Таг: ветер

1 215 / 15 НАПИСИ
СТУДЕНИОТ БРАН ДОНЕСЕ ВЕТЕР СО 90 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС, ВИКЕНДОВ ПОТОПЛО

СТУДЕНИОТ БРАН ДОНЕСЕ ВЕТЕР СО 90 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС, ВИКЕНДОВ ПОТОПЛО

Ветер со брзина од 90 километри на час што почна да дува попладнево, а ќе продолжи и утре, ќе ги намали температурите, велат од Управата за хидрометео ...
ГРЧКИОТ ТИЛОС ПРВ ОСТРОВ НА МЕДИТЕРАНОТ КОЈ ЌЕ ДОБИВА СТРУЈА ИСКЛУЧИВО ОД ВЕТЕР И СОНЦЕ

ГРЧКИОТ ТИЛОС ПРВ ОСТРОВ НА МЕДИТЕРАНОТ КОЈ ЌЕ ДОБИВА СТРУЈА ИСКЛУЧИВО ОД ВЕТЕР И СОНЦЕ

Кога сечилата од турбината ќе почнат да се вртат со сила од 800 киловати, малиот грчки остров Тилос ќе стане прв на Медитеранот каде ќе се користат ис ...
ОСВЕН ПАДНАТИ ДРВЈА НЕ СЕ ПРИЈАВЕНИ ПОГОЛЕМИ ШТЕТИ ВО СКОПЈЕ, НЕВРЕМЕТО СЕ ДВИЖИ КОН КУМАНОВО

ОСВЕН ПАДНАТИ ДРВЈА НЕ СЕ ПРИЈАВЕНИ ПОГОЛЕМИ ШТЕТИ ВО СКОПЈЕ, НЕВРЕМЕТО СЕ ДВИЖИ КОН КУМАНОВО

Од Бригадата за противпожарна заштита на Скопје велат дека засега нема пријави за поголеми штети  од силното невреме, кое околу пладне го зафати Скопј ...
НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ ГИ ПОПЛАВИ УЛИЦИТЕ И КОРНЕШЕ ДРВЈА

НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ ГИ ПОПЛАВИ УЛИЦИТЕ И КОРНЕШЕ ДРВЈА

Невреме со пороен дожд, грмотевици, силен ветер, а на места и град го зафати околу пладне Скопје. Улиците се поплавени, има паднати дрвја и расфрлани ...
ЗАТОПЛУВАЊЕ ВО ПЕТОК, ПА ПОВТОРНО СТУДЕНО ЗА ВИКЕНД

ЗАТОПЛУВАЊЕ ВО ПЕТОК, ПА ПОВТОРНО СТУДЕНО ЗА ВИКЕНД

Ветровито и облачно време ќе се задржи и утре, но нема да има врнежи, велат од Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија (УХМР). Синоптичарит ...
1 215 / 15 НАПИСИ