Таг: Васко Ковачевски

1 214 / 14 НАПИСИ
ПРАТЕНИКОТ КОВАЧЕСКИ ОДИ ВО РЕК БИТОЛА, МИНИСТЕРОТ ИБРАИМОВСКИ ДОАЃА НА НЕГОВО МЕСТО ВО СОБРАНИЕ

ПРАТЕНИКОТ КОВАЧЕСКИ ОДИ ВО РЕК БИТОЛА, МИНИСТЕРОТ ИБРАИМОВСКИ ДОАЃА НА НЕГОВО МЕСТО ВО СОБРАНИЕ

Пратеникот на СДСМ Васко Ковачески поднесе оставката до претседателот на Собранието Талат Џафери поради заминување за директор на РЕК Битола. Пратеник ...
СДСМ ПРИФАТИ АМАНДМАНИ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА БУЏЕТОТ, ИАКО ТИЕ БОЈКОТИРААТ

СДСМ ПРИФАТИ АМАНДМАНИ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА БУЏЕТОТ, ИАКО ТИЕ БОЈКОТИРААТ

Собраниската Комисија за финансирање и буџет досега прифати два амандмани на ВМРО-ДПМНЕ за субвенционирање на печки за пелети и за ТИРЗ Куманово, иако ...
КОМИСИСКАТА РАСПРАВА ЗА БУЏЕТОТ ПРОДОЛЖИ СО ПРЕТСЕДАВАЧ ОД СДСМ, ОПОЗИЦИЈАТА БОЈКОТИРА

КОМИСИСКАТА РАСПРАВА ЗА БУЏЕТОТ ПРОДОЛЖИ СО ПРЕТСЕДАВАЧ ОД СДСМ, ОПОЗИЦИЈАТА БОЈКОТИРА

По неколку одложувања, без пратениците на опозициската  ВМРО-ДПМНЕ продолжи расправата по Предлог-Буџетот за 2018 година во собраниската Комисија за ф ...
СО АМАНДМАНИТЕ ГЛУМИТЕ ДЕКА СЕ ГРИЖИТЕ ЗА НАРОДОТ, А 11 ГОДИНИ СЕ ГРИЖЕВТЕ ЗА ФАМИЛИЈАТА, ИМ ОДГОВОРИ КОВАЧЕВСКИ НА ВМРО-ДПМНЕ НА РАСПРАВАТА ЗА РЕБАЛАНСОТ

СО АМАНДМАНИТЕ ГЛУМИТЕ ДЕКА СЕ ГРИЖИТЕ ЗА НАРОДОТ, А 11 ГОДИНИ СЕ ГРИЖЕВТЕ ЗА ФАМИЛИЈАТА, ИМ ОДГОВОРИ КОВАЧЕВСКИ НА ВМРО-ДПМНЕ НА РАСПРАВАТА ЗА РЕБАЛАНСОТ

  Се вжести расправата на собраниската Комисија за финансирање и буџет каде втор ден се расправа за ребалансот на Буџетот. „Ова е ребаланс ...
1 214 / 14 НАПИСИ