Таг: убиство

1 2 3 14 10 / 139 НАПИСИ
СТРУЖАНЕЦ ЈА УБИЛ СОПРУГАТА ПА СЕ ОБИДЕЛ ДА СЕ САМОУБИЕ ПО КАВГА ДОДЕКА БИЛЕ НА ГОСТИ

СТРУЖАНЕЦ ЈА УБИЛ СОПРУГАТА ПА СЕ ОБИДЕЛ ДА СЕ САМОУБИЕ ПО КАВГА ДОДЕКА БИЛЕ НА ГОСТИ

Со повеќе убоди од нож, 39-годишен стружанец синоќа ја убил својата пет години помлада партнерка, по што се бидел да се самоубие. Убиството се случило ...
ШТИПСКА АПЕЛАЦИЈА ГО ПОТВРДИ ДОЖИВОТНИОТ ЗАТВОР ЗА СТРУМИЧАНЕЦОТ КОЈ УБИ ДВАЈЦА И ТЕЛАТА ГИ ФРЛИ ВО БРАНАТА ТУРИЈА

ШТИПСКА АПЕЛАЦИЈА ГО ПОТВРДИ ДОЖИВОТНИОТ ЗАТВОР ЗА СТРУМИЧАНЕЦОТ КОЈ УБИ ДВАЈЦА И ТЕЛАТА ГИ ФРЛИ ВО БРАНАТА ТУРИЈА

Апелациониот суд Штип ја потврди казната доживотен затвор за струмичанецот Маријанчо Велев, кој од Основниот суд Струмица беше осуден за убиство на дв ...
ДВАЈЦА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ НОЌЕСКА ВО ТОПААНСКО ПОЛЕ

ДВАЈЦА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ НОЌЕСКА ВО ТОПААНСКО ПОЛЕ

А.Б.(28) и Б.В.(24), двајцата од Скопје, ноќеска околу 2.30 часот се убиени во автомобил на булеварот Македонско-косовска бригада во скопска населба Т ...
ЕДЕН ОД ТРОЈЦАТА ОБВИНЕТИ ЗА УБИСТВОТО НА НОВИНАРКАТА КАРВАНА ГАЛИЦИЈА ВО 2017 ЈА ПРИЗНА ВИНАТА

ЕДЕН ОД ТРОЈЦАТА ОБВИНЕТИ ЗА УБИСТВОТО НА НОВИНАРКАТА КАРВАНА ГАЛИЦИЈА ВО 2017 ЈА ПРИЗНА ВИНАТА

Еден од тројцата мажи обвинети за убиството на малтешката новинарка Дафне Карвана Галиција во 2017 година ја призна вината и беше осуден на 15 години ...
ДВЕ ДЕЦА НА 13 И 14 ГОДИНИ ОСОМНИЧЕНИ ЗА УБИСТВО НА 67-ГОДИШНА СТРУМИЧАНКА

ДВЕ ДЕЦА НА 13 И 14 ГОДИНИ ОСОМНИЧЕНИ ЗА УБИСТВО НА 67-ГОДИШНА СТРУМИЧАНКА

Деца на возраст од 13 и 14 години се сомничат дека извршиле убиство врз 67-годишна струмичанка која живеела сама на улицата Балканска. Според полиција ...
ПРОСЛАВЕНИОТ ПРИВАТЕН ДЕТЕКТИВ ЏЕК ПАЛАДИНО ПОЧИНА ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ГО ОГРАБАТ, САМИОТ ПОМОГНА ДА СЕ РЕШИ СЛУЧАЈОТ

ПРОСЛАВЕНИОТ ПРИВАТЕН ДЕТЕКТИВ ЏЕК ПАЛАДИНО ПОЧИНА ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ГО ОГРАБАТ, САМИОТ ПОМОГНА ДА СЕ РЕШИ СЛУЧАЈОТ

Легендарниот приватен детектив Џек Паладино, чии клиенти беа и политичари и славни личности, почина од повредите здобиени при обид за грабеж. Седумдес ...
САД ЈА ИЗВРШИ ПРВАТА СМРТНА КАЗНА ВРЗ ЖЕНА ОД 1953 ГОДИНА

САД ЈА ИЗВРШИ ПРВАТА СМРТНА КАЗНА ВРЗ ЖЕНА ОД 1953 ГОДИНА

Американската влада ја погуби Лиса Монтгомери, единствената жена која чекаше извршување федерална смртна казна, откако Врховниот суд ја отфрли можност ...
ОБВИНИТЕЛОТ ДАРКО ЈАКИМОВСКИ ПРАШУВА КАКО Е МОЖНО ПО 4,5 ГОДИНИ ОТСЛУЖЕНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ВРХОВНИОТ СУД ДА ЈА УКИНЕ ПРЕСУДАТА ЗА УБИЕЦОТ НА МАТУРАНТОТ ОД ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

ОБВИНИТЕЛОТ ДАРКО ЈАКИМОВСКИ ПРАШУВА КАКО Е МОЖНО ПО 4,5 ГОДИНИ ОТСЛУЖЕНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ВРХОВНИОТ СУД ДА ЈА УКИНЕ ПРЕСУДАТА ЗА УБИЕЦОТ НА МАТУРАНТОТ ОД ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Кривичниот совет во Врховниот суд составен од в.д. претседателот на судот Фаик Арслани, Џемали Саити, Наќе Георгиев, Мирјана Лазарова-Трајковска и Цве ...
ОБВИНЕТИТЕ МАЈКА И СИН ЈА ОТФРЛААТ ВИНАТА ДЕКА ГО УБИЛЕ ЗОРАН ТРАЈКОВСКИ ВО ВЕЛЕШКО ДОЛНО КАРАСЛАРИ, ТВРДАТ ДЕКА УМРЕЛ ОД ПРИРОДНА СМРТ

ОБВИНЕТИТЕ МАЈКА И СИН ЈА ОТФРЛААТ ВИНАТА ДЕКА ГО УБИЛЕ ЗОРАН ТРАЈКОВСКИ ВО ВЕЛЕШКО ДОЛНО КАРАСЛАРИ, ТВРДАТ ДЕКА УМРЕЛ ОД ПРИРОДНА СМРТ

Во Основен суд Велес започна судењето за убиството во Долно Караслари, кое се случи на Водици годинава. Мајката и синот Марина (50) и Иле (21) Трајков ...
ОСТАНА НЕРАСЧИСТЕНО УБИСТВОТО НА ИБРАХИМОВИЌ, ЗАСТРЕЛАН ВО ТИЛОТ ПРЕД 6 ГОДИНИ НА ВЛЕЗОТ НА ВЕЛЕС, ВРХОВНИОТ СУД ГО ОСЛОБОДИ ОБВИНЕТИОТ КУРТАГИЌ

ОСТАНА НЕРАСЧИСТЕНО УБИСТВОТО НА ИБРАХИМОВИЌ, ЗАСТРЕЛАН ВО ТИЛОТ ПРЕД 6 ГОДИНИ НА ВЛЕЗОТ НА ВЕЛЕС, ВРХОВНИОТ СУД ГО ОСЛОБОДИ ОБВИНЕТИОТ КУРТАГИЌ

Уште едно убиство во велешко остана нерасчистено, по тоа во село Ореше, откако Врховниот суд ја отфрли жалбата на велешкото јавно обвинителство, за сл ...
1 2 3 14 10 / 139 НАПИСИ