Таг: вакцини

1 2 3 4 5 32 30 / 315 НАПИСИ
ЗА МЛАДИ И ЗА ВОЗРАСНИ КОИ НЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ, ФИЛИПЧЕ НАЈАВИ РЕСТРИКЦИИ ЗА МАСОВНИ СОБИРИ

ЗА МЛАДИ И ЗА ВОЗРАСНИ КОИ НЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ, ФИЛИПЧЕ НАЈАВИ РЕСТРИКЦИИ ЗА МАСОВНИ СОБИРИ

Ќе го штитиме јавното здравје со тоа што би вовеле рестриктивни мерки за невакцинираните лица онаму каде што има можност за масовни собири, но за тоа ...
ПОЛА МИЛИОН МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19

ПОЛА МИЛИОН МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19

Над пола милион македонски граѓани се вакцинирани против ковид-19 во земјава, соопшти Министерството за здравство. На вакциналните пунктови во држа ...
99% ОД ИНТУБИРАНИТЕ ПАЦИЕНТИ СО КОВИД ВО ГРЦИЈА ОД ФЕВРУАРИ ДО ДЕНЕС СЕ НЕВАКЦИНИРАНИ

99% ОД ИНТУБИРАНИТЕ ПАЦИЕНТИ СО КОВИД ВО ГРЦИЈА ОД ФЕВРУАРИ ДО ДЕНЕС СЕ НЕВАКЦИНИРАНИ

Грчкиот Парлемент во четвртокот го изгласа амандманот за задолжителна вакцинација на здравствените работници, а властите го вклучија алармот откако ши ...
АРГЕНТИНА СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГО РАСКИНЕ ДОГОВОРОТ ЗА ВАКЦИНИ СО РУСИЈА, ДОЦНАТ НАД 18 МИЛИОНИ ДОЗИ

АРГЕНТИНА СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГО РАСКИНЕ ДОГОВОРОТ ЗА ВАКЦИНИ СО РУСИЈА, ДОЦНАТ НАД 18 МИЛИОНИ ДОЗИ

Аргентина се обложи на вакцината „спутник“, што ја остави земјата во многу критична ситуација поради неуспехот на Русија да ги исполни обврските, се в ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ГИ ПОВИКУВА НАДЛЕЖНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ДА ГИ ЛОВАТ ЛЕКАРИТЕ АНТИВАКСЕРИ НА ФЕЈСБУК

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ГИ ПОВИКУВА НАДЛЕЖНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ДА ГИ ЛОВАТ ЛЕКАРИТЕ АНТИВАКСЕРИ НА ФЕЈСБУК

Надлежните институции да постапат согласно законските регулативи за да се спречи ширење лажни вести по социјалните мрежи, вели Министерството за здрав ...
ЛЕКАРСКАТА КОМОРА НЕ Е НАДЛЕЖНА ЗА АНТИВАКСЕРСКИТЕ ПРОПАГАНДИ НА ДОКТОРИТЕ НА ФЕЈСБУК, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА Д-Р ГРИВЧЕВА-СТАРДЕЛОВА

ЛЕКАРСКАТА КОМОРА НЕ Е НАДЛЕЖНА ЗА АНТИВАКСЕРСКИТЕ ПРОПАГАНДИ НА ДОКТОРИТЕ НА ФЕЈСБУК, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА Д-Р ГРИВЧЕВА-СТАРДЕЛОВА

Во Лекарската комора досега немало пријава за медицинско лице кое шири антиваксерска пропаганда, вели претседателката д-р Калина Гривчева-Старделова. ...
НАЈМНОГУ КОВИД ВАКЦИНИРАНИ ИМА ВО КАВАДАРЦИ И ОХРИД, А НАЈМАЛКУ ВО КИЧЕВО И ТЕТОВО

НАЈМНОГУ КОВИД ВАКЦИНИРАНИ ИМА ВО КАВАДАРЦИ И ОХРИД, А НАЈМАЛКУ ВО КИЧЕВО И ТЕТОВО

Во Кавадарци 43,5 отсто од населението е вакцинирано против ковид-19 и е град со најголема стапка на вакцинација. Веднаш зад него е Охрид со 42,9 отст ...
ВАКЦИНИРАЊЕТО ВО ШТИП СЕ ПОДЕЛИ, ВО СПОРТСКАТА САЛА САМО РЕВАКЦИНАЦИЈА, А ПРВА ДОЗА ЌЕ СЕ ДАВА ВО ЗДРАВСТВЕНИОТ ДОМ

ВАКЦИНИРАЊЕТО ВО ШТИП СЕ ПОДЕЛИ, ВО СПОРТСКАТА САЛА САМО РЕВАКЦИНАЦИЈА, А ПРВА ДОЗА ЌЕ СЕ ДАВА ВО ЗДРАВСТВЕНИОТ ДОМ

Спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип веќе се користи само за ревакцинирање против ковид-19, а не како досега само за вакцинација со прва доза. Ре ...
ЗА РЕВАКЦИНАЦИЈА ДА СЕ ДОАЃА ВО ЗАКАЖАНИОТ ТЕРМИН, А НЕ ПОРАНО ЗА ДА НЕМА РЕДИЦИ, АПЕЛИРААТ ОД ВАКЦИНАЛНИОТ ПУНКТ ВО БИТОЛА

ЗА РЕВАКЦИНАЦИЈА ДА СЕ ДОАЃА ВО ЗАКАЖАНИОТ ТЕРМИН, А НЕ ПОРАНО ЗА ДА НЕМА РЕДИЦИ, АПЕЛИРААТ ОД ВАКЦИНАЛНИОТ ПУНКТ ВО БИТОЛА

Не може во осум наутро да има многу лица за ковид вакцинација, во 16 часот да нема никој, а пунктот работи 12 часа, велат од Здравствениот дом во Бито ...
70 МАЛОЛЕТНИЦИ ДЕНЕС СЕ ВАКЦИНИРААТ ВО БИТОЛА,ПО СКОПЈЕ СО НАЈМНОГУ ПРИЈАВЕНИ МЛАДИ И ВАКЦИНИРАНИ ЛИЦА

70 МАЛОЛЕТНИЦИ ДЕНЕС СЕ ВАКЦИНИРААТ ВО БИТОЛА,ПО СКОПЈЕ СО НАЈМНОГУ ПРИЈАВЕНИ МЛАДИ И ВАКЦИНИРАНИ ЛИЦА

Денес во здравствените домови низ земјава почна вакцинацијата против ковид-19 на деца од 12 до 17 години, а Битола, по Скопје е град со најголем број ...
1 2 3 4 5 32 30 / 315 НАПИСИ