Таг: убиец

КАЛИФОРНИЈА ИЗГЛАСА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА УБИЕЦОТ НА РОБЕРТ Ф. КЕНЕДИ

КАЛИФОРНИЈА ИЗГЛАСА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА УБИЕЦОТ НА РОБЕРТ Ф. КЕНЕДИ

Калифорнискиот Одбор за помилување изгласа ослободување затвор за убиецот на демократскиот претседателски кандидат од 1968 година Роберт Ф. Кенеди (РФ ...
ИТАЛИЈА ГО ОСЛОБОДИ НАЈПОЗНАТИОТ УБИЕЦ НА МАФИЈАТА, ОДГОВОРЕН ЗА НАД 100 УБИСТВА

ИТАЛИЈА ГО ОСЛОБОДИ НАЈПОЗНАТИОТ УБИЕЦ НА МАФИЈАТА, ОДГОВОРЕН ЗА НАД 100 УБИСТВА

Еден од најозлогласените убијци на сицилијанската мафија, за кого се верува дека убил повеќе од 100 луѓе, е пуштен на слобода по поминати 25 години за ...
УБИЕЦОТ НА ПОЛИЦАЕЦОТ ВО КУМАНОВО БИЛ НЕПРЕСМЕТЛИВ

УБИЕЦОТ НА ПОЛИЦАЕЦОТ ВО КУМАНОВО БИЛ НЕПРЕСМЕТЛИВ

Психијатриското вештачење покажало дека Енвер Бајрамовски (33) од Куманово, кој е осомничен за убиството на полицаецот Горан Станишковски (36), е непр ...
3 / 3 НАПИСИ