Таг: Велија Рамковски

„ДОБРО УТРО ГОСПОДИНЕ ВЕЛИЈА РАМКОВСКИ“, СВЕДОЧИ ИНЖЕНЕР ВО УБК КОЈ СЛУЧАЈНО ВЛЕТАЛ ВО ПРИСЛУШУВАН РАЗГОВОР КОГА ПОПРАВАЛ СЕРВЕР

„ДОБРО УТРО ГОСПОДИНЕ ВЕЛИЈА РАМКОВСКИ“, СВЕДОЧИ ИНЖЕНЕР ВО УБК КОЈ СЛУЧАЈНО ВЛЕТАЛ ВО ПРИСЛУШУВАН РАЗГОВОР КОГА ПОПРАВАЛ СЕРВЕР

Во предметот „Тврдина-Таргет“ на СЈО, обвинетиот ексдиректор на УБК Сашо Мијалков во вкрстени прашања денеска го праша сведокот инженер Сашо Трајковск ...
СЕ РАСПАЃА МОСТОТ НА ВЕЛИЈА РАМКОВСКИ ВО ОХРИД

СЕ РАСПАЃА МОСТОТ НА ВЕЛИЈА РАМКОВСКИ ВО ОХРИД

Мостот на желбите, кој што го поврзува Канео со делот кај црквата „Света Софија“ во Охрид, се распаѓа. Од дрвената конструкција испаднати се талпи на ...
ВЕЛИЈА ПРИВРЕМЕНО ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОР ЗА ДА СЕ ЛЕКУВА

ВЕЛИЈА ПРИВРЕМЕНО ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОР ЗА ДА СЕ ЛЕКУВА

Велија Рамковски, бизнисмен и сопственик на некогашната телевизија „А1“ и весниците „Шпиц“, „Време“ и Коха е Ре“, како и на неколку други фирми и бизн ...
СПАЈДЕР МАКЕДОНИЈА

СПАЈДЕР МАКЕДОНИЈА

1 Дали ве фаќа срам кога ги гледате нашите политички лидери седнати на иста маса под будно око на Американците и во присуство на сите странски амбасад ...
4 / 4 НАПИСИ