Таг: Владивосток

ПУТИН ПРВПАТ СЕ СРЕТНА СО КИМ ЏОНГ-УН И ВЕТИ ДЕКА ЌЕ МУ ПОМОГНЕ ДА ГИ ПОДОБРИ ОДНОСИТЕ СО САД

ПУТИН ПРВПАТ СЕ СРЕТНА СО КИМ ЏОНГ-УН И ВЕТИ ДЕКА ЌЕ МУ ПОМОГНЕ ДА ГИ ПОДОБРИ ОДНОСИТЕ СО САД

Владимир Путин и Ким Џонг-Ун ветија дека нивните земји ќе ги зајакнат меѓусебните врски, откако тие за првпат се сретнаа во рускиот град Владивосток. ...
КИМ ЏОНГ-УН СО ВОЗ ОТПАТУВА ЗА РУСИЈА НА ПРВА СРЕДБА СО ПУТИН

КИМ ЏОНГ-УН СО ВОЗ ОТПАТУВА ЗА РУСИЈА НА ПРВА СРЕДБА СО ПУТИН

Севернорејскиот лидер Ким Џонг-Ун отпатува за Русија на првата средба со Владимир Путин. Државните медиуми објавија дека заминал со приватен воз, доде ...
2 / 2 НАПИСИ