Таг: вакцини

1 2 3 4 32 20 / 315 НАПИСИ
116 ИЛЈАДИ НОВИ ВАКЦИНИРАНИ ОТКАКО СЕ БАРА ПОТВРДА ЗА КАФЕАНА

116 ИЛЈАДИ НОВИ ВАКЦИНИРАНИ ОТКАКО СЕ БАРА ПОТВРДА ЗА КАФЕАНА

116.773 граѓани се вакцинираа против ковид-19 за нецели две недели откако Владата најави рестрикции за невакцинираните во саботата вечер на 7 август. ...
ПРЕЛЕЖАНИТЕ ОД КОВИД-19 НЕ ТРЕБА ДА МЕРАТ АНТИТЕЛА, НЕМА ВЛИЈАНИЕ ВРЗ ВАКЦИНАЦИЈАТА, ПРЕПОРАЧУВА НАЦИОНАЛНИОТ КОМИТЕТ ЗА ИМУНИЗАЦИЈА

ПРЕЛЕЖАНИТЕ ОД КОВИД-19 НЕ ТРЕБА ДА МЕРАТ АНТИТЕЛА, НЕМА ВЛИЈАНИЕ ВРЗ ВАКЦИНАЦИЈАТА, ПРЕПОРАЧУВА НАЦИОНАЛНИОТ КОМИТЕТ ЗА ИМУНИЗАЦИЈА

Прележувањето ковид-19 не претставува пречка за вакцинација и лицата кои ја имаат прележано болеста треба да се вакцинираат. Одредување на нивото на а ...
ЗА ТРУДНИЦИТЕ И ДОИЛКИТЕ БЕЗБЕДНИ СЕ ВАКЦИНИТЕ НА „ФАЈЗЕР“ И КИНЕСКИТЕ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ЗА ТРУДНИЦИТЕ И ДОИЛКИТЕ БЕЗБЕДНИ СЕ ВАКЦИНИТЕ НА „ФАЈЗЕР“ И КИНЕСКИТЕ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Освен руската вакцина „спутник“ чија употреба не е препорачана за трудници и доилки, останатите вакцини против ковид-19 се аплицираат според упатствот ...
ВЛАДАТА УТРЕ ЌЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ЌЕ СЕ БАРААТ КОВИД СЕРТИФИКАТИ ЗА ВЛЕЗ И ИЗЛЕЗ ОД ЗЕМЈАВА, И ЗА МАКЕДОНЦИ И ЗА СТРАНЦИ

ВЛАДАТА УТРЕ ЌЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ЌЕ СЕ БАРААТ КОВИД СЕРТИФИКАТИ ЗА ВЛЕЗ И ИЗЛЕЗ ОД ЗЕМЈАВА, И ЗА МАКЕДОНЦИ И ЗА СТРАНЦИ

Комисијата за заразни болести ќе ѝ предложи на Владата за влез и излез од земјава, и за граѓани на Македонија како и за сите други земји, да се бара и ...
ПУНКТОВИТЕ ЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ЌЕ РАБОТАТ УТРЕ, В НЕДЕЛА НЕ

ПУНКТОВИТЕ ЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ЌЕ РАБОТАТ УТРЕ, В НЕДЕЛА НЕ

Вакциналните пунктови во сите здравствени установи низ државата ќе работат утре, 14 август, соопшти Министерството за здравство. Оттаму додаваат дека ...
250 ЕВРА Е КАЗНАТА ЗА ЛИЦЕ БЕЗ ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНА ВО ОБЈЕКТ, А ЗА УГОСТИТЕЛОТ ОД 2.500 ДО 30 ИЛЈАДИ ЕВРА

250 ЕВРА Е КАЗНАТА ЗА ЛИЦЕ БЕЗ ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНА ВО ОБЈЕКТ, А ЗА УГОСТИТЕЛОТ ОД 2.500 ДО 30 ИЛЈАДИ ЕВРА

Грaѓаните кои од понеделник ќе бидат затекнати во објект или на настан без сертификат за примена вакцина против ковид-19 ќе платат казна од 250 евра, ...
ОД 25 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, НИЕДЕН НЕ БИЛ ВАКЦИНИРАН, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ОД 25 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, НИЕДЕН НЕ БИЛ ВАКЦИНИРАН, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Ниту еден од 25-те починати лица од ковид-19 во периодот од 6 до 12 август не бил вакциниран против вирусот, соопшти Министерството за здравство. Од п ...
НАД 25 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИРАНИ СО ПРВА ДОЗА ЗА ТРИ ДЕНА

НАД 25 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИРАНИ СО ПРВА ДОЗА ЗА ТРИ ДЕНА

Над 25 илјади граѓани примија прва доза од вакцина против ковид-19 во изминативе три дена, според податоците од Министерството за здравство. На 9 а ...
ОНИЕ КОИ ТРЕБА ДА СЕ РЕВАКЦИНИРААТ НЕ МОЖАТ ДА ДОЈДАТ НА РЕД ОД ГУЖВИТЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ВО ТЕТОВО

ОНИЕ КОИ ТРЕБА ДА СЕ РЕВАКЦИНИРААТ НЕ МОЖАТ ДА ДОЈДАТ НА РЕД ОД ГУЖВИТЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ВО ТЕТОВО

Во Регионалниот вакцинален пункт во Тетово, изминативе денови се забележуваат големи гужви од лица кои сакаат да се вакцинираат против ковид-19. Откак ...
УЧЕБНАТА ГОДИНА ПОЧНУВА НА 1 СЕПТЕМВРИ, 60 ОТСТО ОД КАДАРОТ ВО ОБРАЗОВАНИЕ ВАКЦИНИРАН ПРОТИВ КОВИД-19

УЧЕБНАТА ГОДИНА ПОЧНУВА НА 1 СЕПТЕМВРИ, 60 ОТСТО ОД КАДАРОТ ВО ОБРАЗОВАНИЕ ВАКЦИНИРАН ПРОТИВ КОВИД-19

Околу 60 отсто од вкупно 31.447 вработени лица во училиштата се вакцинирани против ковид-19, вели Министерството за образование и наука (МОН), додавај ...
1 2 3 4 32 20 / 315 НАПИСИ