Таг: УЈП

1 2 3 9 10 / 90 НАПИСИ
ЕЛЕНА ПЕТРОВА Е НОВА ДИРЕКТОРКА НА УЈП, БОБАН НИКОЛОВСКИ НА ЦАРИНСКАТА УПРАВА, АЛЕКСАНДАР ЈАНЕВ НА БЈБ, А ЈАНУШЕВ Е ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА

ЕЛЕНА ПЕТРОВА Е НОВА ДИРЕКТОРКА НА УЈП, БОБАН НИКОЛОВСКИ НА ЦАРИНСКАТА УПРАВА, АЛЕКСАНДАР ЈАНЕВ НА БЈБ, А ЈАНУШЕВ Е ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА

Елена Петрова е нова директорка на Управата за јавни приходи (УЈП), одлучи Владата на денешната прва седница. Петрова беше дополнителна заменичка-мини ...
УЈП ВЕЛИ ДЕКА СПРЕЧИЛА ИЗМАМА СО ПОВРАТ НА ДДВ ОД 2,6 МИЛИОНИ ЕВРА НА НАФТЕНИ КОМПАНИИ

УЈП ВЕЛИ ДЕКА СПРЕЧИЛА ИЗМАМА СО ПОВРАТ НА ДДВ ОД 2,6 МИЛИОНИ ЕВРА НА НАФТЕНИ КОМПАНИИ

Управата за јавни приходи (УЈП) вели дека спречила осум фирми од нафтениот бизнис да остварат поврат на ДДВ од 2,6 милиони евра со изигрување на закон ...
РАСПИШАНА МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ПО ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УЈП ИСМЕТ ГУРИ КОЈ ИЗБЕГА ОД КУЌЕН ПРИТВОР ПРЕД ДА ГО ВРАТАТ ВО ЗАТВОРОТ ШУТКА

РАСПИШАНА МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ПО ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УЈП ИСМЕТ ГУРИ КОЈ ИЗБЕГА ОД КУЌЕН ПРИТВОР ПРЕД ДА ГО ВРАТАТ ВО ЗАТВОРОТ ШУТКА

Распишана е меѓународна потерница по Исмет Гури, поранешниот заменик-директор на Управата за јавни приходи (УЈП), кој избега од куќен притвор, потврди ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО „ЕУРОНИКЕЛ“ УШТЕ ЧЕКААТ ПОВРАТ НА ДДВ ЗА ДА ЗЕМАТ ПЛАТА, ЦЕЛА НЕДЕЛА ГО БЛОКИРААТ ПАТОТ ГРАДСКО-ПРИЛЕП

ВРАБОТЕНИТЕ ВО „ЕУРОНИКЕЛ“ УШТЕ ЧЕКААТ ПОВРАТ НА ДДВ ЗА ДА ЗЕМАТ ПЛАТА, ЦЕЛА НЕДЕЛА ГО БЛОКИРААТ ПАТОТ ГРАДСКО-ПРИЛЕП

Цела недела вработените од „Еуроникел индустри“ од Кавадарци протестираат на регионалниот пат Градско-Прилеп. Во траење од три часа, сообраќајот кон П ...
ЧЕКАЈЌИ ДРЖАВАТА ДА ИМ ВРАТИ ДДВ ЗА ДА ИМ СЕ ИСПЛАТИ ПЛАТА, ВРАБОТЕНИТЕ НА „ЕУРОНИКЕЛ ИНДУСТРИ“ ГО БЛОКИРАA ПАТОТ КАВАДАРЦИ-ДРЕНОВО

ЧЕКАЈЌИ ДРЖАВАТА ДА ИМ ВРАТИ ДДВ ЗА ДА ИМ СЕ ИСПЛАТИ ПЛАТА, ВРАБОТЕНИТЕ НА „ЕУРОНИКЕЛ ИНДУСТРИ“ ГО БЛОКИРАA ПАТОТ КАВАДАРЦИ-ДРЕНОВО

Три часа беше блокиран патот до Кавадарци до Дреново од вработените на „Еуроникел индустри“, поранешен Фени. Во периодот од 12 до 15 часот, тие не доз ...
ВЛАДАТА СИ ПЛАНИРАШЕ 80 МИЛИОНИ ЕВРА ОД СОЛИДАРНИОТ ДАНОК, А СОБРА 36 МИЛИОНИ

ВЛАДАТА СИ ПЛАНИРАШЕ 80 МИЛИОНИ ЕВРА ОД СОЛИДАРНИОТ ДАНОК, А СОБРА 36 МИЛИОНИ

Владата планираше да наплати 80 милиони евра со солидарниот данок, но досега собрани се 36 милиони евра, според податоците што денеска ги презентираше ...
НА 24 НОЕМВРИ ЌЕ БИДАТ БЛОКИРАНИ СМЕТКИТЕ НА КОМПАНИИТЕ КОИ НЕ ПЛАТИЛЕ СОЛИДАРЕН ДАНОК, НАЈАВИ ЛУКАРЕВСКА

НА 24 НОЕМВРИ ЌЕ БИДАТ БЛОКИРАНИ СМЕТКИТЕ НА КОМПАНИИТЕ КОИ НЕ ПЛАТИЛЕ СОЛИДАРЕН ДАНОК, НАЈАВИ ЛУКАРЕВСКА

Директорката на Управата за јавни приходи (УЈП) Сања Лукаревска кажа дека компаниите кои не платиле солидарен данок ќе добијат писмена опомена на 6 но ...
ПРИВЕДЕНИ 20 ОСОМНИЧЕНИ ЗА ЗАТАЈУВАЊЕ ДАНОК И ПЕРЕЊЕ ПАРИ ВО ЗЛОСТОРНИЧКО ЗДРУЖУВАЊЕ ОД 26 СОПСТВЕНИЦИ И УПРАВИТЕЛИ НА 28 ФИРМИ, ШЕСТМИНА СЕ ВО БЕГСТВО

ПРИВЕДЕНИ 20 ОСОМНИЧЕНИ ЗА ЗАТАЈУВАЊЕ ДАНОК И ПЕРЕЊЕ ПАРИ ВО ЗЛОСТОРНИЧКО ЗДРУЖУВАЊЕ ОД 26 СОПСТВЕНИЦИ И УПРАВИТЕЛИ НА 28 ФИРМИ, ШЕСТМИНА СЕ ВО БЕГСТВО

Врз основа на досегашно следење на криминалот што го правеле и врз база на кривична пријава од Управата за финансиска полиција, јавен обвинител од ОJO ...
СУДСКИ ГЛАМУР

СУДСКИ ГЛАМУР

На американската амбасадорка најинтересно ќе ѝ биде да следи како корумпираните институции ќе го гонат оној што ги корумпирал. ...
АПСЕЊА НА БИЗНИСМЕНИ И ИНСПЕКТОРИ ВО УЈП КОИ ДАВАЛЕ ФИКТИВНИ ПОТВРДИ ЗА ПРЕБИВАЊЕ ДАНОК, МЕЃУ УАПСЕНИТЕ И ИСМЕТ ГУРИ ОД ДУИ, ВЕЌЕ ОСУДЕН  ВО „ТИТАНИК 3“

АПСЕЊА НА БИЗНИСМЕНИ И ИНСПЕКТОРИ ВО УЈП КОИ ДАВАЛЕ ФИКТИВНИ ПОТВРДИ ЗА ПРЕБИВАЊЕ ДАНОК, МЕЃУ УАПСЕНИТЕ И ИСМЕТ ГУРИ ОД ДУИ, ВЕЌЕ ОСУДЕН ВО „ТИТАНИК 3“

Големи фирми се оштетени со шемата на злосторничкото здружение во Управата за јавни приходи, на чие чело со години бил Исмет Гури, кој пред да биде не ...
1 2 3 9 10 / 90 НАПИСИ