Таг: воз

1 2 3 4 30 / 31 НАПИСИ
ИНСПЕКТОР ПО ЕКОЛОГИЈА ГО УДРИЛА СТРУЈА ДОДЕКА ПРОВЕРУВАЛ ШТО ИСТЕКУВА ОД ЦИСТЕРНА НА ТАБАНОВЦЕ

ИНСПЕКТОР ПО ЕКОЛОГИЈА ГО УДРИЛА СТРУЈА ДОДЕКА ПРОВЕРУВАЛ ШТО ИСТЕКУВА ОД ЦИСТЕРНА НА ТАБАНОВЦЕ

Инспектор за заштита на животна средина добил изгореници на телото откако го удрила струја додека вршел проверка на вагон од кој истекувала киселина, ...
ПАТНИЧКИ ВОЗ УДРИ ВО КОЊИ НА ПРУГАТА, ЕДНИОТ ПАДНА ВРЗ АВТОМОБИЛ

ПАТНИЧКИ ВОЗ УДРИ ВО КОЊИ НА ПРУГАТА, ЕДНИОТ ПАДНА ВРЗ АВТОМОБИЛ

Патнички воз удри во два коња во центарот на Велес и ги усмрти. По несреќата, што се случила вчера попладне, возот го продолжил патувањето, без сер ...
ПАТНИЧКИ ВОЗ НАЛЕТАЛ НА ПОСТАВЕНА КАМЕНА БАРИКАДА НА ПРУГАТА КАЈ ЖЕРОВЈАНЕ

ПАТНИЧКИ ВОЗ НАЛЕТАЛ НА ПОСТАВЕНА КАМЕНА БАРИКАДА НА ПРУГАТА КАЈ ЖЕРОВЈАНЕ

Патничкиот воз кој сообраќал на релацијата Скопје-Кичево вчеравечер, на околу три километри од железничката станица во тетовското село Жеровјане, нале ...
ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИ И ПАДНА НА АВТОПАТ ВО САД, ИМА ЗАГИНАТИ

ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИ И ПАДНА НА АВТОПАТ ВО САД, ИМА ЗАГИНАТИ

Воз на американската компанија „Амтрак“ излета од шини и падна на автопат во сојузната држава Вашингтон и властите соопштија дека има загинати. Тра ...
ЈАПОНСКИ ВОЗ ТРГНАЛ 20 СЕКУНДИ ПОРАНО, КОМПАНИЈАТА СЕ ИЗВИНИ ЗА НЕПРИЈАТНОСТА

ЈАПОНСКИ ВОЗ ТРГНАЛ 20 СЕКУНДИ ПОРАНО, КОМПАНИЈАТА СЕ ИЗВИНИ ЗА НЕПРИЈАТНОСТА

Железничка компанија во Јапонија се извини откако еден од нејзините возови тргна и стигна 20 секунди порано. Менаџментот на „Цукуба Експрес“ за линија ...
БИТОЛЧАНИ ЗА СКОПЈЕ СО ВОЗ ПАТУВААТ ПО ЧЕТИРИ ЧАСА, А ВЛАСТА ИМ ВЕТУВАШЕ И АЕРОДРОМ

БИТОЛЧАНИ ЗА СКОПЈЕ СО ВОЗ ПАТУВААТ ПО ЧЕТИРИ ЧАСА, А ВЛАСТА ИМ ВЕТУВАШЕ И АЕРОДРОМ

Битолчани до денес требаше со авиони да летаат низ регионот, но реалноста е дека сѐ уште патуваат по четири часа до Скопје. Точно пред пет години, на ...
БЕГАЛЕЦ ПРЕМРЗНАЛ ВО ЦИСТЕРНА ПАТУВАЈЌИ СО ВОЗ ДО ТАБАНОВЦЕ

БЕГАЛЕЦ ПРЕМРЗНАЛ ВО ЦИСТЕРНА ПАТУВАЈЌИ СО ВОЗ ДО ТАБАНОВЦЕ

Млад бегалец од Алжирец премрзнал во цистерна за превоз на хемикалии во товарен воз кој сообраќал од Гевгелија кон Србија, додека се обидувал нелегалн ...
БЕВМЕ НА РАБОТ НА СУДИР, АЛБАНЦИТЕ САКААТ ВОЈНА, ВЕЛИ СРПСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НИКОЛИЌ

БЕВМЕ НА РАБОТ НА СУДИР, АЛБАНЦИТЕ САКААТ ВОЈНА, ВЕЛИ СРПСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НИКОЛИЌ

Бевме на работ на судир, Албанците сакаат војна, изјави претседателот на Србија Томислав Николиќ по седницата на Советот за безбедност откако вчер воз ...
СРПСКИОТ ВОЗ ИСПИШАН СО „КОСОВО Е СРБИЈА“ НЕ ВЛЕЗЕ ВО КОСОВО

СРПСКИОТ ВОЗ ИСПИШАН СО „КОСОВО Е СРБИЈА“ НЕ ВЛЕЗЕ ВО КОСОВО

Возот кој вчераутро од Белград тргна за Косовска Митровица стигна попладнето до Рашка, на последната станица пред границата со Косово каде е запрен по ...
СТО МРТВИ ВО ИНДИЈА ОТКАКО ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИТЕ

СТО МРТВИ ВО ИНДИЈА ОТКАКО ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИТЕ

Најмалку 96 луѓе загинаа откако 14 вагони на експресниот воз излетаа од шините во индиската северна држава Утар Прадеш, вели полицијата. Несреќата се ...
1 2 3 4 30 / 31 НАПИСИ