Таг: виртуелна реалност

БИТОЛСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ ЈА ДОБИ ПРВАТА КУПОЛА ЗА ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ

БИТОЛСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ ЈА ДОБИ ПРВАТА КУПОЛА ЗА ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ

Студентите од Универзитетот „Св. Климент Охридски“ од Битола добија специјализирана купола за виртуелна реалност, прва од ваков вид набавена во високо ...
„ФЕЈСБУК“ ГО ПРОМЕНИ ИМЕТО ВО „МЕТА“

„ФЕЈСБУК“ ГО ПРОМЕНИ ИМЕТО ВО „МЕТА“

„Фејсбук“ го промени своето корпоративно име во „Мета“. Од компанијата кажаа дека новото име подобро ќе го опфати сето она што таа го претставува, дод ...
ЈАПОНСКИ СРЕДНОШКОЛЦИ ГО ПРИКАЖАА БОМБАРДИРАЊЕТО НА ХИРОШИМА ВО ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ

ЈАПОНСКИ СРЕДНОШКОЛЦИ ГО ПРИКАЖАА БОМБАРДИРАЊЕТО НА ХИРОШИМА ВО ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ

Сончево летно утро во градот Хирошима, Јапонија. Авион лета високо над глава. Следи блесок светлина, проследено со силна експлозија. Зградите се срамн ...
СОЛУН ОДИ ВО ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ

СОЛУН ОДИ ВО ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ

„За тело и душа“ на унгарската авторка Илдико Енједи го отвори синоќа 58. издание на Солунскиот филмски фестивал, најголемиот фестивал во регионот чиј ...
4 / 4 НАПИСИ