Таг: вонредна состојба

1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ
НА ТРИ МЕСЕЦИ ДО ОЛИМПИЈАДАТА, ЈАПОНИЈА ВАКЦИНИРАШЕ 1% ОД ЖИТЕЛИТЕ И ПОВТОРНО ВОВЕДЕ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ТОКИО

НА ТРИ МЕСЕЦИ ДО ОЛИМПИЈАДАТА, ЈАПОНИЈА ВАКЦИНИРАШЕ 1% ОД ЖИТЕЛИТЕ И ПОВТОРНО ВОВЕДЕ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ТОКИО

Јапонската влада повторно прогласи вонредна состојба во Токио и во уште три области за да го спречи ширењето на коронавирусот, на само три месеци пред ...
МЕШАЊЕ ЛОНЧИЊА Е ДА БАРАТЕ ПОПИС ОД ЕДНА И ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ОД ДРУГА СТРАНА, СОБРАНИЕТО Е ВО ПОЛН КАПАЦИТЕТ И ТРЕБА ДА РАБОТИ, ВЕЛИ ПРОФЕСОРОТ БОРЧЕ ДАВИТКОВСКИ

МЕШАЊЕ ЛОНЧИЊА Е ДА БАРАТЕ ПОПИС ОД ЕДНА И ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ОД ДРУГА СТРАНА, СОБРАНИЕТО Е ВО ПОЛН КАПАЦИТЕТ И ТРЕБА ДА РАБОТИ, ВЕЛИ ПРОФЕСОРОТ БОРЧЕ ДАВИТКОВСКИ

Во услови на функционален парламент или парламент во полн капацитет, не може да се прогласува вонредна состојба, вели за САКАМДАКАЖАМ професорот Борче ...
ЧЕШКА ЈА ГУБИ БИТКАТА СО КОВИД-19, ВО БОЛНИЦИТЕ ВЕЌЕ НЕМА МЕСТО И БАРА ОД ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ ДА ПРЕЗЕМАТ ДЕЛ ОД ПАЦИЕНТИТЕ

ЧЕШКА ЈА ГУБИ БИТКАТА СО КОВИД-19, ВО БОЛНИЦИТЕ ВЕЌЕ НЕМА МЕСТО И БАРА ОД ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ ДА ПРЕЗЕМАТ ДЕЛ ОД ПАЦИЕНТИТЕ

На епидемиолошката карта на светот, Чешка изгледа како остров на пропаста. И додека глобалната бројка новозаразени со коронавирус е во пад шеста недел ...
ПОД ИТНО ДА СЕ ВОВЕДЕ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ИЛИ ЌЕ ПУКНЕМЕ, ВЕЛАТ СРПСКИТЕ ЕПИДЕМИОЛОЗИ

ПОД ИТНО ДА СЕ ВОВЕДЕ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ИЛИ ЌЕ ПУКНЕМЕ, ВЕЛАТ СРПСКИТЕ ЕПИДЕМИОЛОЗИ

Српските епидемиолози ја повикаа владата да воведе вонредна состојба и строги рестрикции за да се сопре ширењето на коронавирусот. Бројот на новозараз ...
ЧЕШКА ПОВТОРНО ВОВЕДЕ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ПОРАДИ БРЗОТО ШИРЕЊЕ НА БРИТАНСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС

ЧЕШКА ПОВТОРНО ВОВЕДЕ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ПОРАДИ БРЗОТО ШИРЕЊЕ НА БРИТАНСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС

Чешка повторно прогласи вонредна состојба по последниот драматичен пораст на бројот на нови случаи на коронавирус, што се должи на ширењето на попрено ...
ЧЕШКА ЈА ВРАТИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ, ПАРИЗ ГИ ЗАТВОРА БАРОВИТЕ

ЧЕШКА ЈА ВРАТИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ, ПАРИЗ ГИ ЗАТВОРА БАРОВИТЕ

Чешка повторно воведе вонредна состојба по огромниот пораст на бројот на нови случаи на коронавирус. Според Европскиот центар за контрола и превенц ...
ГАЗИЊА ЗА СТОЛЧИЊА

ГАЗИЊА ЗА СТОЛЧИЊА

1 Вонредна консултативна средба на министерот Венко Филипче со Комисијата за заразни болести по регистрираните рекордни 225 позитивни на коронавирус. ...
ДЕСКОСКА БАРА ОД ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ЈА РАЗБУДАТ ЛОГИКАТА, ВЕЛИ ДЕКА НЕ СЕ ПОТВРДУВА ЗАВРШЕНА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА, ТУКУ ТЕКОВНА

ДЕСКОСКА БАРА ОД ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ЈА РАЗБУДАТ ЛОГИКАТА, ВЕЛИ ДЕКА НЕ СЕ ПОТВРДУВА ЗАВРШЕНА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА, ТУКУ ТЕКОВНА

Ексминистерката за правда, професорката по Уставно право Рената Дескоска со фејсбук статус попладнево ги повика пратениците да употребат логика дека б ...
БУГАРИЈА ЈА ПРОДОЛЖИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ДО 15 ЈУЛИ ПО НАЈГОЛЕМИОТ ПОРАСТ НА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ДОСЕГА

БУГАРИЈА ЈА ПРОДОЛЖИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ДО 15 ЈУЛИ ПО НАЈГОЛЕМИОТ ПОРАСТ НА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ДОСЕГА

Бугарија ја продолжи вонредната состојба до 15 јули по последниот голем пораст на бројот на нови случаи на коронавирус, објави министерот за здравство ...
АДВОКАТОТ НА ИЗБЕГАНИТЕ ВО ГРЦИЈА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ЧУВА ДЕЦА, ЦЕЛА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА НЕ МОЖЕ ДА ПРОДОЛЖИ „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ

АДВОКАТОТ НА ИЗБЕГАНИТЕ ВО ГРЦИЈА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ЧУВА ДЕЦА, ЦЕЛА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА НЕ МОЖЕ ДА ПРОДОЛЖИ „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ

„Тврдина-Таргет“, најважниот предмет за противзаконското прислушување на стотици граѓани од страна на УБК во времето кога обвинетиот Сашо Мијалков беш ...
1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ