Таг: ураган

1 2 10 / 15 НАПИСИ
НАД 45 ЗАГИНАТИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО САД, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЊУЈОРК ГИ НАПАДНА МЕТЕОРОЛОЗИТЕ ЗА ПОГРЕШНИТЕ ПРОГНОЗИ

НАД 45 ЗАГИНАТИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО САД, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЊУЈОРК ГИ НАПАДНА МЕТЕОРОЛОЗИТЕ ЗА ПОГРЕШНИТЕ ПРОГНОЗИ

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека се потребни историски вложувања во справувањето со климатската криза додека североистокот на земјата с ...
НАЈМАЛКУ 18 МРТВИ ВО ИСТОРИСКИТЕ ПОПЛАВИ ВО РЕГИОНОТ НА ЊУЈОРК КАКО ПОСЛЕДИЦА НА УРАГАНОТ АЈДА

НАЈМАЛКУ 18 МРТВИ ВО ИСТОРИСКИТЕ ПОПЛАВИ ВО РЕГИОНОТ НА ЊУЈОРК КАКО ПОСЛЕДИЦА НА УРАГАНОТ АЈДА

Најмалку 18 луѓе загинаа во Њујорк, Њ Џерси, Пенсилванија и Мериленд во поплавите што го погодија регионот како последица на обилните врнежи што ги до ...
УРАГАНОТ АЈДА ПОПЛАВИ ГРАДОВИ И ОСТАВИ БЕЗ СТРУЈА НАД МИЛИОН ДОМОВИ ВО ЛУИЗИЈАНА

УРАГАНОТ АЈДА ПОПЛАВИ ГРАДОВИ И ОСТАВИ БЕЗ СТРУЈА НАД МИЛИОН ДОМОВИ ВО ЛУИЗИЈАНА

Едно лице загина, а повеќе од милион домови останаа без струја откако ураганот Ајда синоќа ја погоди американската сојузна држава Луизијана. Ајда прис ...
УРАГАНОТ АЈДА ЈА ПОГОДИ ЛУИЗИЈАНА СО ВЕТРОВИ ОД 240 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС, ЊУ ОРЛЕАНС ЌЕ СЕ НАЈДЕ НА ДИРЕКТЕН УДАР 16 ГОДИНИ ПО КАТРИНА

УРАГАНОТ АЈДА ЈА ПОГОДИ ЛУИЗИЈАНА СО ВЕТРОВИ ОД 240 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС, ЊУ ОРЛЕАНС ЌЕ СЕ НАЈДЕ НА ДИРЕКТЕН УДАР 16 ГОДИНИ ПО КАТРИНА

Ураганот Ајда вечерва го погоди брегот на Луизијана како еден од најсилните во историјата на САД. Моќната бура од четврта категорија носи ветрови од 2 ...
ЛУИЗИЈАНА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА НАЈСИЛНИОТ УРАГАН ВО ПОСЛЕДНИТЕ 150 ГОДИНИ КОЈ НОСИ ВЕТРОВИ ОД НАД 200 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС

ЛУИЗИЈАНА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА НАЈСИЛНИОТ УРАГАН ВО ПОСЛЕДНИТЕ 150 ГОДИНИ КОЈ НОСИ ВЕТРОВИ ОД НАД 200 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС

Илјадници луѓе бегаат од американската сојузна држава Луизијана, додека кон неа се движи исклучително опасниот ураган Ајда. Откако забрзано се засили ...
РЕДОК МЕДИТЕРАНСКИ УРАГАН ЈА ПОГОДИ ЗАПАДНА ГРЦИЈА И СЕ ДВИЖИ КОН АТИНА

РЕДОК МЕДИТЕРАНСКИ УРАГАН ЈА ПОГОДИ ЗАПАДНА ГРЦИЈА И СЕ ДВИЖИ КОН АТИНА

Редок медитерански ураган денеска ги погоди островите во западна Грција, носејќи пороен дожд и прекини во снабдувањето со електрична енергија. Бурата ...
ЈА ПАРКИРАЛ КОЛАТА ВО КУЈНА ЗА ДА НЕ МУ ЈА ОДНЕСЕ УРАГАНОТ ДОРИЈАН

ЈА ПАРКИРАЛ КОЛАТА ВО КУЈНА ЗА ДА НЕ МУ ЈА ОДНЕСЕ УРАГАНОТ ДОРИЈАН

Американецот Патрик Елдриџ од Џексонвил го паркираше својот автомобил во кујната за да го заштити од ураганот Доријан, бидејќи не сакал да му биде одд ...
БАХАМИ ГО ПОГОДИ НАЈСИЛНИОТ УРАГАН ДОСЕГА, ДОНЕСЕ ПОПЛАВИ И ВЕТРОВИ ОД 285 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС

БАХАМИ ГО ПОГОДИ НАЈСИЛНИОТ УРАГАН ДОСЕГА, ДОНЕСЕ ПОПЛАВИ И ВЕТРОВИ ОД 285 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС

Вториот најсилен атлантски ураган досега регистриран стигна до Бахами, носејќи ветрови од 285 километри на час. Доријан, ураган од петта категорија ...
КАКО ДА ПАДНАЛА АТОМСКА БОМБА – УРАГАНОТ МАЈКЛ ОПУСТОШИ ДЕЛОВИ НА ФЛОРИДА

КАКО ДА ПАДНАЛА АТОМСКА БОМБА – УРАГАНОТ МАЈКЛ ОПУСТОШИ ДЕЛОВИ НА ФЛОРИДА

Ураганот Мајкл остави незамисливо уништување зад себе, откако удри во крајбрежните области на Флорида, изјави гувернерот Рик Скот. „Голем број живо ...
ПРИРОДНИТЕ КАТАСТРОФИ ВО 2017 ПРЕДИЗВИКАЛЕ ШТЕТА ОД 306 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

ПРИРОДНИТЕ КАТАСТРОФИ ВО 2017 ПРЕДИЗВИКАЛЕ ШТЕТА ОД 306 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Глобалните природни катастрофи предизвикале штета од 306 милијарди долари во 2017 година, процени швајцарската осигурителна компанија „Свис ре“. Ов ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ