Таг: вицепремиер за економски прашања

ВЛАДАТА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА МАЛИ СОЛАРНИ ЦЕНТРАЛИ, НАЈАВИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ

ВЛАДАТА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА МАЛИ СОЛАРНИ ЦЕНТРАЛИ, НАЈАВИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ

Субвенции за изградба на мали фотоволтаици, или соларни централи, најави вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, на денешната промоција на за ...
1 / 1 НАПИСИ