Таг: улици

1 2 3 10 10 / 92 НАПИСИ
ВО ВТОРНИК ОД 9-12 ЧАСОТ ДЕЛ ОД СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ, ЌЕ СЕ ВЕЖБА ЗА МИНИСТЕРСКИОТ СОСТАНОК НА ОБСЕ

ВО ВТОРНИК ОД 9-12 ЧАСОТ ДЕЛ ОД СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ, ЌЕ СЕ ВЕЖБА ЗА МИНИСТЕРСКИОТ СОСТАНОК НА ОБСЕ

Булеварите Илинден и 8 Септември во Скопје во вторник, 28 ноември, утре од 9 до 12 часот ќе бидат затворени за сообраќај, бидејќи Министерството за вн ...
СЕ ПРОШИРУВААТ ДВЕ УЛИЦИ ДОЛЖ РЕКАТА ОТИЊА ВО ЦЕНТАРОТ НА ШТИП СО ПРОЕКТ ОД 120.000 ЕВРА

СЕ ПРОШИРУВААТ ДВЕ УЛИЦИ ДОЛЖ РЕКАТА ОТИЊА ВО ЦЕНТАРОТ НА ШТИП СО ПРОЕКТ ОД 120.000 ЕВРА

Тротоарите покрај реката Отиња во Штип до камениот мост во должина 150 метри се раскопуваат и на нивно место ќе се градат конзоли со цел кејот на река ...
ГРАЃАНИТЕ ОДАТ ПО КОЛОВОЗ И ВО МРАК ОТИ ТРОТОАРОТ И ЕДНА ЛЕНТА НА УЛИЦАТА СТИВ НАУМОВ Е БЛОКИРАНА ЗА ИЗГРАДБА НА ЗГРАДИТЕ КАЈ „ХОЛИДЕЈ ИН“

ГРАЃАНИТЕ ОДАТ ПО КОЛОВОЗ И ВО МРАК ОТИ ТРОТОАРОТ И ЕДНА ЛЕНТА НА УЛИЦАТА СТИВ НАУМОВ Е БЛОКИРАНА ЗА ИЗГРАДБА НА ЗГРАДИТЕ КАЈ „ХОЛИДЕЈ ИН“

Тротоарот и една лента од улицата Стив Наумов во строгиот центар на Скопје се заградени и блокирани со градежна механизација заради изградба на згради ...
АРСОВСКА БАРА ДА СЕ ПОНИШТИ ОДЛУКАТА НА ШИЛЕГОВ И ДА СЕ ВРАТАТ СТАРИТЕ ИМИЊА НА УЛИЦИТЕ

АРСОВСКА БАРА ДА СЕ ПОНИШТИ ОДЛУКАТА НА ШИЛЕГОВ И ДА СЕ ВРАТАТ СТАРИТЕ ИМИЊА НА УЛИЦИТЕ

Градоначалничката Данела Арсовска бара да се вратат старите и имиња на антички личности на улици во Скопје кои беа ставени во времето на ексградоначал ...
АРСОВСКА БАРА ДА СЕ ВРАТИ ИМЕТО „ВТОРА МАКЕДОНСКА БРИГАДА“ МЕСТО „АДЕМ ДЕМАЧИ“, НА КУРТИ МУ РЕЧЕ ВО ПРИШТИНА ДА ИМЕНУВА УЛИЦА „ТОДОР АЛЕКСАНДРОВ“

АРСОВСКА БАРА ДА СЕ ВРАТИ ИМЕТО „ВТОРА МАКЕДОНСКА БРИГАДА“ МЕСТО „АДЕМ ДЕМАЧИ“, НА КУРТИ МУ РЕЧЕ ВО ПРИШТИНА ДА ИМЕНУВА УЛИЦА „ТОДОР АЛЕКСАНДРОВ“

Градоначалничката Данела Арсовска достави иницијатива до Советот на Град Скопје да се врати името на улицата Втора македонска бригада, која сега се ви ...
ПО БУТЕЛ И ОПШТИНА АЕРОДРОМ БАРА ДА СЕ ВРАТАТ ИМИЊА НА УЛИЦИТЕ ОД ВРЕМЕТО НА ГРУЕВСКИ

ПО БУТЕЛ И ОПШТИНА АЕРОДРОМ БАРА ДА СЕ ВРАТАТ ИМИЊА НА УЛИЦИТЕ ОД ВРЕМЕТО НА ГРУЕВСКИ

Општина Аеродром бара од Град Скопје да се вратат  имиња на улиците во Скопје кои беа ставени во времето на  владеењето на Никола Груевски. Тогаш голе ...
ГРАЃАНИ ПРОПУШТААТ ТЕРМИН ЗА ВАДЕЊЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ ОТИ МОРА ДА ОДНЕСАТ УВЕРЕНИЕ ОД ГРАД СКОПЈЕ ЗА ИМЕТО НА УЛИЦАТА КОЕ ГО ЧЕКААТ СО ДЕНОВИ

ГРАЃАНИ ПРОПУШТААТ ТЕРМИН ЗА ВАДЕЊЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ ОТИ МОРА ДА ОДНЕСАТ УВЕРЕНИЕ ОД ГРАД СКОПЈЕ ЗА ИМЕТО НА УЛИЦАТА КОЕ ГО ЧЕКААТ СО ДЕНОВИ

Граѓани не можат во закажаниот термин да извадат нов пасош, лична карта или возачка дозвола оти потребно е да приложат уверение од Град Скопје за имет ...
ТРЕТ ОБИД ДА СЕ ИЗБЕРЕ ИЗВЕДУВАЧ ЗА УРЕДУВАЊЕ НА ЦЕНТАРОТ ВО ВЕЛЕС, ПОРАДИ ПРЕВИСОКИ ЦЕНИ НА ГРАДЕЖНИТЕ МАТЕРИЈАЛИ

ТРЕТ ОБИД ДА СЕ ИЗБЕРЕ ИЗВЕДУВАЧ ЗА УРЕДУВАЊЕ НА ЦЕНТАРОТ ВО ВЕЛЕС, ПОРАДИ ПРЕВИСОКИ ЦЕНИ НА ГРАДЕЖНИТЕ МАТЕРИЈАЛИ

Дали третиот обид за избор на изведувач на градежните работи за уредување на центарот на Велес ќе биде успешен, ќе биде познато по 20 мај. Локалната в ...
ЗНАМИЊА НЕ СТАВИВМЕ ОТИ СПОРЕД ЗАКОН 1 МАЈ НЕ Е ДРЖАВЕН ПРАЗНИК, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ

ЗНАМИЊА НЕ СТАВИВМЕ ОТИ СПОРЕД ЗАКОН 1 МАЈ НЕ Е ДРЖАВЕН ПРАЗНИК, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ

Вчера на улиците низ Скопје немаше знамиња оти 1 Мај не е државен празник, велат од Град Скопје. Од Градот денеска реагираа на текстот на САКАМДАКАЖАМ ...
ГРАДЕЖНИК КОПА ДУПКА ЗА ЗГРАДА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ И ЦЕЛАТА ЗЕМЈА ОД ИСКОПОТ СИ ЈА ТРУПА НА СОСЕДНИОТ ПЛАЦ

ГРАДЕЖНИК КОПА ДУПКА ЗА ЗГРАДА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ И ЦЕЛАТА ЗЕМЈА ОД ИСКОПОТ СИ ЈА ТРУПА НА СОСЕДНИОТ ПЛАЦ

Огромно брдо високо 5-6 метри е создадено на тревникот на улицата Крушевска република кај ТЦ „Џамбо“, во Скопје. Градежникот копа дупка за темели за з ...
1 2 3 10 10 / 92 НАПИСИ