Таг: Вања Ѓорчевска

1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ
ОДОБРЕНО ОБВИНЕНИЕТО ЗА СОРАБОТНИЦИТЕ НА ПАЛЧО, УБИЈЦИТЕ ИЛИ ОБВИНИТЕЛОТ ЌЕ ТРЕБА ДА КАЖАТ: АКО ЈА ГРАБНАЛЕ ВАЊА ЃОРЧЕВСКА ЗА ПАРИ, ЗОШТО ВЕДНАШ ЈА УБИЛЕ

ОДОБРЕНО ОБВИНЕНИЕТО ЗА СОРАБОТНИЦИТЕ НА ПАЛЧО, УБИЈЦИТЕ ИЛИ ОБВИНИТЕЛОТ ЌЕ ТРЕБА ДА КАЖАТ: АКО ЈА ГРАБНАЛЕ ВАЊА ЃОРЧЕВСКА ЗА ПАРИ, ЗОШТО ВЕДНАШ ЈА УБИЛЕ

Одобрено е обвинението против В.М., Б.В. и В.К. обвинети за по две кривични дела Убиство од чл. 123 ст.2 т.1 и т.7 в.в. со чл. 22 од КЗ и чл. 123 ст. ...
ТАТКОТО НА ВАЊА МУ ДАЛ ПОДАТОЦИ НА ПАЛЕВСКИ КОГА ТАА ИЗЛЕГУВА ДА ОДИ НА УЧИЛИШТЕ И КОГА Е САМА, ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА ДВОЈНО КИДНАПИРАЊЕ И ДВОЈНО СВИРЕПО УБИСТВО

ТАТКОТО НА ВАЊА МУ ДАЛ ПОДАТОЦИ НА ПАЛЕВСКИ КОГА ТАА ИЗЛЕГУВА ДА ОДИ НА УЧИЛИШТЕ И КОГА Е САМА, ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА ДВОЈНО КИДНАПИРАЊЕ И ДВОЈНО СВИРЕПО УБИСТВО

Скопското јавно обвинителство поднесе обвинение против четворицата киднапери и помагачи за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и на 74-годишниот ...
НА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ МУ Е ПОТВРДЕН ПРИТВОРОТ ПОРАДИ ОПАСНОСТ ДА ИЗБЕГА ИЛИ ПАК ДА УБИЕ

НА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ МУ Е ПОТВРДЕН ПРИТВОРОТ ПОРАДИ ОПАСНОСТ ДА ИЗБЕГА ИЛИ ПАК ДА УБИЕ

Со силно обезбедување, Љупчо Палевски-Палчо, осомничениот за свирепите убиства на  14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и и 74-годишниот Панче Жежовс ...
ПАЛЕВСКИ СЛЕТА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ СО КОМЕРЦИЈАЛЕН ЛЕТ, ПОД ПОСЕБНО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ОД ТУРСКАТА ПОЛИЦИЈА ВО АВИОНОТ

ПАЛЕВСКИ СЛЕТА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ СО КОМЕРЦИЈАЛЕН ЛЕТ, ПОД ПОСЕБНО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ОД ТУРСКАТА ПОЛИЦИЈА ВО АВИОНОТ

Љупчо Палевски, првообвинетиот за киднапирање и убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на велешанецот Панче Жежовски, слетал на скопскиот ...
ПАЛЕВСКИ ЌЕ БИДЕ СМЕСТЕН ВО ОДВОЕНА ЌЕЛИЈА ВО ШУТКА, НЕМА ДА СЕ ГЛЕДА СО ОСТАНАТИТЕ ПРИТВОРЕНИЦИ, ЌЕ ШЕТА САМ НА ПОСЕБЕН ПРОСТОР И ЌЕ ЈАДЕ САМ

ПАЛЕВСКИ ЌЕ БИДЕ СМЕСТЕН ВО ОДВОЕНА ЌЕЛИЈА ВО ШУТКА, НЕМА ДА СЕ ГЛЕДА СО ОСТАНАТИТЕ ПРИТВОРЕНИЦИ, ЌЕ ШЕТА САМ НА ПОСЕБЕН ПРОСТОР И ЌЕ ЈАДЕ САМ

Љупчо Палевски, првообвинетиот за киднапирање и убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на велешанецот Панче Жежовски, најверојатно во Скоп ...
ТУРЦИЈА ДОЗВОЛИ ЕКСТРАДИЦИЈА НА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ

ТУРЦИЈА ДОЗВОЛИ ЕКСТРАДИЦИЈА НА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ

Турција дозволи екстрадиција на осомничениот убиец Љупчо Палевски од Скопје, кој со пиштол во ноември 2023  ги уби 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-го ...
ВРХОВНИОТ СУД ГО ПУШТИ ТАТКОТО НА ВАЊА ВО КУЌЕН ПРИТВОР

ВРХОВНИОТ СУД ГО ПУШТИ ТАТКОТО НА ВАЊА ВО КУЌЕН ПРИТВОР

Врховниот суд му ја преиначи мерката притвор во куќен притвор на таткото на убиената Вања Ѓорчевска, Александар Ѓорчевски, по денешната јавна седница ...
ВРХОВНИОТ СУД НЕ ГО ПУШТИ ТАТКОТО НА ВАЊА ОД ПРИТВОР, ТОЈ ВЕЛИ ДЕКА ПО ЗАВРШНИЦАТА НА СЛУЧАЈОТ ЌЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА ЖИВЕЕ

ВРХОВНИОТ СУД НЕ ГО ПУШТИ ТАТКОТО НА ВАЊА ОД ПРИТВОР, ТОЈ ВЕЛИ ДЕКА ПО ЗАВРШНИЦАТА НА СЛУЧАЈОТ ЌЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА ЖИВЕЕ

Александар Ѓорчевски, таткото на убиената Вања Ѓорчевска, кажа дека му е важно случајот да добие разрешница за да може да донесе одлука дали ќе продол ...
ТАТКОТО НА УБИЕНАТА ВАЊА, АЛЕКСАНДАР ЃОРЧЕВСКИ, ДОЈДЕ ВО АПЕЛАЦИЈА ДА СЕ ЖАЛИ ПРОТИВ ПРИТВОРОТ, ФЕТАИ МУ СЕ СПРОТИВСТАВИ

ТАТКОТО НА УБИЕНАТА ВАЊА, АЛЕКСАНДАР ЃОРЧЕВСКИ, ДОЈДЕ ВО АПЕЛАЦИЈА ДА СЕ ЖАЛИ ПРОТИВ ПРИТВОРОТ, ФЕТАИ МУ СЕ СПРОТИВСТАВИ

Александар Ѓорчевски, таткото на убиената 14-годишна Вања, преку бранителот Владимир Туфегџиќ денеска на јавна седница во Апелациониот суд Скопје поба ...
ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ НА ПЕТМИНА ОСОМНИЧЕНИ ЗА КИДНАПИРАЊАТА И УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ

ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ НА ПЕТМИНА ОСОМНИЧЕНИ ЗА КИДНАПИРАЊАТА И УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ

Основниот кривичен суд го продолжи притворот на петмина осомничени за киднапирање и убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и на 74-годишниот Панче Жеж ...
1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ