Таг: училишта

1 2 3 4 5 9 30 / 89 НАПИСИ
МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ПОВИКА И ДРУГИТЕ ОПШТИНИ, КАКО КАРПОШ ДА ОРГАНИЗИРААТ ЕЛЕКТРОНСКА НАСТАВА

МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ПОВИКА И ДРУГИТЕ ОПШТИНИ, КАКО КАРПОШ ДА ОРГАНИЗИРААТ ЕЛЕКТРОНСКА НАСТАВА

Министерот за образование Арбер Адеми ги повика сите средни училишта, факултетите и институтите да се обидат да воведат онлајн настава, во период кога ...
И ПРИВАТНИОТ СЕКТОР ДА ПОНЕСЕ ОДГОВОРНОСТ, НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ПРАВЕЊЕ ПРОФИТ, РЕЧЕ ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ

И ПРИВАТНИОТ СЕКТОР ДА ПОНЕСЕ ОДГОВОРНОСТ, НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ПРАВЕЊЕ ПРОФИТ, РЕЧЕ ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ

Нема ништо поважно од здравјето на граѓаните и тоа значи дека профитот не е најважен, кажа техничкиот премиер Оливер Спасовски за воведување на меркит ...
РОДИТЕЛИТЕ ДА ЗЕМАТ ПОТВРДА ОД ГРАДИНКИТЕ И УЧИЛИШТАТА ЗА ДА БИДАТ ОСЛОБОДЕНИ ОД РАБОТА ЗАРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

РОДИТЕЛИТЕ ДА ЗЕМАТ ПОТВРДА ОД ГРАДИНКИТЕ И УЧИЛИШТАТА ЗА ДА БИДАТ ОСЛОБОДЕНИ ОД РАБОТА ЗАРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Градинките и училиштата ќе им издаваат потврди на родителите за да можат да бидат ослободени од работа. Откако Владата на вчерашната седница како прев ...
БРЕМЕНИТЕ ЖЕНИ И ПО ЕДЕН РОДИТЕЛ НА ДЕТЕ ДО 10 ГОДИНИ ДА НЕ ОДАТ НА РАБОТА 14 ДЕНА, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА ПО ЗАТВОРАЊЕТО НА ШКОЛИТЕ И ГРАДИНИТЕ

БРЕМЕНИТЕ ЖЕНИ И ПО ЕДЕН РОДИТЕЛ НА ДЕТЕ ДО 10 ГОДИНИ ДА НЕ ОДАТ НА РАБОТА 14 ДЕНА, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА ПО ЗАТВОРАЊЕТО НА ШКОЛИТЕ И ГРАДИНИТЕ

По еден родител на деца до 10-годишна возраст, кои се вработени во државни институции и во приватните фирми се ослободува од работа во наредните 14 де ...
ДЕЦАТА ВО ГРАДИНКА И УЧИЛИШТЕ ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШАТ ЕЛЕКТРОНСКИ, НАЈАВИЈА МИНИСТРИТЕ МАНЧЕВСКИ И ШКРИЈЕЉ

ДЕЦАТА ВО ГРАДИНКА И УЧИЛИШТЕ ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШАТ ЕЛЕКТРОНСКИ, НАЈАВИЈА МИНИСТРИТЕ МАНЧЕВСКИ И ШКРИЈЕЉ

Децата во градинка и во училиште родителите ќе можат да ги запишат електронски, преку Националниот портал на електронски услуги uslugi.gov.mk. Министе ...
107 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, УЧИЛИШТАТА ЗАТВОРЕНИ ДО 15 МАРТ, СЕРИЈА А ЌЕ СЕ ИГРА БЕЗ ПУБЛИКА

107 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, УЧИЛИШТАТА ЗАТВОРЕНИ ДО 15 МАРТ, СЕРИЈА А ЌЕ СЕ ИГРА БЕЗ ПУБЛИКА

Сите училиштата и факултетите во Италија ќе бидат затворени до 15 март, одлучи италијанската Влада, како максимална мерка на претпазливост од ширење н ...
ИТАЛИЈА ГИ ЗАТВОРА СИТЕ ШКОЛИ И УНИВЕРЗИТЕТИ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

ИТАЛИЈА ГИ ЗАТВОРА СИТЕ ШКОЛИ И УНИВЕРЗИТЕТИ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

Италија ќе ги затвори сите училишта и универзитети сѐ до средината на месецов, како мерка против ширењето на коронавирусот низ Европа, објави агенција ...
УЧЕНИЦИТЕ ОД АЕРОДРОМ ЌЕ ДОБИЈАТ ОБРОЦИ В СРЕДА, ЌЕ БИДЕ ПОСКАП НО РАЗЛИКАТА ЌЕ ЈА ПОКРИЕ ОПШТИНАТА

УЧЕНИЦИТЕ ОД АЕРОДРОМ ЌЕ ДОБИЈАТ ОБРОЦИ В СРЕДА, ЌЕ БИДЕ ПОСКАП НО РАЗЛИКАТА ЌЕ ЈА ПОКРИЕ ОПШТИНАТА

Учениците во основните училишта во општина Аеродром оброк ќе добијат в среда. Второто полугодие учениците кои посетуваат целодневна настана го почнаа ...
УЧЕНИЦИТЕ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ ОСТАНАА БЕЗ ОБРОЦИ ОТИ ДОЦНИ ТЕНДЕРОТ

УЧЕНИЦИТЕ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ ОСТАНАА БЕЗ ОБРОЦИ ОТИ ДОЦНИ ТЕНДЕРОТ

Учениците од основните училишта во Општина Аеродром второто полугодие од учебната година ќе го почнат без да добиваат оброци. Родителите утрово добиле ...
ЗГОЛЕМЕН БРОЈ НА ЗАРАЗЕНИ ОД ЖОЛТИЦА ВО ОСУМ СКОПСКИ УЧИЛИШТА, ВО ГРАДИНКИТЕ НЕМА

ЗГОЛЕМЕН БРОЈ НА ЗАРАЗЕНИ ОД ЖОЛТИЦА ВО ОСУМ СКОПСКИ УЧИЛИШТА, ВО ГРАДИНКИТЕ НЕМА

Педесет и шест случаи со заразна жолтица се пријавени од септември до вчера, што се води како зголемен број на заразени, но ситуацијата се следи бидеј ...
1 2 3 4 5 9 30 / 89 НАПИСИ