Таг: вода

1 2 3 17 10 / 162 НАПИСИ
НАМЕСТО ВОДА МУ ДАЛЕ ДА СЕ НАПИЕ СРЕДСТВО ЗА МАШИНА ЗА САДОВИ, ВО КАФЕАНА ВО БИТОЛА

НАМЕСТО ВОДА МУ ДАЛЕ ДА СЕ НАПИЕ СРЕДСТВО ЗА МАШИНА ЗА САДОВИ, ВО КАФЕАНА ВО БИТОЛА

42-годишниот бизнисмен А. Т. од Битола заврши на Клиниката за токсикологија во Скопје, откако му се слошило по пиење кафе и флаширана вода во угостите ...
ЕВРОПА СЕ СООЧУВА СО ГОЛЕМ НЕДОСТИГ НА ВОДА, ВЕЌЕ ИМА СУШИ И ВО ЗИМА

ЕВРОПА СЕ СООЧУВА СО ГОЛЕМ НЕДОСТИГ НА ВОДА, ВЕЌЕ ИМА СУШИ И ВО ЗИМА

Езерото Монбел во југозападна Франција е повеќе од 80 отсто празно, чамците на локалните едриличарски клубови се заглавени на суво. Во северна Италија ...
ОХРИДСКИ „ВОДОВОД“ ПОБАРАЛ ЦЕНАТА НА ВОДАТА ДА ПОСКАПИ ЗА 70 ОТСТО, ОД РЕГУЛАТОРНА ВЕЛАТ БАРАЊЕТО Е НЕРЕАЛНО

ОХРИДСКИ „ВОДОВОД“ ПОБАРАЛ ЦЕНАТА НА ВОДАТА ДА ПОСКАПИ ЗА 70 ОТСТО, ОД РЕГУЛАТОРНА ВЕЛАТ БАРАЊЕТО Е НЕРЕАЛНО

Охридски „Водовод“ доставил барање до Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги да се зголеми цената на водата за 70 проценти. Претседателот ...
СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ЛАЖЕ, ЕВЕ ГИ ДОПИСИТЕ СО КОИ БАРААТ ДА ПОСКАПИ ВОДАТА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ ЗА ДЕМАНТОТ НА ЈАВНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ

СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ЛАЖЕ, ЕВЕ ГИ ДОПИСИТЕ СО КОИ БАРААТ ДА ПОСКАПИ ВОДАТА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ ЗА ДЕМАНТОТ НА ЈАВНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ

ЈП „Водовод и канализација“ лаже дека не побарало поскапување на цената на водата, вели претседателот на Регулаторната комисија Марко Бислимоски, отка ...
СКОПСКИ ВОДОВОД БАРА ДА ПОСКАПИ ВОДАТА, РЕГУЛАТОРНА ОДОБРИ ЗГОЛЕМУВАЊЕ ОД 0,76 ДО 3,4 ДЕНАРИ ПО КУБИК

СКОПСКИ ВОДОВОД БАРА ДА ПОСКАПИ ВОДАТА, РЕГУЛАТОРНА ОДОБРИ ЗГОЛЕМУВАЊЕ ОД 0,76 ДО 3,4 ДЕНАРИ ПО КУБИК

Ќе поскапи водата во Скопје. ЈП „Водовод и канализација“ кон крајот на минатата година доставило барање до Регулаторната комисија за зголемување на це ...
ДВЕ НЕДЕЛИ СЕ БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ СЕЛАТА ФАЛИШЕ И САРАЌИНО ПОРАДИ ДЕФЕКТ НА ЦЕВКОВОДОТ, СПАС СЕ БАРА ВО КОПАЊЕ БУНАР

ДВЕ НЕДЕЛИ СЕ БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ СЕЛАТА ФАЛИШЕ И САРАЌИНО ПОРАДИ ДЕФЕКТ НА ЦЕВКОВОДОТ, СПАС СЕ БАРА ВО КОПАЊЕ БУНАР

Две недели во тетовските села Фалише и Сараќино нема вода за пиење. Од Јавното комунално претпријатие „Тетово“ сите овие денови работат, но сé уште не ...
ПОРАДИ ДЕФЕКТ, ЧЕТИРИ ДЕНА СЕ БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ТЕТОВСКИТЕ СЕЛА ФАЛИШЕ И САРАЌИНО

ПОРАДИ ДЕФЕКТ, ЧЕТИРИ ДЕНА СЕ БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ТЕТОВСКИТЕ СЕЛА ФАЛИШЕ И САРАЌИНО

Од средата, жителите на тетовските села Фалише и Сараќино се без вода за пиење. И покрај големите напори на ЈКП „Тетово“, дефектот на водоводната мреж ...
УШТЕ Е СЛОБОДЕН ПРИОДОТ ДО ЧЕШМАТА СО ГАС КАДЕ ВЧЕРА СЕ ЗАДУШИЈА ДВАЈЦА БИТОЛЧАНИ

УШТЕ Е СЛОБОДЕН ПРИОДОТ ДО ЧЕШМАТА СО ГАС КАДЕ ВЧЕРА СЕ ЗАДУШИЈА ДВАЈЦА БИТОЛЧАНИ

„Опасно по живот“ е испишано со спреј во боја на ѕидот над чешмата каде се испушта смртоносен гас, од кој вчера загинаа двајца битолчани. Ова е единст ...
ОД ЧЕТВРТОК ШТРАЈК ВО СКОПСКИ „ВОДОВОД“, НЕМА ДА СЕ ИСКЛУЧАТ ВЕНТИЛИТЕ ЗА ВОДА ТУКУ ЌЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ ПОПРАВИ ДЕФЕКТИТЕ, ВЕЛИ СИНДИКАТОТ

ОД ЧЕТВРТОК ШТРАЈК ВО СКОПСКИ „ВОДОВОД“, НЕМА ДА СЕ ИСКЛУЧАТ ВЕНТИЛИТЕ ЗА ВОДА ТУКУ ЌЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ ПОПРАВИ ДЕФЕКТИТЕ, ВЕЛИ СИНДИКАТОТ

Вработените во ЈП „Водовод и канализација“ во Скопје од четврток ќе почнат да штрајкуваат, ако до утре градоначалничката Данела Арсовска ...
СКОПЈЕ НЕМА ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА РЕАГИРА ЗА ЗАКАНИТЕ НА СИНДИКАТОТ, КАЖА АРСОВСКА

СКОПЈЕ НЕМА ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА РЕАГИРА ЗА ЗАКАНИТЕ НА СИНДИКАТОТ, КАЖА АРСОВСКА

Градоначалничката Данела Арсовска денеска на прес-конференција кажа дека Скопје нема да остане без вода како што најавија од Сојузот на синдикати на М ...
1 2 3 17 10 / 162 НАПИСИ