПРЕСМЕТКА МЕЃУ ДИЛЕРИ НА ДРОГА ВО МАЛА РЕЧИЦА

Еден убиен и двајца ранети е епилогот на ноќешната вооружена пресметка во Мала Речица, тетовско, за која жителите велат дека е меѓу дилери на дрога и ...
6 / 6 НАПИСИ