Таг: укинување

1 2 10 / 17 НАПИСИ
УКИНУВАЊЕТО НА БАЛАНСЕРОТ ЗА ВРАБОТУВАЊА ПО ЕТНИЧКА ЛИНИЈА ЌЕ ОДИ ВО ФАЗИ, ЛИЦАТА ПОПИШАНИ ВО СТРАНСТВО ОД ДЕНЕС НЕМА ДА МОЖЕ ДА СЕ ВРАБОТЕНИ ВО ЗЕМЈАВА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ АНДОНОВСКИ

УКИНУВАЊЕТО НА БАЛАНСЕРОТ ЗА ВРАБОТУВАЊА ПО ЕТНИЧКА ЛИНИЈА ЌЕ ОДИ ВО ФАЗИ, ЛИЦАТА ПОПИШАНИ ВО СТРАНСТВО ОД ДЕНЕС НЕМА ДА МОЖЕ ДА СЕ ВРАБОТЕНИ ВО ЗЕМЈАВА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ АНДОНОВСКИ

Министерот за дигитална трансформација Стефан Андоновски најави дека укинувањето на балансерот за усогласување на вработувањата по етничка линија ќе о ...
ВМРО-ДПМНЕ СПРЕМА ПАКЕТ ЗАКОНИ СО КОИ ПАЌ ЌЕ ЈА ЗАРОБУВА ДРЖАВАТА КАКО ПРЕД 2017, ГИ ПРЕДУПРЕДИ ЛОГА СО ПИСМО СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ И ЕУ

ВМРО-ДПМНЕ СПРЕМА ПАКЕТ ЗАКОНИ СО КОИ ПАЌ ЌЕ ЈА ЗАРОБУВА ДРЖАВАТА КАКО ПРЕД 2017, ГИ ПРЕДУПРЕДИ ЛОГА СО ПИСМО СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ И ЕУ

Министерот за правда Кренар Лога испрати писмо во кое изразува особена загриженост за најавите на ВМРО-ДПМНЕ дека подготвуваат пакет закони со кои ќе ...
ИТАЛИЈАНСКАТА ВЛАДА САКА ДА ГО УКИНЕ КРИВИЧНОТО ДЕЛО ЗЛОУПОТРЕБА НА СЛУЖБЕНАТА ПОЛОЖБА

ИТАЛИЈАНСКАТА ВЛАДА САКА ДА ГО УКИНЕ КРИВИЧНОТО ДЕЛО ЗЛОУПОТРЕБА НА СЛУЖБЕНАТА ПОЛОЖБА

Италијанските сенатори ќе расправаат за план предложен од десничарската влада кој предвидува декриминализирање на злоупотребата на службената положба, ...
УКИНУВАЊЕ НА КОВИД СЕРТИФИКАТИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО МОЛОВИТЕ, НО НЕ И ЗА ТАМУ КАДЕ СЕ СЛУЖИ ХРАНА, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

УКИНУВАЊЕ НА КОВИД СЕРТИФИКАТИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО МОЛОВИТЕ, НО НЕ И ЗА ТАМУ КАДЕ СЕ СЛУЖИ ХРАНА, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Комисијата за заразни болести препорачува да се укинат ковид сертификатите за влез и престој во моловите, освен на местата во нив каде што се служи хр ...
ВМРО-ДПМНЕ БАРА ДА СЕ УКИНЕ ПРЖИНСКАТА ВЛАДА И ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, СДСМ И ДУИ ВЕЛАТ ДЕКА ТОА ЌЕ СЕ ДОГОВОРИ ПРЕД ИЗБОРИТЕ ВО 2024 ГОДИНА

ВМРО-ДПМНЕ БАРА ДА СЕ УКИНЕ ПРЖИНСКАТА ВЛАДА И ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, СДСМ И ДУИ ВЕЛАТ ДЕКА ТОА ЌЕ СЕ ДОГОВОРИ ПРЕД ИЗБОРИТЕ ВО 2024 ГОДИНА

ВМРО-ДПМНЕ бара да се укине Пржинската влада и веднаш да се распишат предвремени избори, без 100 дена техничка влада. За таа цел, пратеничката група н ...
МЕСТО ДА ЗАСТАНАТ НА СТРАНАТА НА ОБВИНЕНИЕТО, ВИШИТЕ ОБВИНИТЕЛИ БЕКТЕШИ И ХАЈРУЛАХИ БАРААТ ОД СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА ДА ИМ ГИ УКИНЕ ЗАТВОРСКИТЕ ПРЕСУДИ НА ДВАЈЦА ФУНКЦИОНЕРИ ОД ДУИ

МЕСТО ДА ЗАСТАНАТ НА СТРАНАТА НА ОБВИНЕНИЕТО, ВИШИТЕ ОБВИНИТЕЛИ БЕКТЕШИ И ХАЈРУЛАХИ БАРААТ ОД СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА ДА ИМ ГИ УКИНЕ ЗАТВОРСКИТЕ ПРЕСУДИ НА ДВАЈЦА ФУНКЦИОНЕРИ ОД ДУИ

Да се прифати жалбата на обвинетите, да се укинат затворските пресуди и да се врати предметот за преправање изборни резултати на повторно судење, е на ...
15 УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТИТЕ ВО ПОЛСКА ПО РЕЧИСИ ЦЕЛОСНАТА ЗАБРАНА НА АБОРТУСОТ

15 УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТИТЕ ВО ПОЛСКА ПО РЕЧИСИ ЦЕЛОСНАТА ЗАБРАНА НА АБОРТУСОТ

Најмалку 15 лица се уапсени на протестите во Полска, на кои полицијата употреби и солзавец, откако земјата речиси целосно го забрани абортусот. „Дојче ...
ЛГБТИ ЛУЃЕТО ПАК СЕ БЕЗ ЗАШТИТА, УКИНАТ ЗАКОНОТ ЗА АНТИДИСКРИМИНАЦИЈА КОЈ ЗА ХОЛАНДИЈА БЕШЕ УСЛОВ ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ

ЛГБТИ ЛУЃЕТО ПАК СЕ БЕЗ ЗАШТИТА, УКИНАТ ЗАКОНОТ ЗА АНТИДИСКРИМИНАЦИЈА КОЈ ЗА ХОЛАНДИЈА БЕШЕ УСЛОВ ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ

Поради превид на собраниските служби и на претседателот на Собранието Талат Џафери, а потоа и на службите на претседателот Стево Пендаровски, Уставнио ...
ВЛАДАТА ГО УКИНА ПОСЕБНИОТ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ И МАЛОЛЕТНИ

ВЛАДАТА ГО УКИНА ПОСЕБНИОТ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ И МАЛОЛЕТНИ

Со одлука на Владата од денеска и за пензионерите и за младите, полицискиот час ќе биде од 19 до 5 часот наутро, како за останатите граѓани. Со владин ...
ГАЗДИТЕ НА ОБЈЕКТОТ КАДЕ Е СМЕСТЕНАТА ФИРМАТА „СГС“ БАРААТ УКИНУВАЊЕ НА ПЛАНОТ СО КОЈ ОПШТИНА ЦЕНТАР ИМ ЈА ИЗБРИША МАРКИЦАТА ЗА ОСУМКАТНИЦА

ГАЗДИТЕ НА ОБЈЕКТОТ КАДЕ Е СМЕСТЕНАТА ФИРМАТА „СГС“ БАРААТ УКИНУВАЊЕ НА ПЛАНОТ СО КОЈ ОПШТИНА ЦЕНТАР ИМ ЈА ИЗБРИША МАРКИЦАТА ЗА ОСУМКАТНИЦА

Фирмата „ССИ Инвестмент“ бара да биде поништен ревидираниот Детален урбанистички план „Даре Џамбаз“, кој Општина Центар го донесе во јуни годинава. Ед ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ