Таг: вирус

1 2 10 / 15 НАПИСИ
116 ЛИЦА ВО МАКЕДОНИЈА ПО ВТОРПАТ СЕ ЗАРАЗИЛЕ СО КОВИД-19, ОД НИВ ДВАЈЦА ПОЧИНАЛЕ

116 ЛИЦА ВО МАКЕДОНИЈА ПО ВТОРПАТ СЕ ЗАРАЗИЛЕ СО КОВИД-19, ОД НИВ ДВАЈЦА ПОЧИНАЛЕ

Од појавата на првиот случај на ковид-19 во Македонија пред една година досега, 116 лица по вторпат се заразиле со вирусот. Ова го покажуваат податоци ...
ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 СЕ 17 ПАЦИЕНТИ И ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО ПСИХИЈАТРИСКАТА БОЛНИЦА ВО ДЕМИР ХИСАР

ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 СЕ 17 ПАЦИЕНТИ И ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО ПСИХИЈАТРИСКАТА БОЛНИЦА ВО ДЕМИР ХИСАР

Во Психијатриската болница Демир Хисар позитивни на ковид-19 во моментов се 17 пациенти, една медицинска сестра и еден физички работник. Еден пациент ...
НОВ ТИП НА СВИНСКИ ГРИП ОТКРИЕН ВО КИНА ИМА ПОТЕНЦИЈАЛ ДА ПРЕРАСНЕ ВО ПАНДЕМИЈА

НОВ ТИП НА СВИНСКИ ГРИП ОТКРИЕН ВО КИНА ИМА ПОТЕНЦИЈАЛ ДА ПРЕРАСНЕ ВО ПАНДЕМИЈА

Кинески научници идентификуваа нов тип на грип кој има потенцијал да прерасне во пандемија. Тој се појавил неодамна и негови носители се свињи, но мож ...
85-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ ИЗЛЕЧЕН ОД КОРОНАВИРУС

85-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ ИЗЛЕЧЕН ОД КОРОНАВИРУС

85-годишен битолчанец, штитеник на Домот за стари лица од Битола, е излекуван од КОВИД-19. Од Домот за САКАМДАКАЖАМ.МК  потврдија дека по два добиени ...
КРИВИЧНА ЗА СКОПЈАНЕЦ КОЈ НАМЕСТО ВО САМОИЗОЛАЦИЈА, ОДЕЛ НА РАБОТА, СЕ ГЛЕДАЛ СО РОДНИНИ И ПРИЈАТЕЛИ И ЗАРАЗИЛ ПОВЕЌЕ ЛИЦА

КРИВИЧНА ЗА СКОПЈАНЕЦ КОЈ НАМЕСТО ВО САМОИЗОЛАЦИЈА, ОДЕЛ НА РАБОТА, СЕ ГЛЕДАЛ СО РОДНИНИ И ПРИЈАТЕЛИ И ЗАРАЗИЛ ПОВЕЌЕ ЛИЦА

Министерството за внатрешни работи ќе поднесе кривична пријава против едно лице бидејќи не ја почитувало мерката за самоизолација и со КОВИД-19 зарази ...
МНР ПРЕПОРАЧУВА ДА НЕ СЕ ПАТУВА ВО ВУХАН ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

МНР ПРЕПОРАЧУВА ДА НЕ СЕ ПАТУВА ВО ВУХАН ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Министерството за надворешни работи им препорача на македонските граѓани да не патуваат во кинескиот град Вухан и поширокиот регион поради забрзаното ...
КИНА ГО ЗАПРЕ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ВО 10 ГРАДОВИ ПОРАДИ НОВИОТ ВИРУС, ДОСЕГА 26 ПОЧИНАТИ

КИНА ГО ЗАПРЕ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ВО 10 ГРАДОВИ ПОРАДИ НОВИОТ ВИРУС, ДОСЕГА 26 ПОЧИНАТИ

Кинеските власти ја проширија суспензијата на јавниот превоз на десет градови, откако бројката починати од новиот коронавирус порасна на 26. Сите г ...
КИНА ЌЕ СТАВИ ВО КАРАНТИН НАД 18 МИЛИОНИ ЛУЃЕ ПОРАДИ НОВИОТ ВИРУС

КИНА ЌЕ СТАВИ ВО КАРАНТИН НАД 18 МИЛИОНИ ЛУЃЕ ПОРАДИ НОВИОТ ВИРУС

Кинеските власти објавија дека ќе затворат уште два града, во досега невидени обиди да се спречи ширењето на новиот смртоносен вирус, од кој досега по ...
КИНЕСКИТЕ ВЛАСТИ ГО БЛОКИРАА ГРАДОТ ВУХАН ОТКАКО 17 ЛУЃЕ ПОЧИНАЛЕ ОД НОВИОТ ВИРУС

КИНЕСКИТЕ ВЛАСТИ ГО БЛОКИРАА ГРАДОТ ВУХАН ОТКАКО 17 ЛУЃЕ ПОЧИНАЛЕ ОД НОВИОТ ВИРУС

Кинеските власти целосно го затворија градот Вухан во обид да го спречат ширењето на новиот смртоносен вирус, кој досега уби 17 луѓе. Суспендирани ...
ЗАСЕГА НЕМА ПОТРЕБА ОД СКРИНИНГ НА АЕРОДРОМИТЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ ЗА НОВИОТ ВИРУС

ЗАСЕГА НЕМА ПОТРЕБА ОД СКРИНИНГ НА АЕРОДРОМИТЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ ЗА НОВИОТ ВИРУС

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека Македонија засега нема да презема никакви превентивни мерки поради појавата на новиот вирус, од кој се ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ