Таг: убиени

БРАНИТЕЛИТЕ ПОБАРАА ПРВИОТ ВИЦЕПРЕМИЕР ГРУБИ ДА СЕ ПОГРИЖИ ДА НЕ СЕ КРШИ СПОМЕН-ПЛОЧАТА НА ОСУМТЕ ВОЈНИЦИ УБИЕНИ ОД УЧК КАЈ ВЕЈЦЕ ПРЕД 20 ГОДИНИ

БРАНИТЕЛИТЕ ПОБАРАА ПРВИОТ ВИЦЕПРЕМИЕР ГРУБИ ДА СЕ ПОГРИЖИ ДА НЕ СЕ КРШИ СПОМЕН-ПЛОЧАТА НА ОСУМТЕ ВОЈНИЦИ УБИЕНИ ОД УЧК КАЈ ВЕЈЦЕ ПРЕД 20 ГОДИНИ

Во месноста Бреза на патот меѓу тетовските села Селце и Вејце, денес се одбележа 20-годишнината од денот кога терористите на УЧК од заседа нападнаа и ...
НАЈМАЛКУ 27 УБИЕНИ ПРИ ПУКАЊЕ ВО ЦРКВА ВО ТЕКСАС

НАЈМАЛКУ 27 УБИЕНИ ПРИ ПУКАЊЕ ВО ЦРКВА ВО ТЕКСАС

Најмалку 27 лица се убиени а над 20 повредени при пукање во црква во Тексас, за време на утринската миса, јавуваат агенциите. Околу 11 часот маж вл ...
УБИЕНИ ДВЕ ЖЕНИ ВО МАРСЕЈ ВО ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД

УБИЕНИ ДВЕ ЖЕНИ ВО МАРСЕЈ ВО ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД

Две жени денес се убиени во францускиот град Марсеј. Тие биле нападнати на железничката станица во градот, каде маж ги прободел со нож и при тоа извик ...
СНАЈПЕРИСТИ УБИЈА ЧЕТВОРИЦА ПОЛИЦАЈЦИ НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКО НАСИЛСТВО ВО ДАЛАС

СНАЈПЕРИСТИ УБИЈА ЧЕТВОРИЦА ПОЛИЦАЈЦИ НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКО НАСИЛСТВО ВО ДАЛАС

Четворица полицајци се убиени, а седуммина се ранети кога на нив пукале тројца снајперисти синоќа во Далас во американската држава Тексас, во момент ...
4 / 4 НАПИСИ