Таг: Велс

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ОВА Е НЕВЕРОЈАТНО ВОЗБУДЛИВО, ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ УЧАТ ДА СКИЈААТ ВО МАВРОВО

ОВА Е НЕВЕРОЈАТНО ВОЗБУДЛИВО, ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ УЧАТ ДА СКИЈААТ ВО МАВРОВО

Возбуденост, радост, но и неизвесност како ќе биде првото скијање се гледа на лицата на Елена, Гере, Зоран, Љуљета, Васил и Ратко, на кои завчера попл ...
БАНКСИ НАСЛИКА НОВ МУРАЛ НА ГАРАЖА ВО ЈУЖЕН ВЕЛС

БАНКСИ НАСЛИКА НОВ МУРАЛ НА ГАРАЖА ВО ЈУЖЕН ВЕЛС

Британскиот графити уметник Банкси потврди дека тој е автор на муралот што осамна на една гаража во Порт Талбот, градот со железарница во јужен Велс. ...
ВЕЛШКИ МИНИСТЕР СЕ САМОУБИ ОТКАКО ГО ОБВИНИЈА ЗА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ

ВЕЛШКИ МИНИСТЕР СЕ САМОУБИ ОТКАКО ГО ОБВИНИЈА ЗА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ

Велшки министер беше пронајден мртов само неколку дена откако беше сменет од функцијата поради обвиненија за сексуално злоставување. Семејството из ...
ВЕЛШАНЕЦОТ ЛЕДЛИ ЌЕ ГО ПРОПУШТИ ДОЧЕКОТ ВО КАРДИФ, ЗАМИНА ЗА ИБИЦА ДА СЕ ОЖЕНИ

ВЕЛШАНЕЦОТ ЛЕДЛИ ЌЕ ГО ПРОПУШТИ ДОЧЕКОТ ВО КАРДИФ, ЗАМИНА ЗА ИБИЦА ДА СЕ ОЖЕНИ

Велшкиот фудбалер Џои Ледли ќе го пропушти дочекот на неговата репрезентација во Кардиф, откако замина за Ибица да се ожени. Ледли најави дека ќе ја ...
БЕНЕДИКТ КАМБЕРБАЧ И ЕКИПАТА ОД „ШЕРЛОК“ НАВИВААТ ЗА ВЕЛС

БЕНЕДИКТ КАМБЕРБАЧ И ЕКИПАТА ОД „ШЕРЛОК“ НАВИВААТ ЗА ВЕЛС

Сју Верчју, една од продуцентите на хит серијата на „Би-Би-Си“ „Шерлок“, денеска објави на социјалните мрежи видео, во кое Бенедикт Камбербач и остато ...
РОБСОН-КАНУ СТАНАЛ ВЕЛШКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ОТИ ОДЕЛ НА ОДМОР ВО ВЕЛС

РОБСОН-КАНУ СТАНАЛ ВЕЛШКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ОТИ ОДЕЛ НА ОДМОР ВО ВЕЛС

Брајан Флин, поранешниот селектор на велшката фудбалска репрезентација, ги откри бизарните околности поради кои Хал Робсон-Кану стана велшки репрезе ...
УЕФА ИМ ЗАБРАНИ НА ФУДБАЛЕРИТЕ ДА ПРОСЛАВУВААТ СО ДЕЦАТА ПО НАТПРЕВАРИТЕ

УЕФА ИМ ЗАБРАНИ НА ФУДБАЛЕРИТЕ ДА ПРОСЛАВУВААТ СО ДЕЦАТА ПО НАТПРЕВАРИТЕ

УЕФА реши да им забрани на фудбалерите да прославуваат со своите деца на теренот по завршувањето на натпреварите од Европското првенство во Франција. ...
ПО „ШТО Е ЕУ?“, АНГЛИЧАНИТЕ СЕГА ГУГЛААТ „БАБА ОД ВЕЛС“

ПО „ШТО Е ЕУ?“, АНГЛИЧАНИТЕ СЕГА ГУГЛААТ „БАБА ОД ВЕЛС“

Изненадувачкиот успех на велшките фудбалери на Европското првенство во Франција предизвика пораст на бројот на англиските навивачи, кои очајно бараат ...
СО НАГРАДАТА ОД УЕФА, ВЕЛС МОЖЕ ДА ГО ПЛАЌА СЕЛЕКТОРОТ ВО НАРЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

СО НАГРАДАТА ОД УЕФА, ВЕЛС МОЖЕ ДА ГО ПЛАЌА СЕЛЕКТОРОТ ВО НАРЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

Велшката фудбалска асоцијација (ФАВ) веќе има загарантирани 15 милиони фунти за пласманот во полуфиналето на Европското првенство во Франција, а ако н ...
САКАШЕ ДА ЈА ИЗНЕНАДИ СОПРУГАТА ЗА РОДЕНДЕН СО КАРТИ ЗА БИЈОНСЕ, ЗАБОРАВИ ДЕКА ИМА НАТПРЕВАР ВО ФРАНЦИЈА

САКАШЕ ДА ЈА ИЗНЕНАДИ СОПРУГАТА ЗА РОДЕНДЕН СО КАРТИ ЗА БИЈОНСЕ, ЗАБОРАВИ ДЕКА ИМА НАТПРЕВАР ВО ФРАНЦИЈА

Велшкиот фудбалер Нил Тејлор купи карти за концертот на Бијонсе за да ја изненади сопругата Џина-Леа за нејзиниот роденден, но потоа се сети дека треб ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ