Таг: воз

1 2 3 20 / 24 НАПИСИ
ПРОТИВПОЖАРНИОТ ВОЗ СО ДОЦНЕЊЕ ОД ЕДЕН МЕСЕЦ ПОЧНА ДА ВОЗИ

ПРОТИВПОЖАРНИОТ ВОЗ СО ДОЦНЕЊЕ ОД ЕДЕН МЕСЕЦ ПОЧНА ДА ВОЗИ

Од вчера, Македонски железници инфраструктура го пушти во сообраќај противпожарниот воз (ППВ), кои интервенира во случај на пожар покрај пругите. Оваа ...
ПРВИОТ ВОЗ СО ПОВРЕДЕНИ ЗАМИНА ОД РАЗРУШЕНО СКОПЈЕ ЗА ВЕЛЕС ЧАС И ПОЛ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ, НО ЗА ТОА НЕМА ЗАПИС

ПРВИОТ ВОЗ СО ПОВРЕДЕНИ ЗАМИНА ОД РАЗРУШЕНО СКОПЈЕ ЗА ВЕЛЕС ЧАС И ПОЛ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ, НО ЗА ТОА НЕМА ЗАПИС

Додека скопјани се  уште во паника трчале низ градските улици утрото на 26 јули 1963, кога Скопје го разори страотен земјотрес, велешанецот Илија Тонч ...
ВЕЛЕШАНИ ПРЕД 145 ГОДИНИ ПРВПАТ ВИДЕЛЕ ВОЗ И СЕ ИСПЛАШИЛЕ

ВЕЛЕШАНИ ПРЕД 145 ГОДИНИ ПРВПАТ ВИДЕЛЕ ВОЗ И СЕ ИСПЛАШИЛЕ

Велешката железничка станица е најстарата во Македонија и првиот воз пристигнал токму тука, на 9 април 1873, од Солун. Низ годините таа ја менувала ме ...
ИНСПЕКТОР ПО ЕКОЛОГИЈА ГО УДРИЛА СТРУЈА ДОДЕКА ПРОВЕРУВАЛ ШТО ИСТЕКУВА ОД ЦИСТЕРНА НА ТАБАНОВЦЕ

ИНСПЕКТОР ПО ЕКОЛОГИЈА ГО УДРИЛА СТРУЈА ДОДЕКА ПРОВЕРУВАЛ ШТО ИСТЕКУВА ОД ЦИСТЕРНА НА ТАБАНОВЦЕ

Инспектор за заштита на животна средина добил изгореници на телото откако го удрила струја додека вршел проверка на вагон од кој истекувала киселина, ...
ПАТНИЧКИ ВОЗ УДРИ ВО КОЊИ НА ПРУГАТА, ЕДНИОТ ПАДНА ВРЗ АВТОМОБИЛ

ПАТНИЧКИ ВОЗ УДРИ ВО КОЊИ НА ПРУГАТА, ЕДНИОТ ПАДНА ВРЗ АВТОМОБИЛ

Патнички воз удри во два коња во центарот на Велес и ги усмрти. По несреќата, што се случила вчера попладне, возот го продолжил патувањето, без сер ...
ПАТНИЧКИ ВОЗ НАЛЕТАЛ НА ПОСТАВЕНА КАМЕНА БАРИКАДА НА ПРУГАТА КАЈ ЖЕРОВЈАНЕ

ПАТНИЧКИ ВОЗ НАЛЕТАЛ НА ПОСТАВЕНА КАМЕНА БАРИКАДА НА ПРУГАТА КАЈ ЖЕРОВЈАНЕ

Патничкиот воз кој сообраќал на релацијата Скопје-Кичево вчеравечер, на околу три километри од железничката станица во тетовското село Жеровјане, нале ...
ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИ И ПАДНА НА АВТОПАТ ВО САД, ИМА ЗАГИНАТИ

ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИ И ПАДНА НА АВТОПАТ ВО САД, ИМА ЗАГИНАТИ

Воз на американската компанија „Амтрак“ излета од шини и падна на автопат во сојузната држава Вашингтон и властите соопштија дека има загинати. Тра ...
ЈАПОНСКИ ВОЗ ТРГНАЛ 20 СЕКУНДИ ПОРАНО, КОМПАНИЈАТА СЕ ИЗВИНИ ЗА НЕПРИЈАТНОСТА

ЈАПОНСКИ ВОЗ ТРГНАЛ 20 СЕКУНДИ ПОРАНО, КОМПАНИЈАТА СЕ ИЗВИНИ ЗА НЕПРИЈАТНОСТА

Железничка компанија во Јапонија се извини откако еден од нејзините возови тргна и стигна 20 секунди порано. Менаџментот на „Цукуба Експрес“ за линија ...
БИТОЛЧАНИ ЗА СКОПЈЕ СО ВОЗ ПАТУВААТ ПО ЧЕТИРИ ЧАСА, А ВЛАСТА ИМ ВЕТУВАШЕ И АЕРОДРОМ

БИТОЛЧАНИ ЗА СКОПЈЕ СО ВОЗ ПАТУВААТ ПО ЧЕТИРИ ЧАСА, А ВЛАСТА ИМ ВЕТУВАШЕ И АЕРОДРОМ

Битолчани до денес требаше со авиони да летаат низ регионот, но реалноста е дека сѐ уште патуваат по четири часа до Скопје. Точно пред пет години, на ...
БЕГАЛЕЦ ПРЕМРЗНАЛ ВО ЦИСТЕРНА ПАТУВАЈЌИ СО ВОЗ ДО ТАБАНОВЦЕ

БЕГАЛЕЦ ПРЕМРЗНАЛ ВО ЦИСТЕРНА ПАТУВАЈЌИ СО ВОЗ ДО ТАБАНОВЦЕ

Млад бегалец од Алжирец премрзнал во цистерна за превоз на хемикалии во товарен воз кој сообраќал од Гевгелија кон Србија, додека се обидувал нелегалн ...
1 2 3 20 / 24 НАПИСИ