Таг: вода

1 2 3 4 17 20 / 164 НАПИСИ
ОД ЧЕТВРТОК ШТРАЈК ВО СКОПСКИ „ВОДОВОД“, НЕМА ДА СЕ ИСКЛУЧАТ ВЕНТИЛИТЕ ЗА ВОДА ТУКУ ЌЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ ПОПРАВИ ДЕФЕКТИТЕ, ВЕЛИ СИНДИКАТОТ

ОД ЧЕТВРТОК ШТРАЈК ВО СКОПСКИ „ВОДОВОД“, НЕМА ДА СЕ ИСКЛУЧАТ ВЕНТИЛИТЕ ЗА ВОДА ТУКУ ЌЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ ПОПРАВИ ДЕФЕКТИТЕ, ВЕЛИ СИНДИКАТОТ

Вработените во ЈП „Водовод и канализација“ во Скопје од четврток ќе почнат да штрајкуваат, ако до утре градоначалничката Данела Арсовска ...
СКОПЈЕ НЕМА ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА РЕАГИРА ЗА ЗАКАНИТЕ НА СИНДИКАТОТ, КАЖА АРСОВСКА

СКОПЈЕ НЕМА ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА РЕАГИРА ЗА ЗАКАНИТЕ НА СИНДИКАТОТ, КАЖА АРСОВСКА

Градоначалничката Данела Арсовска денеска на прес-конференција кажа дека Скопје нема да остане без вода како што најавија од Сојузот на синдикати на М ...
АКО АРСОВСКА НЕ ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“, СКОПЈЕ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА КАКО ШТО ВЧЕРА ОСТАНА БЕЗ ПРЕВОЗ, ВЕЛАТ ОД СИНДИКАТОТ

АКО АРСОВСКА НЕ ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“, СКОПЈЕ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА КАКО ШТО ВЧЕРА ОСТАНА БЕЗ ПРЕВОЗ, ВЕЛАТ ОД СИНДИКАТОТ

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) побара од градоначалничката Данела Арсовска веднаш да го разреши в. д. директорот на ЈП „Водовод и канализаци ...
ТЕТОВСКАТА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ПОВТОРНО ИМА НЕПРИЈАТЕН МИРИС И ВКУС

ТЕТОВСКАТА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ПОВТОРНО ИМА НЕПРИЈАТЕН МИРИС И ВКУС

Шест години по ред, откако се направи новиот водоводен систем која зафаќа вода од реката Пена, секогаш во овој период од годината тетовската вода за п ...
ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ ВО ТЕТОВО Е ИСПРАВНА ЗА ПИЕЊЕ, ИСКЛУЧЕН Е НОВИОТ ВОДОСНАБДИТЕЛЕН СИСТЕМ ПОРАДИ ЗАМАТЕНОСТ, ВЕЛАТ ОД ТЕТОВСКИ ВОДОВОД 

ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ ВО ТЕТОВО Е ИСПРАВНА ЗА ПИЕЊЕ, ИСКЛУЧЕН Е НОВИОТ ВОДОСНАБДИТЕЛЕН СИСТЕМ ПОРАДИ ЗАМАТЕНОСТ, ВЕЛАТ ОД ТЕТОВСКИ ВОДОВОД 

Водата во Тетово е исправна за пиење, исклучен е само дотокот од новиот водоснабдителен систем поради заматеност, информираат од јавното комунално пре ...
ЗАЛИВОТ НА КОСКИТЕ ВО ОХРИД НЕМА КУСТОС, ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ТУРИЗАМ ВЕЛИ ТУРИСТИТЕ ПЛАЌААТ КАРТА ЗА ДА СЕ СЛИКААТ

ЗАЛИВОТ НА КОСКИТЕ ВО ОХРИД НЕМА КУСТОС, ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ТУРИЗАМ ВЕЛИ ТУРИСТИТЕ ПЛАЌААТ КАРТА ЗА ДА СЕ СЛИКААТ

Музејот на вода во Заливот на коските кај Градиште, најпосетуваниот локалитет во Охрид нема кустос односно лице кое може да пренесе информации и да им ...
ЕВРОПА СТРАДА ЗА ВОДА ПОРАДИ ГОЛЕМАТА СУША И РЕКОРДНА ЖЕГА

ЕВРОПА СТРАДА ЗА ВОДА ПОРАДИ ГОЛЕМАТА СУША И РЕКОРДНА ЖЕГА

Европа се соочува со едно од најсушните лета досега. Брутални горештини го зафатија континентот, се шират шумските пожари, а реките пресушуваат. И, от ...
ЌЕ ТРЕБА ДА ГИ ЗГОЛЕМИМЕ СМЕТКИТЕ ЗА ВОДА И ЃУБРЕ ОТИ СТРУЈАТА Е ПЕТКРАТНО ПОСКАПЕНА, БАРАМЕ ПОМОШ ОД ВЛАДАТА, ВЕЛАТ КОМУНАЛЦИТЕ

ЌЕ ТРЕБА ДА ГИ ЗГОЛЕМИМЕ СМЕТКИТЕ ЗА ВОДА И ЃУБРЕ ОТИ СТРУЈАТА Е ПЕТКРАТНО ПОСКАПЕНА, БАРАМЕ ПОМОШ ОД ВЛАДАТА, ВЕЛАТ КОМУНАЛЦИТЕ

Комуналните претпријатија од земјава бараат финансиска помош од Владата бидејќи сметките за струја им се петкратно зголемени. Велат дека немаат пари д ...
ПОРАДИ ДЕФЕКТ НА ВОДОВОДОТ, ШТИПЈАНИ ЦЕЛ ДЕН СЕ СНАБДУВААТ СО ВОДА ОД ПРИРОДНИТЕ ЧЕШМИ И ПРОДАВНИЦИТЕ

ПОРАДИ ДЕФЕКТ НА ВОДОВОДОТ, ШТИПЈАНИ ЦЕЛ ДЕН СЕ СНАБДУВААТ СО ВОДА ОД ПРИРОДНИТЕ ЧЕШМИ И ПРОДАВНИЦИТЕ

Во последните неколку години, штипјани се почесто се снабдуваат со техничка вода од чешми, а за пиење од продавници. Така е и денеска, кога во раните ...
НЕ СЕ МЕРИ ВОДОСТОЈОТ НА ВАРДАР НИЗ ВЕЛЕС ОТИ МЕРНАТА СТАНИЦА Е НЕПРИСТАПНА ОД ПАРКИРАНИ КОЛИ

НЕ СЕ МЕРИ ВОДОСТОЈОТ НА ВАРДАР НИЗ ВЕЛЕС ОТИ МЕРНАТА СТАНИЦА Е НЕПРИСТАПНА ОД ПАРКИРАНИ КОЛИ

Од почетокот на месецов не се мери нивото на реката Вардар низ Велес. Овој податок го снема од дневниот билтен на Управата за хидрометеорологија на Ма ...
1 2 3 4 17 20 / 164 НАПИСИ