Таг: велосипед

1 2 10 / 13 НАПИСИ
БИТОЛЧАНЕЦOT НИКОЛЧЕ ЧКЛАМОВСКИ ПО СТОТИ ПАТ НА ВЕЛОСИПЕД ГО КАЧИ ВРВОТ НА ПЕЛИСТЕР

БИТОЛЧАНЕЦOT НИКОЛЧЕ ЧКЛАМОВСКИ ПО СТОТИ ПАТ НА ВЕЛОСИПЕД ГО КАЧИ ВРВОТ НА ПЕЛИСТЕР

Битолчанецот Николче Чкламовски со велосипед по стоти пат го искачи врвот на Пелистер на надморска височина од 2.601 метар. 42-годишниот Чкламовски па ...
ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ КОСТА ПЕТРОВ ГИ СКРШИ ДВЕТЕ РАЦЕ ПО ПАД ОД ВЕЛОСИПЕД

ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ КОСТА ПЕТРОВ ГИ СКРШИ ДВЕТЕ РАЦЕ ПО ПАД ОД ВЕЛОСИПЕД

Директорот на Фондот за иновации Коста Петров ги скрши двете раце откако во саботата падна од велосипед. Како што напиша на својот Фејсбук профил при ...
72-ГОДИШЕН БУГАРИН МУ УКРАЛ ТОЧАК НА СКОПЈАНЕЦ, ГО ТЕПАЛ СО КАМЕЊА И ШИПКА, ПОЛИЦИЈАТА ГО СОВЛАДАЛА

72-ГОДИШЕН БУГАРИН МУ УКРАЛ ТОЧАК НА СКОПЈАНЕЦ, ГО ТЕПАЛ СО КАМЕЊА И ШИПКА, ПОЛИЦИЈАТА ГО СОВЛАДАЛА

Бугарскиот државјанин А. С. (72), со привремен престој во Скопје, уапсен е за разбојничка кражба на велосипед. Велосипедот Бугаринот го украл од пр ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА СЕ ПОТРОШИЈА СУБВЕНЦИИТЕ ЗА ТРОТИНЕТИ, ЗА ВЕЛОСИПЕДИ ИМА ЗА УШТЕ 50 ГРАЃАНИ

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА СЕ ПОТРОШИЈА СУБВЕНЦИИТЕ ЗА ТРОТИНЕТИ, ЗА ВЕЛОСИПЕДИ ИМА ЗА УШТЕ 50 ГРАЃАНИ

За една недела откако Град Скопје го објави огласот се потрошија субвенциите за електрични тротинети, а за велосипеди останаа  пари за уште 50 граѓани ...
ГОЛЕМ ИНТЕРЕС КАЈ ВЕЛЕШАНИ ЗА НАБАВКА НА СУБВЕНЦИОНИРАНИ СОНЧЕВИ КОЛЕКТОРИ И ВЕЛОСИПЕДИ

ГОЛЕМ ИНТЕРЕС КАЈ ВЕЛЕШАНИ ЗА НАБАВКА НА СУБВЕНЦИОНИРАНИ СОНЧЕВИ КОЛЕКТОРИ И ВЕЛОСИПЕДИ

За два дена, во локалната самоуправа на Велес биле поднесени 82 апликации за набавка на субвенционирани сончеви колектори и 36 за набавка на субвенцио ...
ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ПЛОМП И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАИР ГАНИУ ВОЗЕА ВЕЛОСИПЕДИ ПОВИКУВАЈЌИ НА ТОЛЕРАНЦИЈА И СОЖИВОТ

ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ПЛОМП И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАИР ГАНИУ ВОЗЕА ВЕЛОСИПЕДИ ПОВИКУВАЈЌИ НА ТОЛЕРАНЦИЈА И СОЖИВОТ

Амбасадорот на Холандија Ваутер Пломп и градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу денеска во паркот во Чаир возеа велосипед со цел да се промовира т ...
ДЕСЕТМИНА СО ВЕЛОСИПЕДИ СО ПРИКОЛКИ ЌЕ ГО СОБИРААТ ЕЛЕКТРОНСКИОТ И ЕЛЕКТРИЧНИОТ ОТПАД ОД ТЕТОВО

ДЕСЕТМИНА СО ВЕЛОСИПЕДИ СО ПРИКОЛКИ ЌЕ ГО СОБИРААТ ЕЛЕКТРОНСКИОТ И ЕЛЕКТРИЧНИОТ ОТПАД ОД ТЕТОВО

Еколошкото друштво „Еко екшн“ за прв пат во Полошкиот Регион започнува со собирање електричен и електронски отпад. Денес во Тетово на десет мобилни со ...
ОД ДЕНЕС АПЛИЦИРАЊЕ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ ВО ГРАД СКОПЈЕ, ПАРИ ИМА ЗА 3.300 ГРАЃАНИ

ОД ДЕНЕС АПЛИЦИРАЊЕ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ ВО ГРАД СКОПЈЕ, ПАРИ ИМА ЗА 3.300 ГРАЃАНИ

Од денеска граѓаните може да аплицираат за субвенции за велосипеди. Јавниот повик важи за купен велосипед од вчера до 30 јуни а на граѓаните ќе им бид ...
СКОПЈЕ МОЖЕ ДА ЖИВЕЕ НА ТОЧАК, ПОРАКА ОД ВЕЛОСИПЕДСКИОТ КАРАВАН ВО ГЛАВНИОТ ГРАД

СКОПЈЕ МОЖЕ ДА ЖИВЕЕ НА ТОЧАК, ПОРАКА ОД ВЕЛОСИПЕДСКИОТ КАРАВАН ВО ГЛАВНИОТ ГРАД

Стотина граѓани денеска низ скопските улици и булевари возеа велосипед во рамките на велосипедскиот караван „Скопје на точак“. Настанот организиран по ...
СО ВЕЛОСИПЕД ВО ВОЗ КАКО ЕДЕН ОД АЛТЕРНАТИВНИТЕ НАЧИНИ НА КОМБИНИРАН ПРЕВОЗ КОИ ЌЕ ГИ РАЗВИВА ГРАД СКОПЈЕ

СО ВЕЛОСИПЕД ВО ВОЗ КАКО ЕДЕН ОД АЛТЕРНАТИВНИТЕ НАЧИНИ НА КОМБИНИРАН ПРЕВОЗ КОИ ЌЕ ГИ РАЗВИВА ГРАД СКОПЈЕ

Од Лисиче до главната железничка станица во Скопје со воз денеска група велосипедити стасаа за 4 минути, а потоа со нивните велосипеди возеа низ градо ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ