Таг: Вес Мичел

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ЕКСАМБАСАДОРОТ НА САД ВО МАКЕДОНИЈА ФИЛИП РИКЕР Е НОВ ПОМОШНИК-ДРЖАВЕН СЕКРЕТАР НА САД

ЕКСАМБАСАДОРОТ НА САД ВО МАКЕДОНИЈА ФИЛИП РИКЕР Е НОВ ПОМОШНИК-ДРЖАВЕН СЕКРЕТАР НА САД

Филип Рикер, кој беше амбасадор на САД во Македонија од 2008 до 2011, е новиот помошник-државен секретар на САД за Европа и Евроазија, објави грчкиот ...
САЛИВЕН ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО КООРДИНАТОРИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, МЕЃУ НИВ И КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА, НО НЕ И СО МИЦКОСКИ

САЛИВЕН ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО КООРДИНАТОРИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, МЕЃУ НИВ И КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА, НО НЕ И СО МИЦКОСКИ

Заменик-државниот секретар на САД Џон Саливен покрај премиерот Зоран Заев ќе се сретне и со претседателот на Собранието Талат Џафери и потпретседатели ...
ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Е НЕПРИФАТЛИВ ЗА ВМРО-ДПМНЕ, ИМ ОДГОВОРИ МИЦКОСКИ НА САД ВО ПИСМО ДО МИЧЕЛ

ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Е НЕПРИФАТЛИВ ЗА ВМРО-ДПМНЕ, ИМ ОДГОВОРИ МИЦКОСКИ НА САД ВО ПИСМО ДО МИЧЕЛ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски напиша дека Договорот од Преспа е неприфатлив за неговата партија во одговорот на вчерашното писмо на помошни ...
ПОРАКАТА ОД САД ДОПОЛНИТЕЛНО ГИ ВОЗНЕМИРИ ВМРОВСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ, БАРААТ МИЦКОСКИ ДА СЕ ДОГОВОРИ СО ЗАЕВ, А НЕ ДА ГИ ПРИТИСКА НИВ

ПОРАКАТА ОД САД ДОПОЛНИТЕЛНО ГИ ВОЗНЕМИРИ ВМРОВСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ, БАРААТ МИЦКОСКИ ДА СЕ ДОГОВОРИ СО ЗАЕВ, А НЕ ДА ГИ ПРИТИСКА НИВ

САД побараа од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да создаде простор за пратениците да одлучат како ќе гласаат за уставните промени ослободени о ...
САД СЕ РАЗОЧАРАНИ ОД ВМРО-ДПМНЕ И БАРААТ МИЦКОСКИ ДА ОБЕЗБЕДИ ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ГЛАСААТ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ БЕЗ ЗАКАНИ, НАСИЛСТВО И ОДМАЗДА

САД СЕ РАЗОЧАРАНИ ОД ВМРО-ДПМНЕ И БАРААТ МИЦКОСКИ ДА ОБЕЗБЕДИ ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ГЛАСААТ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ БЕЗ ЗАКАНИ, НАСИЛСТВО И ОДМАЗДА

САД се разочарани од позициите на раководството на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот за името и за чекорите во Собранието за промена на Уставот, и бараат од ...
НОВИЧОК КАЗАЧОК

НОВИЧОК КАЗАЧОК

1 И викате, можеме ние дворот сами да си го исчистиме, а? Не треба никој од надвор да ни кажува што треба да правиме. Не ни требаат ни НАТО, ни ЕУ, са ...
ЧАДОР И СЕНДВИЧ

ЧАДОР И СЕНДВИЧ

1 Што ти е типичен Македонец, претставник на библиска Македонија. Цел живот си умислуваш дека си центар на светот. И во моментот кога главните светски ...
OВА Е ИСТОРИСКА МОЖНОСТ И ТЕШКО ЌЕ ИМА УШТЕ ЕДНА ВО НАШИОТ ЖИВОТ, РЕЧЕ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ АМЕРИКАНСКИОТ ПОМОШНИК ДРЖАВЕН СЕКРЕТАР ВЕС МИЧЕЛ

OВА Е ИСТОРИСКА МОЖНОСТ И ТЕШКО ЌЕ ИМА УШТЕ ЕДНА ВО НАШИОТ ЖИВОТ, РЕЧЕ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ АМЕРИКАНСКИОТ ПОМОШНИК ДРЖАВЕН СЕКРЕТАР ВЕС МИЧЕЛ

„Ги повикувам сите граѓани да ја исполнат својата слобода, како и одговорноста, и да излезат и да гласаат на референдумот. Мислам дека ова не е момент ...
САД ГО ПОДДРЖУВА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО, ОЧЕКУВА МАКЕДОНИЈА НАСКОРО ДА СТАНЕ 30. ЧЛЕНКА НА НАТО, МУ КАЖА ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ПОМПЕО НА ДИМИТРОВ ВО ВАШИНГТОН

САД ГО ПОДДРЖУВА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО, ОЧЕКУВА МАКЕДОНИЈА НАСКОРО ДА СТАНЕ 30. ЧЛЕНКА НА НАТО, МУ КАЖА ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ПОМПЕО НА ДИМИТРОВ ВО ВАШИНГТОН

Државниот секретар на САД Мајк Помпео даде силна поддршка за Македонија наскоро да стане 30-та членка на НАТО, на официјалната средба со министерот за ...
ГИ ЗНАЕМЕ РУСКИТЕ МЕТОДИ, КОМЕНТИРАШЕ ВЕС МИЧЕЛ ЗА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО

ГИ ЗНАЕМЕ РУСКИТЕ МЕТОДИ, КОМЕНТИРАШЕ ВЕС МИЧЕЛ ЗА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО

Вес Мичел, помошник-државен секретар на САД за Европа и Евроазија, кажа дека САД ги знаат руските методи, одговарајќи на прашање на сенаторка дали е з ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ