Таг: викенд

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ОД 11 ЧАСОТ В НЕДЕЛА ДО ВТОРНИК ВО 5 ЌЕ ТРАЕ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ВИКЕНДОВ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ОД 11 ЧАСОТ В НЕДЕЛА ДО ВТОРНИК ВО 5 ЌЕ ТРАЕ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ВИКЕНДОВ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Од 11 часот в недела до 5 часот во вторник ќе трае полицискиот час за претстојниот продолжен викенд за празниците Рамазан Бајрам и Свети Кирил и Метод ...
ЗА РАМАЗАН БАЈРАМ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД САБОТА ВО 19 ДО ВТОРНИК ВО 5 ЧАСОТ, ПРЕДЛОЖИ КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ЗА РАМАЗАН БАЈРАМ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД САБОТА ВО 19 ДО ВТОРНИК ВО 5 ЧАСОТ, ПРЕДЛОЖИ КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

За претстојниот продолжен викенд за празниците Рамазан Бајрам и Свети Кирил и Методиј, Комисијата за заразни болести предлага полицискиот час да трае ...
ОД УТРЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 19 ДО 5, ЗА ВИКЕНД ОД 15 ЧАСОТ ВО САБОТА ДО ПОНЕДЕЛНИК ВО 5, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ОД УТРЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 19 ДО 5, ЗА ВИКЕНД ОД 15 ЧАСОТ ВО САБОТА ДО ПОНЕДЕЛНИК ВО 5, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Од утре се намалува времетраењето на полицискиот час и наместо од 16 часот, забраната за движење ќе почнува од 19 и ќе трае до 5 часот наутро. На дене ...
КОЛОНИ ВОЗИЛА ОД СКОПЈЕ СЕ УПАТИЈА КОН ВЕЛЕШКИТЕ ИЗЛЕТНИЧКИ МЕСТА ПРЕД ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЗА ЦЕЛ ВИКЕНД

КОЛОНИ ВОЗИЛА ОД СКОПЈЕ СЕ УПАТИЈА КОН ВЕЛЕШКИТЕ ИЗЛЕТНИЧКИ МЕСТА ПРЕД ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЗА ЦЕЛ ВИКЕНД

Колони возила попладнево се регистрирани во правец на Азот и Извор, Општина Чашка, велат сведоци кои патувале во спротивен правец. Најголем број автом ...
ДОЗВОЛЕНА ПРОШЕТКА НА КУЧИЊА ВО ТРИ ТЕРМИНИ ОД ПО ПОЛОВИНА ЧАС ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЗА ВИКЕНД

ДОЗВОЛЕНА ПРОШЕТКА НА КУЧИЊА ВО ТРИ ТЕРМИНИ ОД ПО ПОЛОВИНА ЧАС ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЗА ВИКЕНД

Во сабота и недела, кога има целосна забрана за движење 24 часа, на граѓаните кои имаат кучиња ќе им биде дозволено изнесување на милениците наутро од ...
АГИМ КРАСНИЌИ НЕ СЕ ВРАТИЛ ВО ШТИПСКИОТ ЗАТВОР ПО ОТСУСТВОТО ЗА ВИКЕНД

АГИМ КРАСНИЌИ НЕ СЕ ВРАТИЛ ВО ШТИПСКИОТ ЗАТВОР ПО ОТСУСТВОТО ЗА ВИКЕНД

Кондовецот Агим Красниќи, осуден во 2008 година на 15 години затвор, во понеделникот не се вратил од викенд отсуството во Штипскиот затвор, каде што ј ...
ЕДЕН ЧАС СЕ ЧЕКА НА ЕВЗОНИ ЗА ИЗЛЕЗ ОД ГРЦИЈА КОН МАКЕДОНИЈА

ЕДЕН ЧАС СЕ ЧЕКА НА ЕВЗОНИ ЗА ИЗЛЕЗ ОД ГРЦИЈА КОН МАКЕДОНИЈА

Заради враќање од годишните одмори во Грција, вчера и денес  зголемена е фрекфенцијата на патници на македонско-грчката граница на граничниот премин  ...
НАД 6.000 МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ЗАМИНАА НА ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД ВО ГРЦИЈА

НАД 6.000 МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ЗАМИНАА НА ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД ВО ГРЦИЈА

Повеќе од шест илјади македонски граѓани ја напуштиле државата во последниве 24 часа и заминале на продолжен викенд во соседна Грција. На граничниот п ...
НАД 10.000 МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ НА ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД ВО ГРЦИЈА

НАД 10.000 МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ НА ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД ВО ГРЦИЈА

Околу еден час се чека утрово на граничниот премин Богородица за излез од Македонија кон Грција. Патниците претежно од Македонија чекаат пола саат за ...
УЧЕНИЦИТЕ ЌЕ ОДРАБОТУВААТ ЧЕТИРИ САБОТИ ПОРАДИ ПРОДОЛЖЕНИОТ РАСПУСТ

УЧЕНИЦИТЕ ЌЕ ОДРАБОТУВААТ ЧЕТИРИ САБОТИ ПОРАДИ ПРОДОЛЖЕНИОТ РАСПУСТ

Основните и средните училишта ќе одработуваат во саботите четири работни дена, бидејќи зимскиот распуст ќе биде продолжен за еден ден, а во јуни после ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ