Таг: ураган

1 2 10 / 20 НАПИСИ
НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ ВО НАЛЕТОТ НА УРАГАНОТ ИЈАН ВО ФЛОРИДА, СЕ СТРАВУВА ДЕКА БРОЈОТ ЌЕ БИДЕ МНОГУ ПОГОЛЕМ

НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ ВО НАЛЕТОТ НА УРАГАНОТ ИЈАН ВО ФЛОРИДА, СЕ СТРАВУВА ДЕКА БРОЈОТ ЌЕ БИДЕ МНОГУ ПОГОЛЕМ

Најмалку десет луѓе загинаа во Флорида во налетот на ураганот Ијан, кој го погоди брегот завчеравечер и големата потрага и спасувачките напори продолж ...
УРАГАНОТ ИЈАН ПОПЛАВИ ГРАДОВИ ВО ФЛОРИДА И ОСТАВИ НАД ДВА МИЛИОНА ЛУЃЕ БЕЗ СТРУЈА

УРАГАНОТ ИЈАН ПОПЛАВИ ГРАДОВИ ВО ФЛОРИДА И ОСТАВИ НАД ДВА МИЛИОНА ЛУЃЕ БЕЗ СТРУЈА

Ураганот Ијан остави патека на уништување во југозападна Флорида и повеќе од два милиона луѓе без струја откако синоќа го погоди брегот со катастрофал ...
УРАГАНОТ ИЈАН СТИГНА ДО ФЛОРИДА СО ВЕТРОВИ ОД 250 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС

УРАГАНОТ ИЈАН СТИГНА ДО ФЛОРИДА СО ВЕТРОВИ ОД 250 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС

Ураганот Ијан вечерва пристигна до брегот на Флорида, носејќи моќни ветрови и пороен дожд, при што властите им кажаа на луѓето дека веќе е доцна за ев ...
ЦЕЛА КУБА ОСТАНА БЕЗ СТРУЈА ПО УДАРОТ НА УРАГАНОТ ИЈАН, КОЈ СЕГА СЕ ДВИЖИ КОН ФЛОРИДА

ЦЕЛА КУБА ОСТАНА БЕЗ СТРУЈА ПО УДАРОТ НА УРАГАНОТ ИЈАН, КОЈ СЕГА СЕ ДВИЖИ КОН ФЛОРИДА

Цела Куба остана без струја откако ураганот Ијан удри во западниот брег на островот. Владата кажа дека електричниот систем доживеал целосен колапс заш ...
ФЛОРИДА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА УДАРОТ НА НАЈСИЛНИОТ УРАГАН ВО ПОСЛЕДНИТЕ 100 ГОДИНИ

ФЛОРИДА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА УДАРОТ НА НАЈСИЛНИОТ УРАГАН ВО ПОСЛЕДНИТЕ 100 ГОДИНИ

Гувернерот Рон ДеСантис ја предупреди Флорида да се подготви за можна голема катастрофа, додека ураганот Ијан собира сила на Карибите. Силни ветрови г ...
НАД 45 ЗАГИНАТИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО САД, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЊУЈОРК ГИ НАПАДНА МЕТЕОРОЛОЗИТЕ ЗА ПОГРЕШНИТЕ ПРОГНОЗИ

НАД 45 ЗАГИНАТИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО САД, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЊУЈОРК ГИ НАПАДНА МЕТЕОРОЛОЗИТЕ ЗА ПОГРЕШНИТЕ ПРОГНОЗИ

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека се потребни историски вложувања во справувањето со климатската криза додека североистокот на земјата с ...
НАЈМАЛКУ 18 МРТВИ ВО ИСТОРИСКИТЕ ПОПЛАВИ ВО РЕГИОНОТ НА ЊУЈОРК КАКО ПОСЛЕДИЦА НА УРАГАНОТ АЈДА

НАЈМАЛКУ 18 МРТВИ ВО ИСТОРИСКИТЕ ПОПЛАВИ ВО РЕГИОНОТ НА ЊУЈОРК КАКО ПОСЛЕДИЦА НА УРАГАНОТ АЈДА

Најмалку 18 луѓе загинаа во Њујорк, Њ Џерси, Пенсилванија и Мериленд во поплавите што го погодија регионот како последица на обилните врнежи што ги до ...
УРАГАНОТ АЈДА ПОПЛАВИ ГРАДОВИ И ОСТАВИ БЕЗ СТРУЈА НАД МИЛИОН ДОМОВИ ВО ЛУИЗИЈАНА

УРАГАНОТ АЈДА ПОПЛАВИ ГРАДОВИ И ОСТАВИ БЕЗ СТРУЈА НАД МИЛИОН ДОМОВИ ВО ЛУИЗИЈАНА

Едно лице загина, а повеќе од милион домови останаа без струја откако ураганот Ајда синоќа ја погоди американската сојузна држава Луизијана. Ајда прис ...
УРАГАНОТ АЈДА ЈА ПОГОДИ ЛУИЗИЈАНА СО ВЕТРОВИ ОД 240 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС, ЊУ ОРЛЕАНС ЌЕ СЕ НАЈДЕ НА ДИРЕКТЕН УДАР 16 ГОДИНИ ПО КАТРИНА

УРАГАНОТ АЈДА ЈА ПОГОДИ ЛУИЗИЈАНА СО ВЕТРОВИ ОД 240 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС, ЊУ ОРЛЕАНС ЌЕ СЕ НАЈДЕ НА ДИРЕКТЕН УДАР 16 ГОДИНИ ПО КАТРИНА

Ураганот Ајда вечерва го погоди брегот на Луизијана како еден од најсилните во историјата на САД. Моќната бура од четврта категорија носи ветрови од 2 ...
ЛУИЗИЈАНА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА НАЈСИЛНИОТ УРАГАН ВО ПОСЛЕДНИТЕ 150 ГОДИНИ КОЈ НОСИ ВЕТРОВИ ОД НАД 200 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС

ЛУИЗИЈАНА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА НАЈСИЛНИОТ УРАГАН ВО ПОСЛЕДНИТЕ 150 ГОДИНИ КОЈ НОСИ ВЕТРОВИ ОД НАД 200 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС

Илјадници луѓе бегаат од американската сојузна држава Луизијана, додека кон неа се движи исклучително опасниот ураган Ајда. Откако забрзано се засили ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ