Таг: Велес

1 66 67 68 69 680 / 682 НАПИСИ
ДОЈДЕ ТАТКОТО, ГО ФАТИ ЗА РАКА И МИРНО ЗАМИНА ДОМА, ВЕЛАТ СВЕДОЦИ ЗА УБИЕЦОТ СО ЧЕКАН ВО ВЕЛЕС

ДОЈДЕ ТАТКОТО, ГО ФАТИ ЗА РАКА И МИРНО ЗАМИНА ДОМА, ВЕЛАТ СВЕДОЦИ ЗА УБИЕЦОТ СО ЧЕКАН ВО ВЕЛЕС

Велешанецот С.В. (46) кој ноќеска ги нападна соседите со чекан и уби еден, а повреди уште четворица, на крај бил сопрен од неговиот татко, кој го фати ...
ВЛЕГОЛ КАЈ КОМШИИТЕ И ГИ ТЕПАЛ СО ЧЕКАН, ЕДЕН УБИЛ

ВЛЕГОЛ КАЈ КОМШИИТЕ И ГИ ТЕПАЛ СО ЧЕКАН, ЕДЕН УБИЛ

Велешанецот С.В. (46) ноќеска во 2 часот по полноќ влегол во куќата на комшиите и со чекан го убил таткото, а повредил уште неколку членови на семејст ...
СОЦИЈАЛЦИ НА ХЕМОТЕРАПИЈА ПЕШАЧАТ ПО 3 КМ ЗА БЕСПЛАТЕН ОБРОК ВО ВЕЛЕС

СОЦИЈАЛЦИ НА ХЕМОТЕРАПИЈА ПЕШАЧАТ ПО 3 КМ ЗА БЕСПЛАТЕН ОБРОК ВО ВЕЛЕС

Социјалците од Велес, и здрави и болни за да добијат бесплатен оброк, мораат да пешачат и по 3 километри за да дојдат до бесплатниот оброк. Од населба ...
ВАРДАР ВО ВЕЛЕШКО ЕНОРМНО ЗАГАДЕН, ВОДАТА НЕ Е НИ ЗА ПОЛЕВАЊЕ 

ВАРДАР ВО ВЕЛЕШКО ЕНОРМНО ЗАГАДЕН, ВОДАТА НЕ Е НИ ЗА ПОЛЕВАЊЕ 

Реката Вардар низ Велес и низводно до вливот на  реките Брегалница и Црна е надвор од сите  категории, соопшти Институтот за јавно здравје Велес, задо ...
САМО 4 БИБЛИОТЕКИ ИМААТ КНИГИ НА БРАЈОВО ПИСМО ВО МАКЕДОНИЈА

САМО 4 БИБЛИОТЕКИ ИМААТ КНИГИ НА БРАЈОВО ПИСМО ВО МАКЕДОНИЈА

Народната и универзитетска билиотека „Гоце Делчев “ во Штип стана 4-та библиотека во земјава која располага со книги на Брајово писмо наменети за слеп ...
ТРИ ИЛЈАДИ ЖИТЕЛИ ОД ВЕЛЕШКО БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ВЕЛИ ЈА ТРОШАТ ЗА ПОЛЕВАЊЕ

ТРИ ИЛЈАДИ ЖИТЕЛИ ОД ВЕЛЕШКО БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ВЕЛИ ЈА ТРОШАТ ЗА ПОЛЕВАЊЕ

Десетина дена жителите на велешката приградска населба Горно Оризари се жалат дека немаат вода за пиење. Реагираат дека околу три илјади луѓе се без е ...
КИЛОМЕТАРСКИ КОЛОНИ НА ВЕЛЕШКАТА ПАТАРИНА

КИЛОМЕТАРСКИ КОЛОНИ НА ВЕЛЕШКАТА ПАТАРИНА

Километарски колони се создаваат вечерва на патарината близу езерото Младост кај Велес, поради зголемениот постпразничен  сообраќај. Колоните се созда ...
СО БОЕЊЕ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

СО БОЕЊЕ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

Демонстрациите во Скопје завршија со боење на бараката каде што е сместена градската администрација и Кабинетот на градоначалникот на Скопје Коце Трај ...
ОСУМ ДЕНА ПРОТЕСТИ БЕЗ СЕНДВИЧИ

ОСУМ ДЕНА ПРОТЕСТИ БЕЗ СЕНДВИЧИ

Вчера во Скопје осми ден маршираа илјадници демонстранти, а се протестираше и во Прилеп, Струмица, Кочани, Куманово, Велес и Битола. Во Скопје и вч ...
ЗА ВЕЧЕРВА НАЈАВЕНИ ПРОТЕСТИ И ВО ШТИП И КУМАНОВО

ЗА ВЕЧЕРВА НАЈАВЕНИ ПРОТЕСТИ И ВО ШТИП И КУМАНОВО

Неколку граѓански организации најавија дека од вечерва покрај во Скопје, ќе се протестира и во Штип и во Куманово. Граѓанското здружение „Протестир ...
1 66 67 68 69 680 / 682 НАПИСИ